Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért ilyen előítéletesek az...

Miért ilyen előítéletesek az emberek a skizofrénekkel szemben?

Figyelt kérdés

Sajnos a többség azt hiszi, hogy a skizofrének többsége veszélyes és szellemileg leépült. Pedig a többség a légynek se tudna ártani, nem úgy, mint egy alkoholista vagy egyéb mentális betegségben szenvedő. Én már 10 éve skizofrén vagyok és már 8 éve nem produkáltam tünetet. Előtte viszont nagyon komolyan beteg voltam, fél évig voltam a zártosztályon, ami nem volt túl kellemes. Az orvosom szerint még a skizofrének között is nagyon beteg voltam. Tisztességesen szedem a gyógyszerem, minden nap, egyetlen egy kezelést se mondtam le, hetente megyek. Tudom, hogy beteg vagyok, már beláttam. Régen nekem se volt betegségtudatom.


Elvégeztem az orvosit, de nem volt hozzá motivációm és most matematikusnak tanulok. Igazából teljesen üresnek érzem magam, már semmiért se tudok lelkesedni úgy, mint régen és folyton fáradt vagyok a gyógyszertől. A pszichiáterem szerint ez mind a betegségem + a gyógyszer következménye. Le is nyugdíjaztak, de azért még szeretnék mellette dolgozni és kiteljesedni. Vágyom rá, még ha nem is érzek már semmit. (Külföldön élek, itt lehet dolgozni a nyugdíj mellett.)


Kívülről senki se mondja meg rólam, hogy skizofrén lennék, barátaim még sincsenek, egy se. Úgy érzem idővel egyre terhesebb számomra az, hogyha eljutok odáig, hogy valakinek egyáltalán azt bevallom, hogy nyugdíjas vagyok 20 éves korom óta, hogy miért is vagyok az... Most, hogy eltelt 10 év, már nem szégyellem, hogy beteg vagyok, itt valamennyire elfogadóbbak az emberek, de még itt se mertem senkinek se elmondani.



2021. ápr. 29. 10:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Mert rosszak a tapasztalataik? Én nem vagyok előítéletes. 2 skizót is ismerek. Az egyik az exem, a másik a családtagom. Az a baj, hogy a skizó nem gyógyítható, csak szinten tartható és ha nem jól állítják be a szert, akkor átcsaphat agresszivitásba, ezért tartanak tőle az emberek és ezért van nyugdíjad. Ez végleges állapot sajnos! De ettől még lehetnek barátaid.
2021. ápr. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A skizofrénia egy ijesztő betegség,ezért az emberek tartanak tőle.

Én depresszióval és szorongással küzdök jó ideje,de azt sem merem elmondani csak nagyon kevés embernek. Nem érti meg aki nem élte át.

2021. ápr. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Néha, így 10 év után már úgy elmondanám, hisz ez is a részem. De az eszem eddig csak nem engedte. Úgy vélitek jobb magamban tartani? Bár lehet, hogy ez inkább szituáció függő.


Én pl. mikor kezeletlen se voltam agresszív, sőt a statisztikák szerint a skizofrének között rendkívül alacsony az agresszívak száma, alacsonyabb, mint a "normál" egészséges emberek között.

2021. ápr. 29. 11:05
 4/12 anonim ***** válasza:
66%
Mert az emberek nem szeretik a kontrollálhatatlan dolgokat. Mi van akkor, ha pl elfelejteted bevenni a gyógyszered?
2021. ápr. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
+t
2021. ápr. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Semmi, 1x nem veszi be, nem lesz semmi, sőt 1 hét után se.
2021. ápr. 29. 11:08
 7/12 anonim ***** válasza:
Nyilván ne táblázd ki magad, de közeli hozzádtartozónak vagy akivel barátkozni akarsz csak nem kéne hazudni, eltitkolni nem szabad.
2021. ápr. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Véleményem szerint én még 1x se felejtettem el bevenni, de direkt megkérdeztem az orvosom mi lenne, szerinte semmi, sőt ez max hónapok után látszódna.
2021. ápr. 29. 11:10
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden skizó egyforma. De elég egy olyan cikk, hogy a skizó megölte családját/feleségét/barátnőjét stb és máris egy kalap alá vagytok véve.
2021. ápr. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mert fölvették a kapcsolatot az Istennel, és ez sokaknak nem tetszik.
2021. jún. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!