Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Scippa nevű gyógyszernek...

Scippa nevű gyógyszernek milyen mellékhatásai voltak nálad az első hetekben?

Figyelt kérdés
Félek elkezdeni, de egy napot sem tudok így folytatni. Vizsgáim lesznek a héten, de muszáj lesz jobban lennem, még ha mellékhatásai is lesznek a gyógyszernek. Nagyon durva az első hét/napok?? Lehet mellette tanulni/dolgozni?

2021. máj. 3. 14:52
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
37%
Én 7 napig szedtem/eröltettem 2,5 mg-t ebből a Cippából.Iszonyatos mellékhatások elhúzódtak 2 hónapig. Teljes kivizsgálás:gyomorhurut diagnózis.
2021. jún. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:

20-as: nagyon köszönöm, hogy ezt leírtad. Tényleg sokat jelent. De sajnos nem látok kiutat. Lassan egy hónapja lesz hogy abbahagytam.. És sem örömöm, szeretetem, sem szomorúságom, nincs intimitásom, memóriám, sem gondolataim, érzéseim. Az egész testem és lelkem mintha érzéstelenítés alatt lenne, ki lett törölve. Pszichiáterek nem hiszik el amit érzek. A pszichológusom nem tud vele mit kezdeni. Sem a szeretteim. Ők is belerokkannak már ebbe. Hiába várok, nem javul. Semmi nem maradt abból ami emberré tesz. Istenem ez egy rémálom.. Nem bírom ezt sokáig így, akármennyire is akarom hogy jobb legyen.


21: nagyon sajnálom. Ez valami borzasztó, ilyen kevés is ennyi kárt okoz. Két hónap után elmúltak? Neked mik voltak? Neked is volt valamilyen testi/érzelmi érzéketlenséged? Reménytelennek látom az egészet.

2021. jún. 17. 00:02
 23/35 anonim ***** válasza:
28%
En is így vagyok. Semmi érzelmem , a fizikai fájdalmak teljesen tönkre teszik a törékeny testemet. Nem tudok mar mást tenni , kapaszkodom az orvosomba. Hetente látni akar es rögtön pszihologushoz is irányított. Hihetelen emberi feletti fájdalmakat élek át minden pillanatba. Nem hiszem el hogy ez van , mitől tudnék mar jobban lenni ?
2021. jún. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
65%
Szia! Nekem is hasonlóan kezdődött a scippa szedése. 5mg-tól szinte az összes mellékhatás kijött ami a betegtájékoztatóban fel van sorolva és jó másfél hónapig szenvedtem vele, de aztán egyszer csak elmúltak és tudtam tovább emelni az adagot minimális mellékhatásokkal. Jelenleg ott tartok, hogy napi 15mg-ot szedek és napról napra jobban érzem magam. Én a helyedben adnék egy esélyt egy másik antidepinek, mondjuk a sertalinnak, az még nagyon sok embernek bejött és elméletileg jól tolerálható gyógyszer. Jobbulást kívánok!
2021. júl. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:
köszi a biztatást, de én ezt senkinek sem ajánlanám. Persze, akár az is lehet, hogy másfél hónapnyi eszméletlen szenvedés után enyhül valamennyire. De miután abbahagyod minden mellékhatás kiújul. És minél tovább szeded, annál valószínűbb, hogy maradandó lesz. Keress rá, hogy PSSD. Nekem miután abbahagytam ez 100%ban felerősödött, és még két hónappal utána sem érzek sem lelkileg, sem fizikailag. A dokik erről semmit sem fognak mondani, csak annyit, hogy a te problémád. Ez a legnagyobb földi pokol, amit sosem éri meg egy k*rva SSRI miatt bevállalni. De ha ti szeretnétek életetek végéig kasztrálva lenni testileg és érzelmileg, akkor csináljátok csak. Mondom én úgy, hogy a pánikbetegségtől nem tudtam emberek közé menni, de ez a Scippa óta olyan rossz, hogy a házamat sem bírom már elhagyni. Életem legnagyobb hibája volt elkezdeni. SSRI-ket messziről kerüljétek el, ha valaha még élni szeretnétek.
2021. júl. 13. 13:36
 26/35 anonim ***** válasza:
67%

A 24-es válaszoló vagyok. Sajnálom, hogy neked ennyire negatív tapasztalataid vannak. Én közben már 20mg-on vagyok, de semmi probléma a szexuális életemmel (ha már a PSSD-t említetted), naponta tesztelve van. :)

Viszont az a baj, hogy ha antidepresszánst nem szeretnél akkor csak a xanax vagy a rivotril marad megoldásként (esetleg még az olanzapin nevű gyógyszer jöhetne szóba vagy a lorazepam, de azt csak rövid ideig lehet szedni), más gyógyszer nincs szorongásra, magától sajnos nem fog elmúlni, főleg, ha ilyen szintű, mint ami most neked van.

2021. júl. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
73%
26, azért a smiley-ért kár volt. A PSSD egy létező probléma, még ha ritka is.
2021. júl. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
51%
Tisztában vagyok vele, nem is azért tettem oda, mert más kárán jót mulatnék, sőt... Az az utolsó részére vonatkozott a mondanivalómnak, hogy "naponta van tesztelve".
2021. júl. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:

A PSSD meglepő módon gyakoribb mint gondoltam sajnos. És sokszor az elhagyásakor jelentkezik. Nekem eleinte volt rajta valamennyire, de a harmadik gyógyszeres héten már majdnem normálisra állt. Viszont az elhagyása utáni másfél hétben fokozatosan maximálisra teljesedett a PSSD, és azóta az a funkcióm teljesen megszűnt. Egyébként nem csak szexuális vonatkozásra gondolok, hanem rengeteg kognitív, érzelmi problémára, idegi érzékelésre, teljes tompulásra. Úgyhogy az az ijesztő ezeknél, hogy hiába nincs most, amint lejössz róluk, ugyanúgy lehet akár életed végéig.

Nem ijesztegetésből írom, hanem azért, mert ÉN IS azt hittem, hogy velem ez nem történhet meg. ÉN IS egy fizikailag egészséges fiatal voltam, aki azt hitte, hogy ez lehetetlen, hiszen sosem volt ilyen téren semmilyen problémám. És lásd, 3 hét apró adag után ezt a poklot élem, ki tudja meddig. A többi utóhatásáról nem is beszélve. Üres burka vagyok a régi önmagamnak. És van nem SSRI antidepresszáns is! Kevés, de van. Alapos utánajárás után lehet találni. Csak nem akarom hogy bárki más átmenjen ezen, ha van rá mód.. Ez kegyetlen. Én erről ennyit mondok. Nem tudom mi lesz velem. Vigyázzatok magatokra, sokkal nagyobb erre az esély, mint ahogy azt hangoztatják :'(

2021. júl. 13. 19:10
 30/35 anonim ***** válasza:
51%
Hogy vagy? Javult azóta az állapotod?
2021. aug. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!