Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség esetén a gyógysz...

Pánikbetegség esetén a gyógyszeres kezelés hogyan épül fel?

Figyelt kérdés
Nyilván minden beteg más. Tegyük fel, hogy elsőre jó a gyógyszer. Állítólag nagyjából egy hónap múlva kezd hatni a gyógyszer, és beletelhet 3-4 hónap a teljes tünetmentességig. Innentől, hogy már jól van a páciens, még sokáig fenntartó kezelésként szedni kell. Mennyi idő után szokta a pszichiáter megpróbálni a csökkentést majd az elvonást?

2021. máj. 14. 18:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Az is elég egyénfüggő. Megpróbálhatja 1 éven belül is, de ha gyógyszer nélkül visszatérnek a tünetek, akkor újra visszaállítja. Az is lehet, hogy sok éven keresztül szedned kell, hogy ne legyenek rohamaid. Ez is egyénfüggő, és nagy akaratot, és kitartást igényel, hogy ha mondjuk ott vannak még a gyógyszereid, és jön egy szörnyű roham, akkor nehéz megállni, hogy ne kezd el megint szedni. Nálam is így működik, a mai napig nem tudtam leszokni a gyógyszerekről, pedig nagyon sokszor megpróbáltam. Egy pár hónapig nagyon jó volt, nem szedáltak le úgymond a gyógyszerek, a gondolkodásom is tiszta lett, meg az érzékelésem, nagyon jó volt, de újra visszaestem, néhány kezdődő roham eléggé megijesztett. Ezért is az a legjobb, ha nem szorulsz ezekre a "gyógyszerekre" , és valami más módszerrel pl pszichológus segítségével szabadulsz meg a pánikbetegségtől. Meg az az igazság, hogy minél régebb óta szeded a gyógyszereket, annál nehezebb leszokni róluk.
2021. máj. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én példám.

Nem szedek gyógyszert, amikor rám jön, de szerencsére már csak nagyon ritkán fordul elő. Évekkel ezelőtt kétszer sajnos egy napra kórházba kerültem, ott Frontint adtak, és írtak is fel, amit kiváltottam, de nem bontottam fel. Egyszerűen magam próbáltam legyőzni ezt, mivel tudtam miért alakult ki nálam, mi is volt a fő oka.

Nem akarlak megijeszteni, de anyukám sajnos emiatt halt meg tavaly. Túlságosan hozzászokott a szervezete a gyógyszerekhez, és nem találtunk megfelelő szakembert, aki tudott volna segíteni rajta, Borderlineos volt. Sajnos a végén meghasadt a tudata, a többit talán sejted 😭 Váltogatták neki a tablettákat, néha kevesebbet, majd picit többet, ha rosszabbul volt. Sajnos a gyógyszeres kezelések nem mindenkinek tesznek jót. Ugyanakkor rendkívüli erőfeszítés kell ahhoz, hogy az ember ne szedje, és inkább saját maga gyűrje le, tiszta gondolatokkal ezt a betegséget.

Anyukám 8 évig szedte a tablettákat.

2021. máj. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Frontint írt fel pszichiáter és magmézium szedését javasolta még. Én Frontint nem szedtem be. A pánikbetegséget hál égnek sikerült magamtól legyűrnöm, ergo neked is sikerülhet.
2021. máj. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Lehetséges az, hogy a kávé durván fokozza a tüneteimet szorongás és pánik téren?
2021. máj. 14. 19:30
 5/6 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, elfelejtettem írni, hogy magnézium citrátot veszek be, ha rám jön, ami megnyugtat. A kávét én elhagytam, és talán ez is segített.
2021. máj. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen,ez így van. A pszichológus mesélt egy férfiról, aki túlhajtotta magát, és rengeteg kávét ivott. Állítólag nála ez volt a kiváltó tényező...
2021. máj. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!