Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás minden élethelyzetbe...

Szorongás minden élethelyzetben. Elmúlik valaha?

Figyelt kérdés

Egész kiskorom óta szenvedek ilyen szorongásos betegségben.

Ami az átlag embernek semmitmondó tevékenység, engem az is megvisel (venni a boltban kenyeret, chatelni idegenekkel vagy akár csoporttársakkal, részt venni az iskolában órákon, leülni tanulni, stb.). MINDEN szorongást vált ki belőlem. 13 éve élek ezzel, jártam több orvoshoz is, az okot tudjuk, dolgozunk rajta, de nem jobb. Szedek antidepresszénst, attól sem jobb.


Minden élethelyzetben elő jön, és úgy telnek a napjaim, hogy szorongok. Régen durvább volt, de most is gátol mindenben. Pl. nem merek elmenni edzeni egyedül, nem merek programokra menni egyedül. Rengetegszer próbáltam leküzdeni (elmentem pl karatézni, de abba kellett hagynom egy hónap után, annyira szorongtam).

Egyszerűen nem látom a kiutat. Csinos, okos nő vagyok, szerető családdal. És szörnyű szorongással. Mint írtam, kiskorom óta jelen van sajnos.

Volt a családban mentális beteg, édesanyám, de ő mással volt diagnosztizálva. Minden nap azért imádkozom, hogy elmúljon.

Ciki leírni, de névtelenül elmerem mondani: sokszor a fürdés, hajmosás is nehezemre esik. 24 éves lány vagyok egyébként.

Mondom, kívülről egy csinos lány vagyok, viszont az, hogy fürödjek például, rengeteg lelki erőt igényel.

Barátaim nincsenek, ez is egy probléma, amit a dokival kezelünk, kiskorom tóa 2 igaz barátom volt de mindenki elfordul tőlem. Mondom, az okot keressük.


Nagyon szenvedek. Szretném élvezni az életet, a napsütést, az emberek jelenlétét, de amint emberek között vagyok, vége...


2021. máj. 10. 16:36
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet hogy aspergeres vagy??
2021. máj. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát lehet hogy mindezt "csak" sima szorongás okozza, de amiket leírtál nekem azt mutatják, hogy erősen önbizalomhiányos, depressziós vagy és a nem mersz egyedül elmenni valahova, emberek között rosszul leszel részre még a szociális fóbiát is rá lehet húzni...

Amúgy miben nyilvánul meg nálad ez az erős szorongás, mit érzel vagy milyen gondolataid vannak amikor rádjön?

2021. máj. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szociális fóbiának látszik, megfelelő terápiával gyógyítható.
2021. máj. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"az okot tudjuk, de nem jobb"

Lelki oka van?

Vagy fizikai?

2021. máj. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is majdnem mindenen szorongok.Főleg ha új dolog van az életemben.Pl vizsga,új orvoshoz megyek vagy pl kozmetikushoz akit még nem lattam egyszer sem.
2021. máj. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!