Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziosak akik gyogyszert...

Depressziosak akik gyogyszert is szedtek?

Figyelt kérdés
erdekelne melyiket szedtetek es segitett - e es mennyi ido kellett a javulashoz. ferjem dep. es az alvas most a legnagyobb problemaja max. 2 orat tud csak egyhuzomban aludni
2010. aug. 22. 06:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Orvosnál volt már? Az ilyen gyógyszerek mindenkinél másképp hatnak, nem érdemes összehasonlítgatni.
2010. aug. 22. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
volt, kapott beutalot pszichiaterhez, de csak szept. vegere kapott idopontot mindenki szabadsagol addig egy neurolog irt fel neki gyogyszert.
2010. aug. 22. 06:48
 3/10 A kérdező kommentje:
tudom hogy ezek csak 2 het utan hatnak es minden eset mas csak kivancsi vagyok kinek segitett es kinek nem.
2010. aug. 22. 06:51
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem Anafranilt írtak fel, azóta nagyon jól érzem magam. Olyan lettem, mint régen. kb. 2 - 3 hét után éreztem a hatását. Jobbulást a férjednek.
2010. aug. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én csak sima Xanaxot szedtem, de azt is csak este, hogy tudjak aludni.

Napközben pedig mindig lefoglaltam magam, hogy ne legyen időm magamba zuhanni vagy elmélkedni...

Ha normalizálódik az alvás akkor egy idő után magától is javul az ember hangulata.

Én elég komolyan depressziós voltam hosszú ideig de már elmúlt és régóta nem is tért vissza.

Igaz most sem vagyok túl optimista, de az én helyzetemben más se lenne... viszont tudom milyen volt régen, most nem látom reménytelennek a szituációt.


Ja és tudom javasolni, hogy változtasson az életén a férjed.

Nálam bevált, hogy új munkába fogtam. Felhagytam a megszokott, lelombozó régi munkával és belekezdtem az újba, amit lendülettel tudtam végezni és ami érdekelt is.

Na persze ilyenkor nehéz, van, hogy az embert semmi sem érdekli. Akkor kezdjen olyanba, amiben mások szerint jó vagy jó lenne.


Segít még a sport is. Esetleg új ruhatár, hajvágás stb. Kocogás reggelente.


Ne haragudj, hogy sokat írtam de nekem a gyógyszerek nem segítettek és a neurológus,pszichiáter sem. Szedtem a gyógyszereket jó ideig, de gyakorlatilag mindegy volt, mert nem volt tartós hatásuk. Önerőből sokkal többet elértem. Mára megváltozott az egész életszemléletem, tudom ezzel kicsit talán nagyot mondok, de most őszintén úgy érzem kizárt, hogy mégegyszer mély depresszióba essek.


Javaslok minden napra valami könnyed mozgást, akár gyaloglást esténként (gondolom munka mellett elég fáradt már). És érdemes minden nap vagy hetente többször valami olyan tevékenységben részt venni, ami örömet okoz. Akár egy új hobbi is jót tenne.

Érdemes nyitottnak lenni, emlékszem eleinte egyáltalán nem akartam kimozdulni. Aztán később persze rájöttem, hogy az jó. :)

2010. aug. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

a munkajat otthagyta mert az hozta ki nala a dep-t, igaz regebbi problemak is vannak de a munkahelye volt stresszes. a hangulata mar javult sokat beszelgettunk de az alvas a legnagyobb gond ezert fordultunk orvoshoz nincs ereje semmihez mert olyan faradt a keves alvastol. remelem segit neki az orvossag.

koszi a valaszokat meg irjatok

2010. aug. 22. 08:07
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

én egész nyáron a depressziótól szenvedek, nehezen alszom, egész nap szorongok, hipochondria stb.

Orvosnál nem jártam, annak tulajdonítom az egészet h nincs teendőm, nincs ami lekötne azért foglalkozom ennyit magammal. Általába hajnal 2-3 körül aludtam el, és 8kor keltem. Én nem vagyok a gyógyszerek híve, nem is szedek, max Valeriánát, ami picit lenyugtat, és a Naturlandos Nyugtató teára esküszöm. Lefekvés előtt megiszok kb 2 bögrével, leteszem a fejem és már el is aludtam... Nyugodtan telnek az éjszakáim mióta iszom, nekem nagyon bevált. Gyógynövények vannak benne, és kb 8-900 ft. Én azt mondom inkább ez mint a gyógyszer... aztán ha ez sem segít, jöhet az orvos.



19/L

2010. aug. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy most lepontoztok de én több mint 10 évig szedtem a gyógyszereket, addig amíg az orvosom meghalt. Utána elolvastam egy könyvet és rájöttem, hogy omega3 hiányom van. Azóta szedem és amikor egy ideig megfelejtkezem róla ismét depis leszek. Aztán szedem megint és minden rendben. Adj a férjednek omega3-at. Próbáld ki amíg időpontot kap és szedheti utána is. Nagyon jól hat az agysejtekre. Megéri, hidd el.
2010. aug. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%

Ha ezt szeretnéd, hogy egy éjszaka lemészároljon téged is meg a családodat, akkor csak tömjétek belé az antidepresszánsokat.


Ha azt akarod, hogy meggyógyuljon, akkor viszont az Omega3 at nyomja magába két marékkal, legalább 2 hónap mire hatása lesz, de meg fog gyógyulni!!!

2010. aug. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem először Citapram-ot írtak föl,de nem vált be,és nagyon sok kellemetlen mellékhatása volt(szájszárazság,vizeletmegrekedés,és nagyon levitte a vérnyomásomat és a pulzusomat),így váltott az orvos Remeronra,jelenleg azt szedem kb. 2 hónapja,és ez sokkal jobb,már egy ideje érzek némi javulást,nem vagyok olyan zárkózott,feszült, és stresszes,többet beszélgetek,hamarabb el tudok aludni éjjel,hajnalban kevesebbszer kelek föl,stb.


Jobbulást kívánok a férjednek!

2010. aug. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!