Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám könnyebben...

Hogyan tudnám könnyebben feldolgozni mikor sorra utasítanak el a férfiak?

Figyelt kérdés

Szorongással és depresszióval küzdök. De tényleg komolyan küzdök ellene nemcsak a gyógyszerekkel meg a pszichiáterrel, hanem hobbikkal, jógával, meditációval, könyvekkel, ismerkedéssel, új dolgokkal stb...

Neten ismerkedem, randizgatok. Külsőre biztos nem látszik rajtam, hogy néha a "démonjaimmal" küzdök. Nyitott vagyok. És azt érzem hiányzik a férfi "energia". Ezért szívesen randizok, mert ha nem is jövünk be egymásnak akkor is olyan jó tud lenni beszélgetni a másik nemmel is néha. Feldob.

De ha utána elutasítanak, akkor borzasztóan vissza tudok esni. Nem szeretnék teljesen lemondani a randizásról, mert akkor nagyon magamba forduló lennék. De jó lenne könnyebben kezelni az elutasítást.

Megmondom őszintén én magamat nem tartom olyan rossz partinak és az önbizalomhiányom a férfiak visszajelzéséből ered. Józan ésszel helyén tudom kezelni magamat. De azért nehéz, főleg ilyen lelkiállapotban.

26N



2021. ápr. 27. 16:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
Mit akarsz, te legalább eljutsz a randiig! Minket, férfiakat, sokszor arra sem méltatnak a nők, hogy visszaírjanak három szót, mégis túléljük valahogy. Ilyen az élet.
2021. ápr. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Tekints rá tét nélkül.
2021. ápr. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Leírásod alapján aranyos lány lehetsz. Miért utasítanak el? Kettes jól mondja, próbáld meg nem a szívedre venni.
2021. ápr. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért utasítanak el. Azt nem mondják meg én meg nem kérdezem.

Próbálom nem a szívemre venni és csak egyfajta játékként tekinteni rá. Csak lehangoló hogy rengeteg férfival randiztam már és abból csak kb kettő volt, akit végül én utasítottam el, de velük is sokáig próbálkoztam hátha elindul bennem valami.

Barátnőim mondjuk életükben randiztak 3 emberrel, abból egyet elutasítottak, kettővel meg összejöttek. És ezt látva már nem tűnik olyan jó bulinak.

2021. ápr. 27. 18:24
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én 28/F vagyok és teljesen megértem, ha jól esik néha a másik nemmel is időt tölteni. Én is szoktam néha nőnemű baráttal találkozni, beszélgetni, közösen csinálni valamit. De nem értem, miért kell ehhez randevúnak lennie?


Amúgy teljesen racionális matematika az egész. Minél több partnerrel készítesz statisztikát, annál több az elutasítás esélye. Amikor netről ugráltam bele ilyenekbe, hogy elindultam nőkkel találkozni és ezt rögtön randinak neveztem, nekem is sorra kudarcot vallottak ezek a kísérleteim. De amióta próbálok fokozatos lenni és először csak lehetséges barátként tekintek a másik felé, gyakorlatilag teljesen pozitív mindennek a kimenetele, mert ha mással nem is, egy-egy barátsággal gazdagabbnak érzem magam.

2021. ápr. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%
Hát nem egyszerű ez. Kérdésed, irásaid alapján nem vagy kuka, normális értelmes lehetsz. Lehet hogy a külsőddel van gond? Vagy dohányzol? Van két hölgyismerősön, nekik azért nem jött össze soha, mert kövérek voltak. Az egyik megunta, lefogyott 15 kilót (még 4-5 azért hátra van, dolgozik is rajta) és egyből lett valakije. Aztán lehet, hogy csak nem megfelelő emberekkel találkoztál eddig.
2021. ápr. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem dohányzom. Nem vagyok kövér. Rendszeresen mozgok. Van rajtam egy kis felesleg az mind a fenekemen. Ez valakinek nagyon bejön, valakinek nem. De semmiképp nem vagyok túlsúlyos.

Az öltözködésemet pedig sokat dícsérik.

Külsőmön nem sokat tudnék változtatni és igazából szeretem is így magam.

