Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi baj lehet velem? És mit...

Mi baj lehet velem? És mit tudok ez ellen tenni?

Figyelt kérdés
1,5 évig alsóban szekáltak, kiközösítettek, csúfoltak olyan dolgokért amit most nem osztanék meg, stb…Ezen már túl tettem magam mivel felsőben egy normálisabb közösségbe kerültem de sok sebet hagyott rajtam az a korszak. 6-ban kezdtem el észrevenni, nem tudom kontrollálni nagyon a dühömet. Màs, ismeretlen emberek között valamennyire tudom türtöztetni magam amit nem értek, de a családommal és a közelebbi hozzátartozóimmal szemben nem tudom kontrollálni magam. Elkezdek kiabálni és hasonlók. Miután lehiggadtam szörnyű bűntudat kezdd el gyötörni. Ez nem az első eset hogy a legkissebb dolgok miatt ez történt. Ha a szüleim szídnak nem érzek bűntudatot, de ha a hozzám közel álló testvérem mondd valamit el fog a mélyhetetlenűl gyötrő büntudat. Semmi, de komolyan semmi az égvilágon nem tud már elszomorítani, talán még egy családtagom halála sem (amibe rettenetes belegondolni), de ha a testvérem lesz szomorú akkor egyszerre mérhetetlen szomorúság jár át, és egyszerre tömény gyülölet és a harag a személy iránt aki okozta ezt neki. Ez a mai napig így is van. Családon kívűli életem így zajlik. Aztán 7.-re vissza jött az egyik alsós haverom, akit akkoriban még egy jó cimborámnak tekintettem. Rettentő öntelt lett, és lesajnálóan kezelt amit nem is titkolt. Sokszor megszégyenített, viccnek nevezve. Gyülöltem, és jelenleg is így érzek iránta. Azonban nyári szünetben egy jelentős változáson mentem keresztül. Végig gondoltam mindent, és magamat kezdtem el hibáztatni mindenért. Szánalmasnak tartottam magam. Eljött újra sajnálatomra a szeptember, és fél évig rá se hederítettem az akkori barátaimra. Egy kicsit probálkoztak vissza szerezni, mint a régi, életvidám barátjukat, de feladták pár hét múlva. Végül kövi félévben erőt véve magamon, realizálva hogy szocializálodnom kéne újra úgy mondd “visszatértem” . Így haladt ez 8.-ig amikor elszakadtak útjaink örökké. Nem tartottuk a kapcsolatot. 9.-ben új barátokra tettem szert, semleges lelki állapottal. Nem voltam se boldog, se szomorú. akkor jött a karantén ami a legkevésbé sem tett jót. most 10.-es vagyok, lassan 11.-es és online barátokra probálok szert tenni. Nem akarok elveszíteni újra a szociális életem és úgymondd engedni a szomorúságnak. Nem nagyon megy, nem is írtam volna ki ezt ha menne. Minden egyes kapott üzenetet túl gondolok hogy megbántottam-e, idegesítem-e, egyszerűen szorongok a választól amit kapni fogok, mindenegyes alkalommal amikor ráírok valakire és nem kapok vissza egy 100%-ig barátságos üzenetet egyszerűen megbánok mindent. Felsőben sok barátom volt és hangsúlyozták hogy vicces és kedves vagyok, mellesleg jó tanácsokat adok. Kezdek bizonytalan lenni hogy tényleg komolyan gondolták-e. Sok személyiséget vettem már föl hogy imponáljak sok különböző embernek. Viszont ezekre az eljátszott személyiségekre hamar ráunok ahogy az illetőre is tehát ez az ismerkedés dolog max 2-3 napig tart. Az egyetlen akinek az eredeti személyiségemet mutathatom az a testvérem azonban nem akarom másnak megmutatni. Tudom, érzem hogy nem érdeklik. Nem érdeklik akármit mesélek. Őket csak az érdekli hogy a saját problémáikat elmondhassák. És én kezdek ebbe belefáradni. A félelembe hogy megbántok valaki. Hogy valakinek csak arra kellek hogy valakinek elmondhassa az ő bajait. Hogy megkérdőjelezem a létezésem. A bűntudatba. Dühbe. Mindenbe. Nem akarom megölni magam, de nem is akarok továbbra is élni.

2021. ápr. 24. 18:55
 1/5 gublug ***** válasza:
87%

Az lenne a legjobb ha utána olvasnál pszichológiai téren a saját problémáidnak, hogy megértsd őket.

Tini korban még nem kifejlett a személyiség/karakter. Ez még változik. A főiskola jó lesz. Ott már nyitottabbak az emberek - de ez csak az én véleményem.

Ált. isi-ben engem is gúnyoltak. Középsuliban már nem, de beilleszkedni nem tudtam. Fősuli zsír volt. De már középsuliban vonzódtam az elme tudományához, hogy megértsem hogy hogy mennek a dolgok az én és a mások fejében.


Nincs gond veled. Ha van, akkor csak annyi mint másokkal. Mindenki keresi a boldogságot, de mindenki ügyefogyott módszerekkel keresi így marad a tökéletlenség.

2021. ápr. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben mindenképp felkeresném az iskolapszichológust, vagy szólnék a szülőknek, hogy jó lenne bevonni egy klinikai szakpszichológust.
2021. ápr. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az nagyon-nagyon szuper, hogy fölismerted, hogy ez a helyzet, amiben most vagy, nem jó. Én is azt tanácsolom, hogy beszélj erről a szüleiddel (vagy ha velük nem vagy olyan viszonyban, akkor idősebb testvérrel, tanárral, akiben megbízol), és keresd fel az iskolapszichológust.

De előfordulhat, hogy erre még nem állsz készen. Ebben az esetben hívj fel egy lelkisegély-szolgálatot (neten találsz tel.számot), ők is nagyon sokat tudnak segíteni!

2021. ápr. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 gublug ***** válasza:

Első vagyok.

A többieket olvasva eszembe jutott, hogy én elmentem magamtól egy nevelési tanácsadóba, ahol ingyen hetente dumáltak velem egy órát és ***** jó volt értelmes felnőttel beszélgetni! Máig egymásra köszönünk!

2021. ápr. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az egyik probléma az, hogy tudatalatt azt gondolod magadról, hogy baj van veled, más vagy, nem vagy szerethető, értéktelen vagy. Ez valószínűleg meglátszik a kisugárzásodon és a viselkedéseden is.
2021. ápr. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!