Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Scippa nevű gyógyszernek...

Scippa nevű gyógyszernek milyen mellékhatásai voltak nálad az első hetekben?

Figyelt kérdés
Félek elkezdeni, de egy napot sem tudok így folytatni. Vizsgáim lesznek a héten, de muszáj lesz jobban lennem, még ha mellékhatásai is lesznek a gyógyszernek. Nagyon durva az első hét/napok?? Lehet mellette tanulni/dolgozni?

2021. máj. 3. 14:52
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:
nem. úgyhogy aki reményért jön ide, feladhatja, b@szhatja
2021. aug. 16. 23:29
 32/35 anonim ***** válasza:
51%
Szia! A 24-es vagyok. Egy tippem van még, próbálj meg egy másik irányba elindulni és egyeztetni a pszichiátereddel. Kis mennyiségben az antipszichotikumok is tökéletes szorongáscsökkentők. Kventiax, de leginkább az olanzapin (2.5 max 5mg-os adagban, de szerintem az már sok is). Ezeknek is vannak bőven mellékhatásaik (legjellemzőbb a hízás), de például nem lehet hozzászokni és nagyon sokan még a xanaxot is el tudták hagyni mellettük. Én ezt az egy tippet tudom még adni. Apró probléma, hogy Magyarországon ezek a gyógyszerek nincsenek szorongásos állapotok kezelésére törzskönyvezve (miért is lennének, ha használnak sokaknál ugye...), de ezt meg lehet elvileg oldani. Több tippem nincs sajnos, jobbulást kívánok!
2021. aug. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
62%
Mi a helyzet? Jobban vagy?
2021. nov. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 Lsheartshapedbox válasza:
44%

Sajnos az SSRI antidepresszánsok igen is okozhatnak szexuális diszfunkciós zavarokat, de a mai napig nincs ráírva a betegtájékoztatóra, még csak idegrendszeri zavar név alatt sem. Akik itt írták hogy nem lehet ettől, meg nekik semmi bajuk nem volt a Scippától, valószínűleg nulla tudományos látásmódot szedtek magukra életük során. Statisztikailag az egyén nem értelmezhető, tehát az hogy a statisztikai sokaságból 10 emberrel nem történt meg az esemény az semmit nem mondd el arról, hogy a 11-kel mi fog történni. Egy valószínűséget tud csak megadni, pl hogy 95% az esélye hogy semmi nem fog történni, de ha te a maradék 5%-ban van, akkor szívtad.

Álljon itt akkor az én kálváriám is az elmúlt másfél évből:

Tavaly áprilisban kerültem pszichiáterhez, főleg a heti 2-3 migrén rohamom miatt. Preklikikai depresszióval diagnosztizált és valóban rosszul voltam, minden nap sírás ok nélkül, insomnia, motiválatlanság stb. Első hónapban napi 5 mg Scippát kellet szednem, első hét maga volt a pokol, erős szívdobogás folyamatosan, légszomj, folyamatos végtagzsibbadás. De kibekkeltem és aztán jó lett, viszont másfél hónapig se sírni se orgazmust elérni nem tudtam egyáltalán. Aztán egyszer csak ezek is visszakattantak és kezdtem jobban lenni. Már napi 10 mg Scippát szedtem. Migrén rohamaimon nem segített semennyit, de kimásztam a gödörből és már ennek is örültem. Igaz, híztam 10 kg-ot egy év alatt, holott mindig is girnyó voltam, dehát inkább ez mint a depresszió. Most májusban voltam utoljára a pszichiáternél, szerinte minden fasza, szép lassan álljak le a gyógyszerrel, egy hónapig napi 5 mg, aztán két hétig kétnaponta 5 mg. Na két hete szerdán vettem be az utolsót, csütörtöktől felfázásos tünetek jelentkeztek, kaptam rá Cifránt, semmit se hatott, hétvégén olyan fájdalmaim voltak, fel se tudtam kelni az ágyból. Kedden urológia, semmi elváltozást nem lát, vizelet rendben, tenyésztés negatív. Pénteken nőgyógyász, minden rendben, szép az ultrahang, azért vesz le kenetet hátha, de felírt kétféle antibiotikumot, egy fájdalom és gyulladáscsökkentőt meg hüvelykúpot is. Gondoltam igen, most majd végre rendbejövök. De nem, megint napokig nem aludtam és kezdett gyanús lenni, hogyha ezek a gyógyszerek mind nem hatnak, akkor valami más lehet a dolog hátterében. Az hozzátartozik még, hogy furcsa mód a nagy féjdalmaim ellenére nem voltam lázas és a vizeletem se volt véres. És nem is kimondottan fája pisilés vagy folyton járnom kell, hanem folyamatos izgalmi állapotban vagyok amit semmi sem enyhít, sőt a masztrubáció csak pillanatnyi megkönnyebbülést okoz aztán az érzet még erősebben tér vissza. Éjszaka is ezért nem alszom, mert folymaatosan ott van az a bizsergető érzet, amelyet sehogy se tudok elmulasztani, olyan mintha vófolyamatosan vizsketne valamid, de nm tudod megvakarni. Kiderült, ez a PGAD, avagy állandó genitálos izgalom szindróma, amelyet különböző antidepresszánsok és a fluorokinolon (Cifrán is ide tartozik) "mérgezés" is okozhat, csak éppen sok orvos annyira nem up-to date, hogy nem is hallott róla. A legjobb tippjük akutatóknak eddig, hogy a szeméremtesti ideg tokjának sérülése vagy jelátviteli funkciójának zavara okozza...tehát a fájdalom helyett a betegek szexuális izgalmat éreznek sokszor és állandósult jelleggel. És nem, ez egyáltalán nem élvezetes, képzeljétek el hogy úgy kell vezetned hogy dolgoznod, vagy esti emsét olvasni a gyerekednek hgoy az orgazmus határán vagy/spontán elélvezel mellette.Nem egy nagy móka, van akit ez öngyilkosságba hajszol, kigyógyulni nem lehet belőle, eddig összesen 2 beszámolót olvastam akiknél az antidepresszáns kiürülésével ez elmúlt...és elég ha egy tablettát beszedsz, azután is jelentkezhet.

Remélem kérdező, azóta sikerült jobban együttélni a tünetekkel vagy megszűntek végleg, én is még reménykedem a csodában.

2022. jún. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim válasza:
Sziasztok! Van még itt valaki? Én fél éve kutdok szorongassal felirtak a scippat es egy szemtől rosszul lettem nagyon… bem merem szedni mit tegyek? Tenyleg teljesen elmúlt minden tunet? Leszek még olyan mint régen? :(
2023. jún. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!