Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Scippa nevű gyógyszernek...

Scippa nevű gyógyszernek milyen mellékhatásai voltak nálad az első hetekben?

Figyelt kérdés
Félek elkezdeni, de egy napot sem tudok így folytatni. Vizsgáim lesznek a héten, de muszáj lesz jobban lennem, még ha mellékhatásai is lesznek a gyógyszernek. Nagyon durva az első hét/napok?? Lehet mellette tanulni/dolgozni?

2021. máj. 3. 14:52
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
Én is ugyanerre kaptam. De most telt le a három teljes hét és soha életemben nem éreztem magam ilyen rosszul. Leálltam róla, és most próbálok felgyógyulni minden téren. Nem elég hogy felerősítette a tüneteket, de 3 hét non-stop hányinger, hidegrázás, hőemelkedés, rosszullétek, inszomnia xanax-szal is, izzadás, öngyilkos indulatok, irányíthatatlan gondolatok. Tönkrement a gyomrom, a beleim, a fülem, az alvásom, privát zónám és az agyam is. El sem tudtam hagyni az ágyam alatta. Mindemellett xanax-on élek miatta.. Mindenki mondta, hogy csináljam még egy hétig, még egy hétig, de betelt a pohár. Akik ezt tanácsolják, azok KÖZEL SEM voltak ilyen rosszul a gyógyszertől, és ilyen sokáig, ÉS még több kárt okoznak ezzel a javaslattal. Az én állapotom egyre romlott rajta, de kitartottam, mert mindenki ezt mondta nekem, de már bánom. Egy gyógyszer sem teheti tönkre az ember szervezetét ennyire. Én is csak arra vágytam, mint amit te írsz 10-es, de ez egy méreg volt nekem. Akármennyire is összetör, mert úgy érzem nincs kiút. De nem fogok kitartani amellett amitől nem hogy az utcát, de az ágyamat sem tudom elhagyni. Örülök ha egyáltalán idővel visszakapom azt amit elrontott egy egyébként egészséges szervezetben..
2021. máj. 26. 00:42
 12/35 anonim ***** válasza:
51%
Akkor tényleg hagyd el. Az orvosod ezt miért nem mondta ilyen tünetekkel?
2021. máj. 26. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
63%

Akkor 8-as/10-es rosszul fogalmazott először, ha jól értem. Ő NEM a gyógyszer miatt volt rosszul. A gyógyszertől éppenséggel jobban lett.


Kérdező, nagyon sajnálom, ami történt. Nézd, ezzel nem vigasztallak, de az embernek MUSZÁJ, hogy kell hogy legyen vmi önálló józan paraszti esze. Szedtem sok gyógyszert, mindig nagyon féltem, stb. stb. De amikor pl. az abilify-t szedtem, pár nap után abbahagytam, mert az a mellékhatása volt, hogy éppen elaludtam, azonnal felriadtam és ezt egymás után 8-10 alkalommal. Nem kérdeztem én meg senkit, csak kidobtam a p.csába a gyógyszert.

Továbbá nekem négy alkalommal nagyon sokat segítettek gyógyszerek. Szóval az is butaság, hogy a gyógyszer méreg, ne szedd, stb.

Rád visszatérve. Ilyen súlyos és egyszerre ilyen sok mellékhatásról életemben nem hallottam. Szerintem olvasd el a betegtájékoztatót, és ami nincs benne, de te tapasztaltad, azt jelentsd az OGYÉI-nek. (mellékhatások jelentése) Nyilván nem most, majd amikor jobban leszel.

Úgy tudom, a szaunázás segít abban, hogy a gyógyszer gyorsabban kiürüljön. Igyál sok gyógyteát, szerintem kamilla, levendula, hársfatea nagyon sokat tudnak segíteni (tapasztalat).

És hát nagyon sajnálom még egyszer és jobbulást!!

2021. máj. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, és a jó kívánságot. Igen, mindenképpen magamra kellett hallgatnom ennél a pontnál, de már előbb is. Csak ugye reménykedtem, mert szörnyű az agorafóbia és a folytonos szorongás, és amúgy is rengeteg mellékhatása van az ilyen gyógyszereknek, sokaknak nehéz első heteik vannak rajta. Úgyhogy küzdöttem vele amíg tudtam, mert már csak jól akartam lenni. És kaptam a sok biztatást, hogy jobb lesz. Sajnos el kellett jutnom a legmélyebb szintre, hogy belássam: még ha javulna is később, nem fogom tovább kínozni a testem. Ami megzavart még a dózis alacsonysága volt. Az orvosok is azt mondták, hogy hát ennyitől szinte semmit sem kéne éreznem. De végül rákerestem külföldi fórumokon, és úgy néz ki más is megszenvedett ilyen kevés adagon is. Lehet, hogy én valahogy nagyon érzékeny vagyok ezekre a gyógyszerekre, nem tudom. Le vagyok döbbenve.

