Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mikor lesz vége a gyógykezelés...

Mikor lesz vége a gyógykezelésemnek? Mikor lehet már végre abbahagyni a gyógyszer szedését? Lesz e esély arra hogy valaha is meggyógyulok?

Figyelt kérdés
Sziasztok 10 évig fogyasztottam kábítószereket, alkohol és fűvel kezdtem 17-18 évesen idővel jött a kéjgáz habpatronos lufi,speed,pikó,herbál,és designer drogok hosszabb távon. Ahogy telt múlt az idő egyre erősebb pszichés zavarjaim lettek, kezdődött a fűnél depresszió kevert szorongásos zavarral,egyéb szindrómákkal(dependencia)antiszociális vagy bipoláris nemtudom személyiségzavarral, és azt hiszem egyéb skizofrénia van ráírva az ambuláns lapjaimra zárójelentésen.8 szor voltam kórházban össze vissza, nem szedtem szinte sose semmit a gyógyszert, mert megrögzöttje voltam hogy nem jó és a pszichiátria csak dilibogyó,, tönkretesz.5 ször voltam rehab intézményekben. Tavaly október óta gyógykezelésen vagyok de az még előző pszichiáterem volt, járókezelésen,depakine aztán tiagerrel, később lett egy visszaesésem januárban majd 1 hónapra rá kórház és tiszító kúra.Utána Ripedon és Depakine kombóval szedem már kezdem jobban érezni magam aktívabb is vagyok,de ez meg újabb pszichiáterem mert lecseréltem az orvost.Lecsúsztam a jogsiról ez miatt. Nagyon szomorú vagyok.

2021. máj. 6. 19:40
 1/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Ahogy leírtad, én látok esélyt a gyógyulásra, de azt tudnod kell, hogy nem lesz egyszerű és kitartónak kell lenned. A végén írtad, hogy aktívabb vagy, kezded magad jobban érezni, ez jó jel, a pszichiátriai és a mentális betegségek mindig is nagyon nehezen kezelhetők, hosszadalmas folyamatok voltak.
2021. máj. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hasonló kombót szedek, míg élsz szedned kell. Majd megszokja a szervezeted, állítgathatja a doki az adagot. Véletlenül se hagyd abba hirtelen,én 3napig a poklot jártam még risperodon miatt,az ua. Mint a drogfüggőség olyan volt,engem utána kventiaxra valtottak, nekem ez vált be. Aludj minden este eleget,mert a másnapod olyan amilyen kipihent leszel. Magyarán alakíts ki egy napi rutint, ahogy a kórházban volt én úgy csináltam. Türelem és bízz magadban. Írj naplót,mert a ezek a memóriát sajna szetbaxàk ha nm ügyelsz. Kitartást és vigyázz magadra.idovel bele jössz.
2021. máj. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Hatalmas esélyed van a gyógyulásra.

Annyira jó, hogy ilyen kitartó vagy! Grat!

2021. máj. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ezen kívül megjártam a poklot a 10 év alatt. Paranoia, egyéb téveszmék és 2014 óta minden este rémálmaim vannak. Voltak. Elmúltak már. Elvileg a régi orvosom szerint az agy fiatal korban regeneráló képes. Volt olyan hogy heccből abbahagytam a gyógyit de másnap este már jöttek a rángatózások,rossz közérzet,elhidegült a kezeim,testem. Ez biztos a stressz jele volt.
2021. máj. 7. 07:50
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az a fontos, hogy találj olyan szakembert, akiben megbízol, és aztán kövesd az ő tanácsait.
2021. máj. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A skizofrénia soha nem múlik el, halálodig gyógyszerezni kell, különben megborulsz.
2022. jún. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A skizo miatt családállításon gondolkodtál már? Olvass utána!
2022. jún. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!