Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni az öngyilkos...

Mit lehet tenni az öngyilkos gondoltok ellen? Úgy érzem nincs értelme az életemnek.

Figyelt kérdés

Nem bírok megküzdeni már azzal a nyomással amit régebben átéltem. (Az akkori barátom 16 évesen megerőszakolt) Amit nagyon nehéz volt feldolgozni azt hittem sikerült, de úgy tűnik még sem. Jelenleg id minden téren romokban van az életem már fél éve nem találok munkát és az összes barátom elveszítettem.

23/L



2021. márc. 13. 23:40
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Dehogynincs értelme az életednek, ne butáskodj! Erős vagy, sokkal erősebb mint gondolnád! Tudom, most azt mondod, hülyeség, mert amikor én voltam padlón én is elküldtem a fenébe, aki ezt mondta, de nekik lett igazuk! Az élet szép, de néha gyötör. A legfontosabb: Sose legyél gyáva és sose futamodj meg! Az öngyilkosság megfutamodás. Ne tedd soha! Lehet, hogy most pokoli, de tereld el a figyelmed, tedd a dolgod, kérj segítséget a megfelelő helyen, és fedezd fel az apró örömöket. Hogy süt a nap, hogy csiripelnek a madarak. Fel a fejjel! Nem tart örökké a pokol. Az élet tele van lehetőségekkel!
2021. márc. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%
Nem szeretnel kirandulni? Nemsokara megyek Pestre, onnan pedig Becs, majd Praga. Gyakorisok is jepentkezhetnek. :D
2021. márc. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Írtam privátot. Az öngyilkosság nem megoldás, tudom hogy ez a szemét tönkrevágta az életed, de van kiút mindenből. Először is chatelj. Próbálj meg neten találni olyan embereket akiknek leírhatod a fájdalmaidat, mert ha kiadhatod magadból már az nagy segítség. A "barátaid" miért hagytak el? Ők akkor nem is barátok. Kezdj el sportolni valamit, próbálj meg olyan dolgokat csinálni ami eltereli a gondolataidat. Menj el kirándulni, futni, edzeni. Kezdj el rajzolni vagy festeni. Tudom hogy a padlón vagy, 100% érthető, de munkát is könnyebben találsz ha állásinterjún jó benyomást keltesz, mosolyogsz. Lehet hogy egy állarcot kell felhúznod, de ahogy meg van a munkád már emberek között lehetsz! Lesz valami inger az életedben.
2021. márc. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Szia! Sajnálom hogy nehéz helyzetben vagy. Ne magadat büntesd olyanért, amiről nem tehetsz! Ha szeretnél valakivel beszélgetni, írhatsz. Ne bántsd magad, nem érdemled meg, mert értékes ember vagy, és szükség van rád.
2021. márc. 14. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
32%
Azt mondják fejbe dől el minden, próbáld meg azért az orvost is
2021. márc. 14. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én is hasonlókat éltem át mint te, illetve még most is tart néhány dolog. A családban is kaptam az ívet, alkoholista anya, stb...

16 évesen én beleestem egy mély depresszióba, amit nem tudtam, hogy az volt. Így, 25 évesen visszanézve bizony szerencse, hogy nem nyírtam ki magam.

Azóta viszont teljesen átforfultak bennem a dolgok, más gondolataim vannak már az életről. Amikor elvesztesz valaki olyat az életedből, aki nagyon fiatal, és tele van élettel, tervekkel, és hirtelen meghal... az szörnyű érzés. Illetve mikor neked van egy olyan betegséged, amikor tudod, hogy lehet már csak pár éved van hátra, átertékeled az életed. Amikor az ismerőseim panaszkodnak, mennyire rossz nekik. Milyen cuccot szedjenek, hogy minél hamarabb tönkretegyék magukat. Te pedig imádkozol, hogy élhess még egy napot, hogy legalább még egyszer láthasd a szerettedet. Hogy amíg ő azon sír, milyen rossz neki, más rákosan küzd az életéért a kórházban és szeretne még 1 percet az életből.

Akármilyen sz.r ez az élet, mégis jó élni, ha meghalsz már úgyis mindegy.

Kell egy felfogás és egy nehéz időszak ahhoz, hogy átértékeld az életed és az öngyilkos gondolataid felváltsák azok, hogy basszus, élek, lélegzem, látok, érzek, k.rva jó! Én bízom benne, hogy te is meg fogod ezeket élni.

2021. márc. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha nagyon zavaróan jön ez a gondolat, akkor mond el ezt, még ha nem is hiszel benne, akkor is segíteni fog, tobbi dolog mellett:


"Szent Lechitiel, segíts, támogass, emelj fel.."


Egy próbat próbát megér, akkor is ha nem hiszel benne..


Kívánom, hogy legyél jobban és boldog..


Szent Lechitiel (egy főangyal egyébként, a vigasztalás és reményadás az ő fő feladata)..

[link]

2021. márc. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%
Ui. Isten végtelenül szeret és egy nagyon értékes, felbecsülhetetlen valaki vagy..
2021. márc. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%
Ti vallasosak csak a gyenge embereket tudjatok meggyozni. Szemetek.
2021. márc. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez olyan szintű traumának tűnik, ami tényleges terápiát igényel, nem csak a gyakorin népszerű „gondolkodj pozitívan és nézegesd a virágokat” jellegűt. Pszichológus vagy pszichiáter segíthet.
2021. máj. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!