Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes ezzel a pszichológussa...

Érdemes ezzel a pszichológussal terápiára mennem?

Figyelt kérdés
A napokban voltam első interjún egy hölgy pszichológusnál Skype-on keresztül, nagyon kedves volt, és megértő, hitelesen reagált a problémáimra. Hosszas keresgélés után azért őt választottam, mert szakmailag magasan kvalifikált, és úgy érzem, hogy a problémáim nem aprók, így kevésbé képzett szakember kevés lenne számomra. Viszont nem tudok teljesen elmenni felette, hogy a kicsit többet mutat magából, mint, ami az én ízlésemnek megfelel, illetve a sminkelési stílusa sem az én világom. Szakemberként hitelesnek érzem őt, és meg tudok nyílni előtte, viszont szeretném megkérdezni, hogy ez a negatív érzet hogyan hathat a terápiára, érdemes-e erről beszélnem a terapeutával, vagy érdemesebb inkább más szakembert keresni. Nehezen álltam neki a terápiának, és kicsit cikinek érezném az engem támogató családtagjaimmal szemben, hogy emiatt gondolkozom terapeuta váltásán, és nem kezdek el az első szakemberrel dolgozni. El szoktam menekülni a nehéz dolgok elől elfutni, lehet, hogy most is menekülök?

2021. márc. 9. 08:21
 1/3 Mamszi58 válasza:
84%
Azt hiszem, hogy ez is egy menekülési út számodra, mert a terapeutához, mint nőhöz semmi közöd, hiszen nem akarsz vele kapcsolatot, nem udvarolni akarsz neki. Felfoghatod úgy is, hogy ez egy tanulási folyamat, koncentrálási gyakorlat, mert a külsőségek elvonják a figyelmedet. Sok sikert kívánok a terápiához!
2021. márc. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Annak nem kéne visszatartania, hogy a családod mit gondol. A pszichoterápia részben arról is szól, hogy hogy vezessen vissza önmagadhoz a külvilágnak való megfelelési vágytól. Az meg teljesen normális, hogy az ember elfogyaszt több terapeutát is, mire megtalálja az "igazit".

Mindazonáltal úgy gondolom, hogy az, hogy a kinézete nem jön be valakinek, ez nem egy olyan egetverő gond és nem pecsételi meg a terápia sorsát. Én jártam egy nőhöz, aki állandóan leopárdmintás szerkóban volt, de ez nekem csak úgy jött le, hogy ezek szerint ő már teljesen rendben van lelkileg, hogy képes ilyen fura jelmezeket is felvállalni az utcán. :D Mert végül is minden, amit az ember egy ilyen szerkóhoz köt, csak az ő fejében van...

Szerintem kicsit luxus is lenne a kinézetéért dobni egy jó terapeutát, mert azért nem találsz minden sarkon olyat, akivel úgy érzed, hogy gyümölcsöző lehet a munka.

Persze megoszthatod vele az érzéseidet, ha tényleg jó terapeuta, akkor ez csak segíti a munkáját.

2021. márc. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Pont fordítva voltam :) Nőként férfihez járok. Egy ismerősöm ajánlotta egy trauma feldolgozásához. Meg sem fordult a fejemben, hogy férfit fog ajánlani. :) Anélkül, hogy megnéztem volna, kicsoda ő, felhívtam, időpontot kértem. Majd mielőtt mentem hozzá, rákerestem a neten, hogy legalább valami fogalmam legyen, hogy kihez megyek. Ekkor volt az első döbbentem: nagyjából korombeli, rendkívül jóképű férfi nézett rám a honlapjáról. Ha először nézem meg a neten, akkor valószínűleg nem hívom fel, mert egy jóképű férfi készített ki.

Az időpontot nem mondtam le. Nagyot sóhajtva belevágtam, azzal, hogy meglátjuk, mi lesz. Azóta is hozzá járok, és le nem cserélném senkire :) Kb. a második alkalom után tudtam, hogy jó helyen leszek nála. Szerintem nagyon intelligens, megértő, nagyon jól kapcsolódik rám, végtelen türelme van, és szépen bontogatja az ellenállásom (és nem ijed meg tőle). És a külső már fel sem tűnik.

A saját tapasztalatom alapján azt tudom tanácsolni, Kérdező, hogy ha az összhang megvan, és egyébként szimpatikus, akkor vágj bele.

2021. márc. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!