Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentális problèmám van, vagy...

Mentális problèmám van, vagy mindenkinek vannak ilyen problèmái/periódusai?

Figyelt kérdés

Fiatal felnőtt vagyok. Mint sok más fiatalnak, nekem is nehéz volt megtalálni az utam, hogy mivel foglalkozzak és mit csináljak az életben. Apukám meghalt mikor 12 voltam, anyukám nevelt, aki alapból egy nagyon szigorú, vezèr alkat. Ha nem volt kedve kiabált, másik percben jött és ölelt. Mérgező szülő tulajdonságai voltak és bipoláris tünetei. Sokáig féltem, hogy olyan leszek,mint ő, de párom szerint egyáltalán nem vagyok olyan.

Elvègeztem anyum és nagyszülők nyomására egy egyetemet,amiben nem szeretnék dolgozni. Időközben rájöttem, hogy mi èrdekel jobban, jelenleg azt vègzem de nem túl nagy a keresetem. Alapból próbálok pozitívan hozzáállni az èlethez, talpra állni és nem engedni a hozzátartozóim nyomásának, hanem saját döntéseket hozni. De közben folyton agyalok, hogy jól döntök-e, mit kellene csinálnom a jobb jövőèrt, boldog èletèrt. Egy új ötlet és cèl nagyon feldob, boldog és motivált leszek, hogy végre elindultam valami felè. Aztán egy idő után elbizonytalanodom, ha látom, hogy mások sikeresebbek ,vagy jobbak bármiben és szerencsètlennek èrzem magam.

Nemrèg kiderült, hogy a párom elakar venni felesègül és elköltözünk, ahol jobb lesz a keresetünk és szép lassan lehet majd egy házunk. Ez egy ideig nagyon feldobott, energiát adott, kicsattantam a boldogságtól. Most pedig újra agyalok, talán szorongok is,hogy hogyan lesz és miként fog sikerulni a cèlunk az èletben, beválik e majd az új munka stb. Megint nincs úgy kedvem, főleg ha egyedül vagyok itthon több ideig elkap egy kissé depressziós hangulat.


Elgondolkodtam azon, hogy bipoláris lehetek, vagy normális ez az egyszer fent egyszer lent èrzèse egy egészséges embernèl is? Néha annyira belekerülök a gondolkodásba, hogy a sírás kerülget.

Nem tudom, hogy ez a jövőtől való fèlelem másoknál is így jelen van, vagy gond lehet velem?

Ezért gondoltam megkèrdezem itt, kívülállók tapasztalatát, mert nyilvan a barátaim azt mondják,hogy tök normális vagyok.

24n


2021. ápr. 30. 13:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Az általad leírtak távol állnak a bipoláris zavartól. Nem utalnak semmilyen mentális zavarra, "csak" szorongásra és óriási önbizalomhiányra.
2021. ápr. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor szerintetek normális, hogy ha kicsit is jó hírt hallok, jó dolog történik akkor a fellegekben èrzem magam és minden jó, viszont amikor nem történik semmi, vagy éppen kellemetlen dolog esik meg velem, akkor magam alatt vagyok? Gondolom, hogy más sem folyton pozitív és kicsattanó, de nálam elég hamar változik és nagy a különbség.
2021. ápr. 30. 13:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez teljesen normális, az emberek többsége így reagál. A bipoláris zavar ennél súlyosabb.
2021. ápr. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem olvass utána a személyiségzavaroknak. Ez nem bipoláris, talán inkább hiperaktív, de a külső tünetekkel nehogy félrediagnosztizáljana skizofrémnek.

A szélsőséges jókedv, felváltva alulmotiváltsággal és a folytonos gondolatmenet nem átlagos.

Legalább az életed nagyrésze jól megy. Jobban mint nekem.

2021. máj. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!