Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Sérülések, balesetek

A kérdés

Kinek a felelőssége, ha a járdán esek el a jégen és megsérülök?

Minimális sérülésem van, legalábbis eddig úgy néz ki, bár a lábzsibbadás kicsit aggasztó, ami azóta van.

Nem szándékozom senkit feljelenteni vagy ilyesmi, szimplán érdekel, hogy ilyen esetben ki a felelős (és komolyabb baleset esetén mi a teendő).

Köszönöm annak, aki válaszol!

Keress kérdéseket hasonló témákban: felelősség, zsibbadás, fájdalom, sérülés

jan. 12. 00:32  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Soros György

A válasz 62%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 43%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/17Időpont jan. 12. 00:39 Privát üzenet
a tied

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/17Időpont jan. 12. 00:40 Privát üzenet

Ha munkába tartottál, vagy onnan hazafelé, akkor munkahelyi balesetnek minősül.

Egyébként nem tudom, hogy a járdatakarítás kinek a felelőssége. De szerintem ha akarnál sem tudnál emiatt feljelentést tenni, nem hiszem hogy okolható bárki ha nem jégteleníti az ingatlanja előtti járdát, mert lehet nincs is rá lehetősége.

A válasz 28%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/17Időpont jan. 12. 00:45 Privát üzenet
Természetesen és egyértelműen a ház tulajdonosáé, aki köteles a járhatóságot biztosítani. Nincs olyan, hogy nincs rá lehetősége. Fel is jelenthetnéd, ha komoly lenne a sérülés. Ennek semmi köze ahhoz, hogy munkahelyi baleset-e vagy sem. Az csak annyit jelentene, hogy úti balesetként a fizetésed 90%-a a táppénz.

A válasz 56%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/17Időpont jan. 12. 01:16 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ha ne adj Isten legközelebb hasonló történik, akkor már okosabb leszek. :)

# 5/17Időpont jan. 12. 08:46 Privát üzenet
Köszi, hogy lepontoztatok. Reggel elmész dolgozni 5-kor. Aztán leesik az ónos eső, odafagy. Elcsúszik rajta a kérdező. Nem vagy okolható ha egyszer nem is tudsz róla hogy ónos eső esett. Vagy haza kell mászkálnod munkából takarítani meg ellenőrizni az időjárást? Mi van ha hetekre utaztál el? Ami a kerítéseden túl van, tehát így a járda is: közerület, nem okolhatják a tulajdonost érte.

A válasz 71%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/17Időpont jan. 12. 10:02 Privát üzenet
#6: Pedig de, sajnos ez így van. Ha egyedül élsz, akkor te így jártál.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/17Időpont jan. 12. 11:04 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

#6: én értelek és szerintem is (valahol) logikátlan egyébként.

Hozzáteszem, hogy most nem volt ónoseső, minimálisan sütött a nap is. Értelemszerűen ónoseső esetén számítok a jégre, itt viszont egyáltalán nem volt hó a járdán sehol, 20-25 méterre pedig nem tűnik fel a jég.

Én sem figyeltem, tény és való. De egy idős hölgy, egy kisgyerek ugyanúgy nem figyelhet, és ők kivédeni sem tudják az esést. Én sem tudtam 22 éves létemre, pedig elvileg szuper a reakcióidőm. Hát mégsem...

A lakó reggel elment dolgozni (feltételezem), tehát minden bizonnyal látta a jeget, sőt, talán ő is átszenvedte magát rajta. Nem a napsütéses időjárásban fagyott le a járda ennyire, ráadásul hepehupás is volt...

Ha mást nem, sózzuk le. Nem szabadna, de jobb, mint egy combnyaktörés. Vagy ezer más alternatíva van.

Egyre dühítőbb, főleg, hogy - úgy néz ki - nem úszom meg az orvost.

# 8/17Időpont jan. 12. 11:34 Privát üzenet

Nos, köszönöm, akkor az információt, ma is tanultam valamit. Nem tudtam hogy így van, illetve ahogy te is mondod, kérdező, nem tűnt logikusnak. De ezek szerint mégis nektek van igazatok.

Jobbulást kérdező! :) ha nem javulsz, tényleg látogass meg egy orvost!

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/17Időpont jan. 12. 11:42 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! :)

Szép napot Nektek!

# 10/17Időpont jan. 12. 11:59 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Támogatnád egy olyan egészségügyi rendszer felállítását, ahol a beteg egyéni felelőssége döntő szerepet játszhat a kezelések támogatottságában? Miért igen, miért nem?
Miért rettegek állandóan hogy megsérülök?
Nagyon sűrűn megsérülők sportolás közben, mi lehet az oka?
Miért ilyen drága a pszichológus? És van-e felelőssége, vállal-e valamilyen garanciát a munka eredményességére?
Ha valakiről kiderül -akár orvosi vizsgálat során vagy bárhogy- hogy szociopata, akkor azt kötelezik valamiféle kezelésre, v saját joga és felelőssége a dolog?
Ha, én kárt teszek magamban, az a körülöttem élők felelőssége? Teszem azt, ha tudnak róla, de nem tesznek semmit?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Sérülések, balesetek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!