Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió ellen lehet jó...

Depresszió ellen lehet jó módszer az önértékelés rendbetétele?

Figyelt kérdés
Felkerestem egy pszichológust, mert totális csődnek érzem az életemet, folyamatosan rossz dolgok történnek, párkapcsolatban, munkahelyen, otthon (családtagok halála), konkrétan nincs olyan dolog, ami jó lenne jelenleg. 2 alkalmon vagyunk túl, nem tudtam mindent elmondani neki részletesen, de mondtam, hogy pl a párkapcsolatom valószínűleg a kevés önbizalmam miatt ment tönkre, jó lenne ezen is javítani, és mondtam a fentieket is, hogy minden más rossz, aludni se tudok rendesen többek közt. Ő egy olyan terápiát javasolt, ami az önértékelésemet fogja javítani. Elmúlik ettől a depresszióm? Nem vagyok még annyira mélyen, de nagyon kivagyok. Jó lesz vajon ez a módszer, vagy keresnem kéne mást..? Nem voltam még ilyen gonddal pszichológusnál, fogalmam sincs, hogy egyébként mivel kezelik a kezdődő depressziót, segítsetek légyszi.
2021. ápr. 28. 19:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Egy egészséges önértékelés mindennek az alapja. Ha úgy látjátok, ezzel gond van, érdemes vele foglalkozni. Van más út is, de ha neked ez nincs rendben, akkor segíthet.
2021. ápr. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ez így van, az egészséges önértékelés az alap, amire építeni lehet. Viszont nem említed a konkrét módszert, amit a pszichológus alkalmazni szeretne. Így nem lehet megállapítani, hogy a depresszió kezelésére is alkalmas-e.

Milyen pszichológusnál voltál? Depressziót csak klinikai szakpszichológus/pszichoterapeuta diagnosztizálhat és kezelhet - pszichoterápiás módszerekkel -.

2021. ápr. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
27%

Nő vagy? ? éves

Szerintem nincs veled gond, teljesen normális ha így összejönnek a gondok, hogy magad alatt vagy. Ha valaki igazán szeret, kevés önbizalom miatt nem

megy tönkre egy kapcsolat, ez az ember jobb is, hogy elment az életedből.

Kezdődő depresszió ellen, fontos a napi mozgás, bicikli vagy séta a friss levegő, napos időt kihasználni. Probáld elterelni a figyelmedet a legnehezebbről, a családtagok haláláról, legalább pici időkre.

A többi munka, párkapcsolat megfog oldódni, társkeresőzz, kezdetben csak kötetlen beszélgetés, hagyd folyni a dolgokat. Majd jön egy új rendes ember, aki szeret téged. Próbálj mindig valami elfoglaltságot találni, hogy ne figyelj annyira a rosszkedvedre, könyvtárból vegyél ki számodra érdekes könyvet, próbálj ki egy új finom receptet. Nézz szép útifilmeket youtubon, szép sorozatokat stb, szelektáldki a gardróbodat stb.

Szerintem egy pszichológus se tud többet mondani.

Fogadd el magad olyannak amilyen vagy, nincs veled szerintem semmi baj.

Ha vége a covidnak, esetleg vegyél nyárra strandbérletet, a napsütés, úszás, víz sokat segít.

Remélem miharabb átvészeld ezt az időszakot! :))

2021. ápr. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen nő vagyok, most lettem 40.. ez is nyomaszt egyébként. Pszichiáter akihez mentem, de nem is említett gyógyszert, de az oldalán írta, hogy amit lehet anélkül kezel. Hogy mi a konkrét módszer, arról annyit mondott, hogy kell majd naplót írnom, és a múltamról beszélünk majd, hogy milyen hatások értek, milyen szemüvegen keresztül látom a világot.
2021. ápr. 28. 20:08
 5/15 A kérdező kommentje:
3 nem tudom és nem értem ki pontozott le ennyire, szerintem jókat írtál. Nem én voltam.
2021. ápr. 28. 20:11
 6/15 anonim ***** válasza:

2# vagyok. Ez esetben igen, ezzel a depressziód is kezelhető. Ne keress mást, ha szimpatikus a doki. Plusz pont, hogy nem akar egyből gyógyszert felírni... A hatások jelentkezéséig kell egy kis idő, úgyhogy kitartást!

(Valamilyen sport elkezdését mindenképp ajánlom, segít a depressziód kezelésében és javít az önértékeléseden.)

2021. ápr. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szomorú, hogy valaki így lepontozott engem, pedig én is voltam depressziós, csak én 30 évesen, most 42 vagyok, én nem

mentem pszichológushoz, mert tudtam, hogy csak egyedül én tudom magamon segíteni. Meg az idő is persze segített.

Én csak a tapasztalataimat írtam le, én ezeket vagy hasonló dolgokat csináltam annak idején, hogy minél kevesebb időm legyen sajnálni magam. Pedig szó szerint fájt a depresszió, állandó nyomás volt az egész mellkasomon és bármikor tudtam volna sírni, nagyon sajnáltam magam.

Aztán nagy nehezen elkezdtem társkeresőzni, sokáig nem jött senki, de voltak emberek akikkel elbeszélgettem, az a napi egy óra is sokat segített míg fennt voltam és nézelődtem milyen emberek vannak itt rajtam kívül, mindenki remél egy kedves társat. Aztán megismerkedtem egy kedves emberrel, ma ő a férjem. Előtte engem engem is elhagytak. Egyedül éltem, munkahelyem is rossz volt.

Annyiban volt más nekem, hogy szerencsére nem halt meg senkim.

2021. ápr. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Én azért mentem el, mert konkrétan már nem tudok aludni a sok gond miatt, max 1 órát, utána altatóval még hármat. Nem bírom már tovább.
2021. ápr. 28. 20:21
 9/15 anonim ***** válasza:

Szerintem borzasztó toxikus és felelőtlen segítséget kereső embert lebeszélni szakemberi segítségről. Az, hogy "a pszichológus sem tud többet mondani" egyenesen bicskanyitogató.


Őszintén örülök, ha neked sikerült egyedül és amúgy nem írtál rossz tippeket, én pl csak el akartam mondani, hogy ezért mozdult a piros X felé a kezem.

2021. ápr. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
3-as jól írja, ezek kezdődő depresszión valóban segítenek, de egy pszichológus is jól jön mellé. Az önértékelésedet sokkal könnyebb szakember segítségével újra felépíteni + egy jó terapeutával (és sok akaraterővel) biztosítható, hogy a depressziód ne legyen mélyebb.
2021. ápr. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!