Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha nem tudom...

Mit tegyek, ha nem tudom eldönteni, hogy otthagyjam-e a pszichológusom?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést is én írtam ki:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..

Azóta hetente voltam nála szinté online, de nem múlt el ez az antipátia teljesen, sőt úgy érzem, hogy nem haladunk. Fókuszált terápiába kezdtünk bele, de azt mondja, hogy hosszú mély terápia kellene nekem, de az utolsó űlés után az fogalmazódott meg bennem, hogy mégsem ővele akarok mélyre ásni, nem biztos, hogy a legjobb helyre raknám a pénzem, a teljes szimpátia nélkül nincs túl sok értelme. Másrészt a megfelelő empátiája van neki. Viszont úgy érzem, hogy nem mondott semmi olyat, amitől mély felismerésem lett volna. Életemben jártam már több pszichológusnál, pszichiáternél, nem ő legrosszabb, de van, akivel jobban megtaláltam a hangot, hitelesebbnek éreztem. Egyrészt folytatnám is vele, másrészt viszont nem. Lehetséges, hogy csak megilyedtem, nem tudom. Hogyan tudnék jól dönteni?



2021. ápr. 30. 12:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A terápia csak akkor lehet sikeres, ha megvan a kölcsönös szimpátia és bizalom. Ebbe beletartozik az is, hogy ha valamilyen problémád van a szakemberrel, azt elmondod neki. Így van rá esély, hogy a terápiás kapcsolatot helyre tudjátok hozni.
2021. ápr. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Valaszoltam a korabbi kerdesedre is, en voltam az utolso :)

Egyreszt jo hallani a tortenet folytatasat, masreszt rossz latni a dilemmad.

Egyetertek az elso valaszoloval. Ha valami gondod van a veled szemben ulovel, akkor el kell mondani nekem. Esetemben tobbszor elokerul, hogy egy adott szituacioban hogyan viselkedek, es ezt vele szemben is erzem-e.

Ket konkret eset jutott eszembe, ami talan lenduletet ad neked is. Egyik alkalommal erzekeny temat erintettunk, baromi rosszul ereztem magam a beszelgetes kozben, es nem ertettem, hogy a pszichologus miert reagal ugy, ahogy. Nagyon megbantva ereztem magam, hazafele azon gondolkoztam, hogy nem megyek tobbet hozza. Aztan maskepp alakult az eletem, es kovetkezo heten a szokasos idoben megjelentem. Meg le se ultem, mar megkerdezte, hogy mi volt elozo heten, mi ment felre, beszeljuk meg. O is sokat gondolkozott rajta. Nekem tok jo elmeny volt az, hogy nem ram tolta a felelosseget, hanem o is velem egyutt gondolkozta es kereste azt, hogy hol hibazott. Nekem is jo volt latni, hogy hogyan gondolkozik. Fura, de ez volt eletem legintelligensebb konfliktuskezelese :)

A masik eset: az egyik almom elemzese egy sor gondolatot inditott el bennem. Kovetkezo alkalommal hosszu litaniaval mentem, es abban kitertem arra is, hogy hogyan erzek vele kapcsolatban. Hogy meg mindig bizalmatlan vagyok, hogy minden egyes alkalommal felek, hogy zarva lesz az ajto es nekem elfelejt szolni, hogy nem tudunk talalkozni, es hogy utalom azt, amikor azt mondja, hogy aggodik miattam. Attol feltem, hogy nagyon megbantom, de fel se vette, hanem elkezdtunk beszelgetni ezekrol :)

Nagyon erdekes, hogy az ilyen nagy beszelgetesek utan mindig jobban erzem magam, es ujabb dolgot ertek meg magammal kapcsolatban. Valahogy ilyenkor tudom ot is jobban beengedni, pedig nem szandekosan tartom tavol magamtol.

Mindig el szoktam mondani kovetkezo alkalommal, hogy hogy ereztem magam elozo heten. Akkor tisztul le bennem. Ha kenyelmetlenul, zavarban voltam, azt is elmondom, de azt is, ha valami nagyon jo volt. Meg reflektalok sajat magamra is. :)

Ezen tapasztalataim miatt en is azt tanacsolnam, hogy mondd el az aggalyaid. O ezt nem veszi magara, hanem probalja megerteni, honnan ered ez az erzes.

Sok sikert, es drukkolok, hogy megtalald a helyed akar nala, akar masnal.

2021. ápr. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!