Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért szeretem ha megsérülök?

Miért szeretem ha megsérülök?

Figyelt kérdés
Szeretném ha eltörne a kezem vagy a lábam, sokszor próbálok direkt úgy csinálni dolgokat hogy megsérüljek. Nem tudom pontosan elmagyarázni hogy milyen érzés fog el ilyenkor, valami olyasmi hogy minden tökéletes hogy mindenki szeret, biztonságban vagyok és figyelnek rám. Néha kamuzok kisebb rosszulléteket hogy fáj a fejem vagy a derekam. Nem értem magam hogy miért csinálom ezt és miért jó ez az érzés.

2021. máj. 5. 00:31
 1/7 anonim ***** válasza:
19%
Defektes vagy, de azért annyira nem vészes.
2021. máj. 5. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%

Azért, mert 1: mazochista vagy

2: így próbálod magadra felhívni a figyelmet.


A környezetedben élőknek ez hogy nem tűnik fel?

2021. máj. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Jól tudom "véletlennek" álcázni.

A másik meg hogy nem a fájdalom miatt csinálom.mintha azt várnám hogy sajnáljanak

2021. máj. 5. 00:38
 4/7 anonim ***** válasza:
25%
Fiú vagy lány vagy? Illetve mennyi idős? Valószínűleg kevés figyelmet kaptál gyerekkorban, valakinek esetleg szülők szeretetét hiányolod. Párkapcsolati dolgokban nincsenek sikereid, és ezzel próbálod azt az érzetet kelteni hogy érdeklődnek feléd, megsajnálnak. Vagy csak szimplán pszihopata vagy. Minden esetre ezzel hosszú távon csak magadnak ártasz, mert senki sem szereti valójában az elesetteket, betegeket, ösztönösen. Persze az emberben megszólal a lelkiismeret egy időre és akkor segít egy betegen, de éppen csak addig amíg mondjuk ő úgy érzi hogy most jól esett segíteni, és nem akkor amikor tényleg szükség van rá. Szóval egy idő után azt éred el hogy egyre kevésbé fognak sajnálni, sőt idegesíteni fogja az embereket hogy jajj ez a XY már megint valami baja van és körül kell ugrálni, a családod el fog fordulni tőled, nyűgként fognak rád tekinteni. Sőt ha rájönnek hogy direkt csinálod, még meg is gyűlölnek egy életre, és jogosan. Nekünk a családban van ilyen. Nagymamám. Rendkívül önző természet, állandóan azt akarta hogy vele foglalkozzanak, megcsináljanak helyette mindent, és habár tényleg voltak valódi betegségei, imádta a családra kivetíteni azokat, és így kibújni minden felelősség alól. Azonban történt vele egy baleset, amitől 0-24 gondozásra szorul, így végül megkapta amire vágyott, hogy mindig körül ugrálja valaki. Szóval ha ilyeneket forralsz a fejedben NE tedd! A saját és környezeted érdekében. Sajnos borzalmas dolog egy baleset, rengeteg energiát, pénzt, időt vesz el a regenerálódás, más ember annak örülne ha sosem történne vele semmi betegség/baleset. Beszélgess el néhány rokkanttal, kerekesszékessel, rákossal, vakkal, és akkor lehet kicsit átértékeled az életet és rájössz hogy mennyire esendő az ember és ez most közhely lesz, de az egészségnél nincs nagyobb kincs.
2021. máj. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nyáron eltörött a lábam, műtöttek is. Imádtam. :D Továbbra sem sajnált senki, sőt, anyám lecseszett, holott tényleg véletlen esés volt.


Nekem az tetszett a dologban, hogy gipszben volt a lábam, olyan megnyugtató, kellemes érzéssel töltött el. Jó volt sántikálni benne, bejártam vele a fél várost, és jó volt úgy menni. Szeretem elvágni az ujjamat is, aztán ragtapaszt rátenni. Felvidulok.

2021. máj. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
49%
Velem is ez van. Én vágdossom a kezemet hogy foglalkozzanak velem. Nem jó megoldás. Hidd el.
2021. máj. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
38%
6# Megvagdossalak? :) Másoknak is szeretem csinálni.
2021. máj. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!