Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon szorongok az iskola miatt?

Nagyon szorongok az iskola miatt?

Figyelt kérdés
Nagyon-nagyon szorongok a holnapi iskolakezdés miatt, hiszen fél éve a szociális életünk nuku, a komfortzónánk is a nullát közelíti. Engem ez teljesen tönkretett (ez az időszak). Nem a dolgozatoktól félek, hiszen azokra felkészültem, hanem a visszaszokásra, a szociális életem miatt, úgy érzem, hogy nem fogok tudni senkivel se beszélni és mindenki csak át fog nézni rajtam.. szociális szorongásom is van. Arra gondoltam, hogy ma beveszek egy fél 0.25 mg xanaxot, meg majd holnap reggel suli előtt is ugyanennyit. Milyen hatása lesz rám ilyen nagyon kevés adagnak? Én pont azt akarnám csak elérni vele hogy ellazuljak, kicsit beszédesebb legyek, nem azt hogy bealudjak. 17 éves vagyok. Tudom, hülyeség már ilyen korán ilyen durva szerekhez nyúlni, de esküszöm ez a kettő xanax lesz most évekig az első és utolsó! A kérdésem hogy mit fogok tőle érezni? Valamint mit tegyek hogy felvigyem újra a komfortzónámat, és ne szorongjak a leges legkisebb “beavatkozásokon” is?

2021. máj. 9. 08:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%

Figyelj. Miért kéne csacsogni meg beszélgetni bárkivel is? Én felnőtt vagyok, nem okoz gondot beszélgetni senkivel se abszolút, de én is olyan vagyok, hogy csak azokkal, akik kíváncsiak rám, vagy keresik a társaságomat.


Eszedbe ne jusson ezen szorongani, főleg nem gyógyszert bevenni. Ha valaki szól hozzád, akkor te is szólj, beszélgess. Ha meg úgy érzed, atneznek rajtad, azon nem segít a Frontin, azokat kerüld el inkább.

2021. máj. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Mert akkor kinéznek engem, pedig pontosan tudom hogy kedvel az egész osztály engem, sőt, mindenki ismer az évfolyamról is, csak egyszerűen a szociális fóbia a hatalmába kerített, elkezdek dadogni meg izzadni stb
2021. máj. 9. 08:55
 3/17 anonim ***** válasza:
33%

"a komfortzónánk is a nullát közelíti"


Ez mit jelent?


"úgy érzem, hogy nem fogok tudni senkivel se beszélni és mindenki csak át fog nézni rajtam.."


Ez miért lenne baj?


"Arra gondoltam, hogy ma beveszek egy fél 0.25 mg xanaxot, meg majd holnap reggel suli előtt is ugyanennyit."


És honnét szereznél Xanaxot? Az egy receptre kapható gyógyszer, és kivizsgálás után írják fel személyre szabottan.


Honnan ismered egyáltalán ezt a gyógyszernevet?

2021. máj. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Én kezelve vagyok a szorongásra xanaxszal, azt mondták hogy akkor vegyem be a “krízis” állapotot élek meg. Hát, most nagyon az van. Ha nem tudok kicsit se megnyugodni akkor félek hogy be se fogok tudni merni lépni az iskola ajtón.
2021. máj. 9. 09:00
 5/17 anonim ***** válasza:
82%

Ha kedvelnek, akkor nincs mitől tartani. Tesom is holnap megy vissza fél év után, ő elég központi személyiség az osztályában, mégis izgul. Mindenkinek vissza kell szoknia.

Ne vegyél be xanaxot, így csak belassulsz majd tőle és álmos leszel. Ezen az nem segít.

2021. máj. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%

4: Értem. akkor nyugodtan vegyed be, ha mér felírták.

De szerintem jobban járnál, ha felhívnád az orvosodat és beszélnél is vele erről, hátha fogad és segít egy tanáccsal.


Különben a többi gyerek is pont ugyanezen ment át, ők se voltak iskolai közösségben 6 hónapja, úgyhogy nem vagy egyedül.:)


Kérj meg valakit, hogy kísérjen el!


Hívd fel 2-3 barátodat is, hogy találkozzatok a suli előtt!

2021. máj. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

3.

Azt jelenti, hogy ami fél éve gördülékenyen ment (pl. Beszélgetni az iskolában, szocializálódni) az most nagyon nehezen megy, mivel elszoktam tőle.


Neked nem esne rosszul hogy mindenki átnéz rajtad? De ez engem nem fenyeget, ez egy alaptalan szorongási forrás, de akkor is bennem van ez a félelem

2021. máj. 9. 09:04
 8/17 anonim ***** válasza:
82%

Látod, hogy idegenekkel is simán tudsz erről beszélni, mért ne tudnád a saját közeli ismerőseiddel megbeszélni? Pl. tanáraiddal.

Az biztos, hogy a tanáraidnak tudnia kell arról, hogy iskolai szorongás miatt tudatmódosító gyógyszert kell szedned.

Ha te nem tudod elmondani nekik, akkor a szüleid hívják fel őket!

2021. máj. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
82%

"Neked nem esne rosszul hogy mindenki átnéz rajtad? "


Nem. Ha bántanának, belém kötnének, az esne rosszul.

2021. máj. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

8.

Igazából nem szedek, most lenne az első alkalom (ma) hogy beszednék a leggyengébb 0.25 xanaxnak a felét. Meg majd holnap reggel. És erre a tanévre én be is fejeztem, nem szeretnék többet beszedni

2021. máj. 9. 09:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!