Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van-e értelme várni egy...

Van-e értelme várni egy depressziós (klinikai értelemben véve) férfira?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Adott egy januárban kezdődött kapcsolat, amit a COVID márciusban megrengetett, ugyanis a betegséget követően az úriembernél jelentkeztek a depresszió tünetei, mint a szorongás, szívdobogásérzés, pánik, emberiszony, motiváltság hiánya, baráti kapcsolatoktól való elszakadás, a teljes magába fordulás, visszaszokott a cigire, amit évekkel ezelőtt letett, egyre több sört kezdett inni. Utóbb kiderült, hogy az édesapja is diagnosztizált depresszióban szenvedett (már nem él), így tartok tőle, hogy a hajlamot örökölhette.


Hiába próbáltam erőmön felül segíteni, a kedvében járni, a kedvenceit főzni, csak arra figyelni, ami neki jó (akár csak órákig a sötétben beszélgettünk), de semmi nem jött cserébe, soha egy mosoly, egy vidám pillanat, semmi. Úgy éreztem, már én is gyengülök, fizikai tüneteim lettek, így szakítottam.


Utána megírta, hogy szeretne jól lenni, de amíg ennyire mélyen van, képtelen adni nekem bármit is, azonban igyekszik magát összeszedni és őszintén szeretett. Erre én csak annyit reagáltam, hogy kérem szépen, saját maga miatt keressen fel egy szakembert, mindenben támogatni fogom, ha belátja, ez túlmutat rajtunk. Erre már nem jött válasz.


Tényleg egy jó érzésű, kedves ember, ezeket szerettem meg benne, de nem tudom, érdemes-e rá várni, illetve, mi lenne a jó megoldás. Cserbenhagyni nem akarom, de muszáj, hogy én is töltődjek, vidám emberekkel is legyek.


Ha valakinek van hasonló tapasztalata, kérem, írja meg!


Nagyon köszönöm!


2021. máj. 13. 09:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha esetleg jól is lesz, akkor ahoz jó pár évnek kell eltelnie. Elhiszem, hogy lehúzott fizikálisan és segíteni szerettél volna neki. De ha ennyire le tudott húzni téged, akkor hagyd, szerintem. (mondjuk egy mosolyt magára erőltethetett volna mégha nehezére is esik) Lépj tovább, találsz olyat, aki mellett igazán boldog lehetsz.
2021. máj. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Most arra koncentrálj, hogy feltöltődj. :)
2021. máj. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Mindkettőtöknek! :)
2021. máj. 13. 11:53
 4/6 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen! :)
2021. máj. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy látom, mindketten nagyon korrektül jártatok el. Ő tényleg nem képes most a normális párkapcsolatra, neked meg társra van szükséged, nem olyan valakire, akit ápolhatsz, és még abban sem lehetsz biztos, hogy hálás-e érte egyáltalán.


Szerintem várni ne várj rá – ha tényleg összeszedi magát és úgy hozza az élet, még esetleg egymásra találhattok valamikor később. De várni nem érdemes, mert ez tényleg nagyon hosszú időt vehet igénybe, és az sem biztos, hogy talpraáll egyáltalán.

2021. máj. 14. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ Neked is! :)


Tegnap egyébként írt: neki idő kell, nem tudja, mennyi idő, de reméli, jól vagyok, majd ő is jól lesz, és akkor beszélünk... Nem szeretnék várni többet, nagyon türelmes voltam, segítettem, de abszolút semmi nem jött vissza. Ahogy írod is, nem várok, ha az élet nekem szánta, remélem, egymásra találunk még, addig pedig megyek tovább az utamon.

2021. máj. 14. 06:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!