A humorom lehet kicsit fura másoknak, vagy az érdeklődési köröm, nem tudom... De szerintem ezek sem olyan szélsőségesek. Mindenből az arany középútra törekszem. Mégis olyan, mintha a szélsőségeket látnák bennem. Egyik szerint túl komoly vagyok, másik szerint túl bohókás... Stb stb

2021. ápr. 27. 20:31
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagy divat manapság mindent a nőkre fogni, meg, hogy a mai nők ilyenek-olyanok. Lehet, de szerintem a mai "férfiakban" több hiba van. Túlnyomó részük vicc kategória, nem férfi. Írom ezt mai generációs férfiként. Szóval szerintem mielőtt túlzottan magadra vennéd a társkeresés sikertelenségét szánj egy kis időt arra (is), hogy átgondolod, hogy biztos a megfelelő helyen keresel e férfiakat.
2021. ápr. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Az önbizalomhiányod nem a férfiak visszajelzéseiből ered, mert önbizalom az vagy van (és akkor nem ingatják meg dolgok), vagy nincs és akkor ideig-óráig hiheted azt, hogy van, de pontosan így ahogy tapasztalod: bármi kibillentheti. Az önbizalmat a környezeted működése alapozza meg életed elején. Ha nem alapozta meg, komoly felnőttkori önismereti melóval lehet javulást elérni. Nem tudom, hogy a pszichiáterrel végzel-e pszichoterápiát. Az általános tapasztalat, hogy ezt ők megpróbálják gyógyszerezéssel megspórolni, és néha egészen szemtelenül havi, kétheti negyedórákat szolgáltatni a tényleges pszichoterápia címén, ami normális esetben minimum heti 1×50 perc és az sem mindegy, hogy kivel. Sok múlik azon, hogy az adott terapeuta módszere vagy személyisége bejön-e neked, ahhoz nagy szerencse kell, hogy már az első terapeutával működjön a dolog.

Két dolog még a randizáshoz: egyrészt, ha van egy rossz alap gyerekkorból, akkor az magával hozza, hogy olyan férfiak fognak kezdeményezni nálad, akikkel vagy már az elején nem stimmelnek a dolgok vagy rosszabb esetben már a kapcsolatban fogsz ráeszmélni, hogy valami nagyon gáz. Pl. könnyen kifoghatsz bántalmazókat. Másrészt de, látszik rajtad, hogy nem vagy egyensúlyban, ezt nem lehet eltitkolni, egyszerűen érződik az emberen. Ahogy az is, ha nagyon vágysz egy kapcsolatra vagy rá vagy görcsölve, hogy most a következővel lesz-e következő találkozás. Ez már sokszor önmagában taszító.

Az viszont nagyon fontos, hogy egyik ember a másikkal nem összehasonlítható, mert mindenki mást hoz otthonról, ezáltal más dolgok mennek nekik nehezen/könnyen. Persze nehéz elvonatkoztatni a barátaidtól, meg az is problémás, hogy sokan nagyon képmutatóak a kapcsolataikat illetően, megjátsszák kifelé a nagy összhangot, belül pedig csak vergődnek. De ennek alapján arra emlékeztetheted magad, hogy fogalmad sincs, hogy a látszat mögött mi van az egyes emberek életében. Meg arra is, hogy ő más szajréval jött, a Tiéd is egy teljesen egyedi "csomag".

2021. ápr. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Igen ezeket én is tudom. Rengeteget foglalkozok önismerettel. Pszichoterápián is résztveszek. Szerencsére a családi mintáim és a gyerekkorom csodálatosak voltak, főleg a legtöbb emberéhez képest.

Később alakultak ki gátlásaim és félelmeim a kortársak visszajelzéseitől, amit nem tudtam hova tenni. Az elmúlt években nagyon sokat fejlődtem. Megszerettem magamat. És a legtöbb kudarc már nem dönt le a lábamról.

De az ismerkedés során úgy érzem több kudarc ér, mint a körülöttem élő nőket. Persze biztos van nálam is szerencsétlenebb ilyen téren.

Tippeket szeretnék, hogy hogyan lehetne könnyebben viselni ezt.

Egy munkahelyi kudarcot vagy akármit már jobban viselek, mint az átlag. Az ismerkedést viszont nehezebben. Konkrétan ebben kellene segítség.

2021. ápr. 28. 10:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!