Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió ellen lehet jó...

Depresszió ellen lehet jó módszer az önértékelés rendbetétele?

Figyelt kérdés
Felkerestem egy pszichológust, mert totális csődnek érzem az életemet, folyamatosan rossz dolgok történnek, párkapcsolatban, munkahelyen, otthon (családtagok halála), konkrétan nincs olyan dolog, ami jó lenne jelenleg. 2 alkalmon vagyunk túl, nem tudtam mindent elmondani neki részletesen, de mondtam, hogy pl a párkapcsolatom valószínűleg a kevés önbizalmam miatt ment tönkre, jó lenne ezen is javítani, és mondtam a fentieket is, hogy minden más rossz, aludni se tudok rendesen többek közt. Ő egy olyan terápiát javasolt, ami az önértékelésemet fogja javítani. Elmúlik ettől a depresszióm? Nem vagyok még annyira mélyen, de nagyon kivagyok. Jó lesz vajon ez a módszer, vagy keresnem kéne mást..? Nem voltam még ilyen gonddal pszichológusnál, fogalmam sincs, hogy egyébként mivel kezelik a kezdődő depressziót, segítsetek légyszi.
2021. ápr. 28. 19:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
9# egyetértek. Kérdező, jól tetted, hogy szakemberhez fordultál!
2021. ápr. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Őszintén, nem rohanok egy kis rosszkeddvel egyből pszichológushoz, de az, hogy 4 éve nem tudok aludni, és szinte csak rossz történik velem, úgy gondoltam elég indok arra, hogy valamit lépjek. Csak nem vagyok benne biztos, hogy segíteni fog ennyi, hogy az önértékelésem jobb lesz. Értem, hogy ez mindennek az alapja, de valahogy úgy érzem kevés lesz ez.. na majd kiderül.
2021. ápr. 28. 20:30
 13/15 anonim ***** válasza:

Én sem akarom/akartakak lebeszélni a szakemberről, csak próbáltam bíztatni, hogy értékes ember, higgyen magában, persze az idő is segíteni fog

majd mégha ezt most nehéz elképzelni.

De igazatok/ igazad van, ha úgy érzed, hogy megkönnyebbülés valakinek kibeszélni a sok rossz dolgot akkor, mindenképpen. :)

Végülis biztos sok embernek segítenek a pszihológusok.

2021. ápr. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Kérdező, én azt javasolnám adj egy esélyt ennek, de úgy igazán. Legyél rá nyitott és ne azon morfondírozz, hogy jó lesz e. Az majd úgyis kiderül idővel. Ha valami nem tetszik, szólj a pszichiáternek, biztos tud ő is valamelyest igazodni az igényeidhez.
2021. ápr. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
És ha valamiben bizonytalan vagy, mint pl. most, hogy az önértékelés rendbetétele jó módszer-e a depresszió kezelésére, akkor kérdezd meg a pszichiátert. Ha jó szakember, akkor meg tudja indokolni, hogy miért ezt a módszert választotta és részletesebben el is magyarázza.
2021. ápr. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!