Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A barátomnak szerintem mentáli...

A barátomnak szerintem mentális gondja van, hogy hívják ezt? (Önimádó, elégedetlen, stresszes, hibáztató - részletek lent)

Figyelt kérdés

Mindig mindenért engem hibáztat, olyasmiért is, amihez nyilvánvalóan semmi közöm.


Ezen kívül velem bármi jó történik, azonnal képes negatívba fordítani, például "bezzeg őt vontam be" vagy "bezzeg emiatt ilyen későn értem haza és itthon nem csináltam semmi hasznosat", pedig néha lehetősége lett volna neki is részt venni.


Velem mindig azt érzékelteti, hogy haszontalan vagyok, és bármit csinálok én nem vagyok elég jó, mindig elégedetlen velem. Ugyanakkor magával is mindig elégedetlen, ha valami sikerül, akkor is bosszankodik, hogy miért nem sikerült 99% helyett 100%-ra.


Imád magáról beszélni, és amikor valamit kérdezek magammal kapcsolatban, olyankor is mindig ott kötünk ki, hogy magáról beszél.


Szerintem ezeknek a "tüneteknek" van már valami neve - ha igen, rákeresnék, hogy hogyan tudok ezeken változtatni. Van ötletetek?


(A nárcisztikus személyiségzavarnak nagyon hasonlóak a tünetei, de ő nem önző, és ki tudja mutatni, hogy szeret. Persze azt is olvasom, hogy "A nárcizmusnak is különféle fokozatai vannak, és nem mindegyik mutatja az összes jellemvonást.")


Előre is köszi mindenkinek!



2021. ápr. 20. 19:47
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*bezzeg őt NEM vontam be* - pedig kétszer is végigolvastam 😅
2021. ápr. 20. 19:49
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy egyszerűen irigy és versengő típus?
2021. ápr. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Irigy típus, az biztos. Versengő is. De ezek hogy jönnek a többi fenti tünettel összefüggésbe?

Miért hibáztat mindig engem, és miért rontja el mindig a kedvem, ha épp boldog vagyok?

2021. ápr. 20. 20:03
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
Minek vagy vele?
2021. ápr. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Itt csak a rosszat írtam le, mert ugye erről szól a kérdés.


Másik oldalról: okos, szorgalmas, kedves és sokszor imádnivaló. A közös időnek csak egy részében problémás, de vannak tünetek, amiket nonstop produkál, pl. hogy mindig elégedetlen az elért eredményeivel.

Összességében egy abszolút szerethető ember, vicces, és még az ágyban is jó vele. 13 éve vagyunk együtt.


Szóval, változtatni/segíteni szeretnék, nem szakítani.

2021. ápr. 20. 20:24
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem mentális zavar. A barátod egy perfekcionista, aki nem kapja meg a szerinte neki kijáró figyelmet és elismerést, emiatt pedig irigy másokra, akiknek jól megy az életük. Igaz, hogy közhely, de ha valakit kritizálsz és lehúzol, akkor benned van a hiba. Ő nem boldog, nincs megelégedve saját magával, emiatt a "ha már nekem sem jó, akkor neked se legyen az" elv alapján a te érdemeidet is le akarja kicsinyíteni. Nem akarja azt érezni, hogy te valamiben jobb vagy nála.


Egyébként én sem értem, hogy minek vagy vele. Ezzel a viselkedéssel előbb-utóbb tönkretesz téged és a párkapcsolatot is.

2021. ápr. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6# vagyok. Pszichológuson nem gondolkoztál/gondolkoztatok? Tényleg tudna segíteni, akár párterápia formájában. Én ilyen apa mellett nőttem fel. Kiszámíthatatlan volt, hogy épp melyik "oldala" jött elő.
2021. ápr. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
maximalista. már betegesen.
2021. ápr. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#8 "maximalista, már betegesen" - ez stimmel

De ez nem magyarázza, hogy miért hibáztat engem ha valami nem sikerül, és hogy miért húzza le a hangulatom, ha épp jó a kedvem. És hogy miért terelődik mindig őrá a téma beszélgetés közben.


#7 Eszembe jutott már a pszichológus, de ez egyrészt egy vagyon lenne, másrészt a férjem értelmes, intelligens férfi, belátja, hogy van valami gond és ha tudnám, hogy mivel zökkenthetem ki ilyen helyzetben ebből a viselkedésből, az hosszú távon is megoldaná a problémát.

2021. ápr. 23. 03:01
 10/11 anonim ***** válasza:
Hogyan és mivel szemben jelennek még meg átlagostól eltérő és negatív viselkedésmintái? Nem nárcisztikus. Szerintem cak ilyen csalágtagtól tanult viselkedni. Ha elkezd indulatosan panaszkodni, akkor vidd ki a friss levegőre és próbáld mérsékelni a kedélyét!
2021. máj. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!