Az orvosom írt fel egy másikat, de félek elkezdeni. Kezdem egyre elveszettebbnek érezni a helyzetet.. Nagyon reménykedtem ebben a gyógyszerben.

2021. máj. 26. 14:28
 15/35 anonim ***** válasza:
51%

Mit írt fel?

Igen, ez valóban nagyon kicsinyke dózis.

És hát persze ne felejtsd el kérlek, hogy a terápia is szóba kell, hogy jöjjön, mint lehetséges módja annak, hogy meggyógyulj.

2021. máj. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
74%

14# Először is mielőbbi gyógyulást kívánok! Csatlakozom az előttem szólóhoz, életemben nem hallottam, hogy valakinek ilyen alacsony dózis, ennyi mellékhatást okozott volna. (Nekem 10 mg okozott némi mellékhatást, de azok elviselhetőek voltak.)

De ez nem jelenti azt, hogy nem fogsz rendbejönni. Remélem a pszichiátered szaktudását nem vonod kétségbe, hiszen ezt ő sem láthatta előre. Sajnos gyakori, hogy valakinek több gyógyszert kell kipróbálnia, mire megtalálják a neki megfelelőt. Agrofóbia és szorongás kezelésénél a fő eszköz a pszichoterápia, amit megtámogatnak gyógyszerrel.

2021. máj. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Persze nem tudhatta, én is azt hittem, hogy jól fogok reagálni rá, főleg amilyen súlyos a szorongásom, azt hittem ennél bármi jobb lesz. Egy éve járok terápiára, és a terapeutám javasolta a gyógyszeres kezelést, mert nem javulok (hozzá kell tennem, hogy hosszú ideje online tartjuk az órákat a vírus miatt, de az agorafóbiám miatt is csak így menne).

A dokim Mirzaten-t írt fel. Ez nem SSRI. Elvonást és sikerességet tekintve sajnos nem sok jót olvastam róla, nem tudom, hogy fogom bírni.

2021. máj. 26. 17:25
 18/35 anonim ***** válasza:
Jobban vagy azóta? Hogy sikerültek a vizsgáid?
2021. jún. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:

Nem. Egyre rosszabb. Mindent megbuktam, és fizikailag és érzelmileg sem érzek SEMMIT. Hamarosan befejezem ezt az egészet. Tönkretett.

Az pszichiáterem meg elbújhatna a bús pics*aba, mert azt elküldött azzal, hogy a gyógyszernek nincs mellékhatása, és járjak terápiára, mert az én hibám amit érzek. Aha, szóval a gyógyszer óta érzéktelen a testem, nem működnek egyes testi funkcióim (amit orvosok is láttak azóta, és ők sem értik hogy lehet, és egyetértenek, hogy a gyógyszertől van), és rokon halálától sem éreztem érzelmileg semmit, sírni sem tudok. De persze, nincs a gyógyszernek mellékhatása..

VIGYÁZZATOK ezekkel a szemét pszichiáterekkel, kicsinálnak, aztán magatokra hagynak, és rátok fogják amit ők okoztak. És egy drága magánorvosról van szó. Egy lelkes, életcélokkal teli, de szorongós lányból, egy üres érzéketlen burok maradt. Minden nap szenvedés. 21 évesen tönkrement az életem 3 hétnyi minimális dózisú mérgüktől.

2021. jún. 14. 11:50
 20/35 anonim ***** válasza:
72%

Kérlek, ne add fel. Ez nem marad így, a mellékhatások a gyógyszer elhagyása után el fognak múlni. Ehhez lehet, hogy hetek, talán hónapok is kellenek majd, de hidd el, előbb-utóbb jobb lesz. Lehe, hogy egy darabig szükséged lesz másik gyógyszerre. Egész gyakori, hogy nem sikerül elsőre megtalálni a megfelelőt. Az őszi félévet talán jobb lesz passziváltatnod. Most ne várj magadtól komoly teljesítményt, légy türelmes magadhoz. Ne maradj egyedül a problémáiddal, fontos, hogy segítséget kapj. Keress másik orvost, legalább egy pszichológussal beszélj, és tölts minél több időt azokkal, akiket szeretsz, és akik szeretnek téged olyannak, amilyen vagy. Ha te éppen nem is, ők biztosan tudják, hogy még mindig ugyanaz a tehetséges, kedves, szeretni való lány vagy.

Egy veled majdnem egykorú családtagom tavaly ilyenkor nagyon komoly válságon esett át, neki sem sikerültek a vizsgái. Pszichiátertől először olyan gyógyszert kapott, amitől még rosszabbul lett. Romokban volt az önértékelése, alig kelt ki az ágyból. Hónapok alatt, fokozatosan javult az állapota. Mostanra sokkal jobban van, még munkát is talált, és két passzív félév után valószínűleg az egyetemre is vissza fog térni. Neked is sikerülni fog.

2021. jún. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!