Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus mit mondott vagy...

Pszichológus mit mondott vagy ajánlott neked ?

Figyelt kérdés

Leginkább szociális fóbia miatt kérdezem, de lehet írni más dologgal kapcsolatban is.


Kíváncsi vagyok miket mondanak/tanácsolnak egy betegnek.


Hogyan zajlik egy kezelés, terápia stb.


Nem vagyok beteg, nem azért tettem fel a kérdést mert megakarom úszni az orvost.


Csak kíváncsi vagyok, mert ezen az oldalon rengeteg szociális fóbiában szenvedő ember van sajnos.


2021. máj. 10. 09:24
 1/1 anonim ***** válasza:
Semmit sem tanácsolnak. A terápia az adott személyhez van igazítva, így nincs egy általános menete. Először le kell ásni a "mélybe", hogy mi miatt alakultak ki ezek a félelmek. Utána pedig a terápia során átírják ezeket az automatikus negatív gondolatokat, és tanítanak tünet orientált szorongásoldó technikát (pl. autogén tréning, relaxáció, imagináció...). Ez egy hosszú és nehéz folyamat, amihez először ki kell, hogy alakuljon a kellő mértékű bizalom.
2021. máj. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!