Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért lesz sok ember depresszi...

Miért lesz sok ember depressziós a koronavírustól?

Figyelt kérdés
Azt meg tudom érteni hogy stresszesek, nem tudnak sehova menni, féltik a családtagjaikat és magukat, de ez önmagában nem vezethet depresszióhoz. Ahhoz nem elég ha valaki stresszes, még az is hozzátartozhat hogy pl nem gondolják magukat elégnek (kevés az önbizalmuk), hogy azt hiszik mindig ők a hibásak, hogy másokat nem is érdeklik. Ilyen esetekben viszont korábban is lehettek volna depressziósak, nem?

2021. máj. 5. 11:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit gondolkodj reálisan.

Én elvesztettem azt a munkahelyet, amiért sokáig küzdöttem. Feléltem a tartalékaimat. Aztán (már megint) egy olyan munkát csinálok, amit nem akarok. 10 lépést vissza az életbe, kezdeni mindent előről. Mindezek mellett az ember szeretne megpihenni, de csak a gyalázkodás megy, meg a zsarolás az egész országban. Szerinten sokunkat nem érdekel ez a vírus, csak nyomják a pofánkba, és nem feltétlen a vírus a baj hanem a vele jött mellékhatások. A gazdaság, egészségügy romokban.

Voltaképp az ember felépít évek alatt valamit, aminek hirtelen vége szakad és újra a teljes bizonytalanság veszi kezdetét, ebbe betegedik bele sok ember.

Nem vagyok depressziós, de a vírus előtti 5 évem nagyon kemény volt, jött volna a "megpihenés" időszaka erre bumm, még kapok kakit a nyakamba!

2021. máj. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Én egyetemista vagyok, tavaly március óta kétszer dobtak ki a koliból egyik napról a másikra, a barátaim szétszóródtak az ország minden pontjára. A régi szobatársaimat szilveszter óta nem láttam, semmiféle kikapcsolódási lehetősége nincs az embernek, ül a négy fal között és szenved a működésképtelen online oktatással. Minden bizonytalan, hogy mi lesz egy hónap múlva, hol tudok munkát vállalni és lakni nyáron. Gyakorlatilag kibillentettek rengeteg embert a korábbi életéből, ahol voltak lehetőségei és céljai, a totális bizonytalanságba.
2021. máj. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!