Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kezelhetném az agresszi...

Hogyan kezelhetném az agressziómat (többi lenn)?

Figyelt kérdés
Néha a családtagjaim viselkedése miatt rám jön az agresszió és vagy össze akarok valamit törni, tépni (lekopogom szerencsére nem tettem és nem is szeretném). Vagy pedig meggondolatlan dolgokat mondok másra amit szintén bánok. Hogy tudjak újra szelíd lenni? (dióhéjban: a szüleim sokat veszekednek illetve nagyon rám erőltetik világnézetüket, nem szeretik ha más véleményen vagyok)

2021. ápr. 25. 10:17
 1/2 1Léna ***** válasza:

Az első kettő lépést megtetted.

Felismerted, és változni szeretnél.

Nem könnyű.

Önuralmat kell tanulnod.

Tudod már, hogy a békeséget, szelídséget jobban szeretnéd.

A szüleid, indulatvezérelt emberek. Akik veszekedősek a maguk szintjén érzik jól magukat. Érzik, hogy nem teljesen jó ez, de nem tudnak megváltozni, így inkább szeretnének másokat megváltoztatni.

Jó, hogy te magad szeretnél szelídebb lenni, mert így sikerülni fog.

Fontos, hogy ne vedd fel a "kesztyűt", ne válaszolj a provokálásra. Találj szelíd de határozott kitérő mondatokat. Pl. Nem akarok erről vitázni. Értem amit mondasz, én szeretlek, de ebben nem értünk egyet.

Ha lehetséges hagyd ott őket, menj egy másik helységbe, vagy menj el sétálni.

Az a legnehezebb része, ha igaztalan dolgokat vágnak a fejedhez, olyasmivel vádolnak ami nem igaz. Ilyenkor is az s jobb ha csak hallgatsz, mert bármit mondasz abba is belekötnek. Az indulatban levő embert éppen úgy nehéz bármiről meggyőzni, mint egy alkoholtól befolyásolt embert. Jobb megvárni amíg lehiggad és egy későbbi időpontban higgadtan átbeszélni. Ilyenkor is fontos azzal kezdeni, hogy neked miért rossz ha kiabál veled. Pl. Amikor kiabálsz velem úgy érzem, hogy nem bízol bennem. Igaz, hogy nem értek egyet veled ebben a kérdésben, de rosszul esik, nehéz elfogadnom, hogy nem lehet saját véleményem.

Ezt én üzenetnek hívják. Kifejezi az érzéseidet, de nem sérti a másikat, nem dirigál a másiknak, hanem abban bízik, hogy a másik szereti annyira, hogy a saját elhatározásából jobban ügyeljen arra, hogy ne keltsen benned ilyen rossz érzést a tetteivel, a szavaival.

Thomas Gordon Szülői eredményesség tanulása könyvéből. Alapozó könyv ami minden más kapcsolatunkban is jól használható. Veszteségmentes konfliktuskezelést tanít.

2021. ápr. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nyugi, kinövöd. Evolúciós örökség, hogy kamaszkorban magas az agresszivitás szintje.
2021. ápr. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!