Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet elfelejteni hogy...

Hogyan lehet elfelejteni hogy mindenki csak bántott?

Figyelt kérdés
Anyámmal kezdődött, mert beképzelte hogy én apám jobban szeretem 2 éves koromtól, és mert apám hangoztatta hogy én vagyok a kedvence. Mindig éreztem hogy gyűlöl, csak lenéző hangsúllyal tudott hozzám szólni. Jószívű érzékeny gyerek voltam, de ő nemtudott bennem soha jót látni. Mindig befogadtam a kiscicákat kiskoromtól, akikről gondoskodtam. Mikor a mamám kinevették a testvéreim,mert már nem volt teljesen magánál olyanokat csinált, mérgesen rájuk szóltam hogy ne nevessék ki. Én voltam ébren éjszakánként aggódva, bántalmazza e apám anyámat, és sokat sírtam. De ő nemtudott szeretni soha. Egyszer írtam egy levelet, amin leírtam az érzéseim, anyám csak annyit mondott, ezt apád elől dugd el mert meglátja baj lesz és kiment a szobából. Félénk természetem volt és nagy szégyenérzetem volt apám miatt, aki agresszív volt és mindenki megvetett minket gyerekeket is miatta. Mindig úgy gondoltam, én kevesebbet érek mint mások, mert ilyen szüleim vannak és ilyenek a családi körülményeim (csórók voltunk). Ez miatt sosem volt önbizalmam és másokat értékesebbnek láttam, amiért akárhova kerültem mindenhol megaláztak. Emiatt nem szívesen jártam be, amiért anyám mindig megvert. Látta hogy nagyon be vagyok fordulva, de nem jött oda vigasztalni. Később pár évet 22 éves koromig bódulatban töltöttem hogy lazább legyek, de csak minden rosszabb lett. Volt hogy nem volt hol laknom és olyanhoz mentem akit nem szerettem, és nagyon kifordultam magamból. Utána szinten lakhatás miatt költöztem valakihez, aki bántalmazott és pluszban adósságokba kevert. Nem akartam abba a házba visszamenni, ahol olyan rossz gyerekkorom volt, és ahol gyűlöltek. Most viszont állandóan a bántásaimra gondolok, hogy ki mikor hogyan bántott engem és nehezen tudok ezektől a gondolatoktól megszabadulni.
2021. ápr. 22. 12:35
 1/2 maja2206 válasza:
Szia! Biztosan nem könnyu leírni mindezt, de nagyon jó, hogy beszélsz róla. Ez az elso lépés mindig a gyógyulás felé. Ez egy hosszú út lesz még számodra, ezeket az élményeket könnyen feldolgozni nem lehet. Az ember ilyenkor sokmindent érez egyszerre: dühöt, fájdalmat, megalázottságot... Azt érezheted, hogy az egész élet igazságtalan és nem érted, hogy mivel érdemelted ezt ki. Hagyd, hogy ezek az érzések mind átjárjanak, ez mind teljesen normális. Nem kell se magadnak, se másoknak magyarázkodnod, amiért így érzel most. Az nagyon fontos viszont, hogy próbálj ezektol az emberektol távol maradni, és új környezetet keresni, ahol biztonságban lehetsz és új életet kezdhetsz. A fizikai távolság nem oldja meg a problémákat, de sokat segít. Keress új munkát, új barátokat, új élményeket. Ezek mind segítenek abban, hogy újra felépítsd az önbizalmadat és megadd a lehetoséget magadnak, hogy sokkal szebb dolgokat is megtapasztalj, hiszen megérdemled. De nyilván mindez nem egyik napról a másikra jön, bárkitol akitol tudsz, ha úgy érzed hogy érdemes rá, kérj és fogadj el segítséget. A nehéz élettapasztalatoktol végul erosodik és gazdagodik a jellemed, higgy benne, hogy jobb idok várnak rád. Nem vagy egyedül!!!:)
2021. ápr. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató szavakat. :-) Én már új életet kezdtem és nem beszélek a régi családommal. Több dolog van, mint amit elmeséltem. Az egyik testvéremmel is gondjaim voltak, mert agresszív, a másik testvérem megveri ha nézeteltérés van köztük. Az anyám ezt látja, előtte történik, de semmit nem tesz. Engem mikor ott laktam elüldözött, állandóan rettegtem tőle, mert dühkitörései vannak és nagy ereje van, amit felhasznál hogy megfélemlítsen. Szóval máshogy nem is alakulhatott volna, minthogy megszakítom velük a kapcsolatot. Én ezeken már rég túl vagyok, hogy ilyeneket kérdezgessek magamtól, hogy miért velem történtek ilyenek. Az egyetlen amit érzek az a gyűlölet.
2021. ápr. 22. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!