Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszióra milyen gyógyszert...

Depresszióra milyen gyógyszert írtak fel neked, és hogyan hatott?

Figyelt kérdés
Sokan a gyógyszeres kezelés ellen vannak, de én kíváncsi vagyok, hogy az érintettek hogyan vélekednek.
2011. szept. 18. 01:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
antidepresszánst. meg volt szabva mennyit kell 1 nap bevenni, de úgy hatást nem éreztem. egyszer bevettem majdnem egy levéllel aztán elmentem fodrászhoz ott meg összeestem, volt egy kis ájulás. de komoly bajom nem lett és nem tudott róla senki csak én h mitől estem össze.1 poént megért
2011. szept. 18. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Utolsónak : Te sem vagy hülye:D Kb nem véletlenül írták fel neked.
2011. szept. 18. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Kedves első válaszoló: te egy nagy mar.ha vagy.
2011. szept. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

1,5 évig Fevarint szedtem...

most Olwexya(Venlafaxine) és Rivotril(klonazepám)

igazából legerősebben a Rivotril hatását érzem


egyikből se szedtem komoly adagot most olwexya napi 75mg és Rivotril 0,75 már két éve ennyit, tehát fogalmam sincs mi lenne, ha nem szedném, mert így is szokott rosszabb kedvem lenni, meg jobb is. Viszont ha vmelyik gyógyszert nem veszem be( mondjuk akár egy nap is), akkor rámtör vmi rossz érzés, idegesség...

Persze ha bulizom, akkor kihagyom a gyógyszert és az alkohol kárpótol és semmi bajom... :)

2011. szept. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én depresszióra és generalizált szorongásra szedtem Zoloftot és remeron hatóanyagú antidepresszánst.Kaptam mellé 3x1/2 Xanaxot. Ezt hat hónapig szedtem, aztán meggyógyultam. Ha nem szedtem volna gyógyszert szerintem elhúzódott volna a betegség.
2011. szept. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 bubodoktor válasza:
32%

Én többfélét szedtem az elmúlt 6-8 évben, most már nem jó ideje nem szedek. Sokat is művelődtem ez irányban köztem, és határozottan azt mondanám, hogy sokkal hatékonyabb természetes antidepresszánsok vannak, testmozgás, hobbik, egyedi célokért dolgozás. Persze mikor az ember a béka segge alatt érzi mondhatják neki, mert hát éppen a passzivitás, a negatív jövőkép a fő jellemzői a depressziónak. Ilyenkor arra lehet törekedni hogy a nagyon kicsi is sok.

Mellesleg az ideggyógyszerek piaca a legnagyobb biznisze a gyógyszeriparnak, úgyhogy, mindent megtesznek azért, hogy elhitessék hogy valami tuti és nem káros csodaszerük van.

Valójában, a pszichiáter kb. úgy tesz a gyógyszer felírásakor, mint aki a sötétben próbálna egy legyet eltalálni. Ezt legtöbben tudják is, de be kell biztosítani magukat, hogy ők tettek a gyógyulásodért, tehát nem vehetik elő őket, ha éppenséggel valamelyik kezeltjük önpusztító dolgot művel. Meg persze a gyógyszerlobbiból van egy kis mellékjövedelmük is.

Előbb utóbb a legtöbb ilyen gyógyszerről kiderül hogy tartósan károsító hatásuk van. S Freud anno egy jó darabig lelkesen írta fel a kokaint mint hangulatjavító szert. De nem túl régen még a ritalin is sláger gyógyszer volt ami majdnem hogy legális kokain. A sötétben lődözésnek még megvan az a veszélye is hogy még rosszabbul leszel, vagy mellékhatásként nem tudsz aludni, meghízol, romlik a memóriád, a koncentrációs készséged.


Megéri ezt így kockáztatni ?? Hát szerintem nem.

2011. szept. 19. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Kedves előző!


Milyen káros hatásai lehetnek hosszú távon egy antidepresszánsnak? (Azért kérdem, mert erről senki sem beszél vagy ír...)

2011. szept. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nagyon ritka eset, ha hosszútávon kell szedni az antidepresszánst. Nekem kétszer volt életemben, hogy kellett szedjem, több év kihagyással. Az első alkalommal 4 hónapig szedtem a második alkalommal 6 hónapig volt rá szükségem. Megszüntették a súlyos fogyást és szorongást, rosszulléteket.
2011. szept. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Akkor én ritka esetnek számítok a több, mint négy év folyamatos antidepresszáns szedéssel? xD
2011. szept. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 01:50


furcsa humorod van...

de így legalább tudjuk, hogy nem olyan veszélyes! jó kísérletalany voltál.

2011. szept. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!