Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális hogy úgymond van egy...

Normális hogy úgymond van egy képzeletbeli barátom? Ha lehetne csak az válaszoljon erre, aki nem csak annyit tud írni, hogy hülye vagyok

Figyelt kérdés
Nincsenek nagyon barátaim, visszahúzódó személyiség vagyok, nem nagyon szeretek emberek közé menni, de közben a magányt se bírom. Rendszeresen simogatom a hasam és hasonlók mintha egy fiú csinálná nekem. Az elején még nagyon nem volt vele bajom, de most már a napjaim arról szólnak, hogy egy nem létező fiúval képzelem el az életem. Még ezzel se lenne problémám, ha nem jött volna szorongás is mellé. Elképzelem a dolgokat aztán megy a sírás, hogy mi lesz ha megcsal vagy csak úgy kiszeret belőlem az aki majd a barátom lesz. Rendesen kezdem úgy érezni, hogy beleszerettem a fejembe lévő fiúba akinek még az arcát se tudtam rendesen elképzelni. Bocsánat, hogy kicsit össze vissza írok, csak nem tudom jobban kifejezni magam.
2021. máj. 14. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:
17%
Nem, ez már túlmegy a normális határon. Azonban ez a probléma valószínűleg megszűnne, ha emberek közé mennél és barátkoznál. Ha nem tudsz barátokat szerezni, akkor jó lenne felkeresni egy pszichológust.
2021. máj. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyos fokig normális a fantáziálás egy ideális szerelemről, de ha ilyen erős negatív érzéseket vált ki benned, akkor fordulj pszichológushoz. Egyrészt megnehezítheti egy valódi párkapcsolat kialakítását, másrészt akár valamilyen érzelmi sérülés tünete is lehet.
2021. máj. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ismerős szitu, csak nem kitalált személyről, hanem éppen arról, akibe szerelmes vagyok (még mielőtt bajba kerülnék, egy szerelem kitart nálam 0.5-1.5 évig minimum). És mivel tudom, hogy úgyse kaphatom meg (mindig sikerül az ilyeneket kifogni), marad a fantáziálás. Csak aztán sz@r látni, hogy a valóság teljesen más :/
2021. máj. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3-as, mi tart vissza attól, hogy a valóságban is megéld ezeket a szerelmeket? Félsz az elutasítástól? Tudatosan olyanokat választasz, akik számpodra elérhetetlenek?
2021. máj. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is így képzelgek, csak én lánnyal.:) Ettől még nem leszel bolond vagy ilyesmi, így próbál megbirkózni a tudatod a magánnyal meg azzal, hogy nagyon szeretnél valakit. De amikor már odáig jut az ember, hogy arról is képzeleg, hogy veszekednek vagy szakítanak a másikkal, akkor tényleg nem árt észbe kapni. Ez az egész csak a fejedben létezik, és amíg ezzel foglalkozol, addig sem időd, sem energiád nincsen megismerkedni valakivel, és mivel a kellemes ábrándokban örömöt találsz, így még a motivációd is kisebb az ismerkedésre.


A megoldás az mindenképpen az lesz, ha rászánod magad, és emberek közé mész, ismerkedni kezdesz. Ha ez nagyon nem megy, segíthet a pszichológus, ahogy fentebb is mondták. Az is jót tehet amúgy, ha próbálod kicsit visszaszorítani ezt az ábrándozást, és elfoglalni magad mással, más örömforrásokat is bevonni az életedbe (sport, filmek, művészetek stb. - a legjobb valami olyan, aminek kapcsán másokkal is kapcsolatot teremthetsz).

2021. máj. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#4 Leginkább az ezen személyek elérhetetlensége (pl. edző). De ja, voltam már megalázva amiatt is, hogy ki mertem mutatni, úgyhogy azóta én nem mondok semmit :) Fiúk közül sokan próbálkoznak, de akik írnak, nem tetszenek. Eggyel fordult egyszer komolyabbra a dolog, már megvolt hogy mikor találkozunk, de betojtam és visszamondtam az egészet. Nyilván sajnáltam a srácot, de legalább rájöttem, hogy ez a kapcsolat dolog nem nekem való, vagy max. olyannal, akit régóta ismerek és megbízok benne. Amúgy a barátkozással, alapvető ismerkedéssel semmi problémám nincs, el vagyok láva barátokkal, jó kapcsolatokkal rendesen.

Tudatosan biztos hogy nem így választok. Egyszerűen a kicsit idősebb, nagyon tudatos ffiak tetszenek alapból (mondjuk olyan 6-10 év különbség). Fejben 2-4 évvel előrébb járok, mint az életkorom, plusz sok olyan dolog van, ameddig az átlag el sem jut (és ezt nem egóból mondom), pl. céltudatosság, rengeteg tanulás, egészségre fordított figyelem, életmeglátás. Emiatt a korombeliek, vagy csak a pár évvel idősebbek egyszerűen gyerekesek, komolytalanok nekem.

2021. máj. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6-os, intelligens és izgalmas nő lehetsz, de ez a mintázat elég aggasztó, valószínűleg érdemes lenne keresned egy pszichológust.
2021. máj. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Köszönöm!

Igen, gondolkodtam már rajta, de valószínűleg nem tartom elég fontosnak ahhoz, hogy "legyen rá időm". Mert ugye arra van időnk, amire szeretnénk hogy legyen, és jelenleg nekem fontosabb az érettségi (tesi emelt), az edzések, a kapcsolatok, a tanulás, a családom, stb. stb.. Majd ha úgy alakul, hogy zavar a helyzet, és nem tudok megbirkózni vele, akkor felkeresek egy szakembert :)

2021. máj. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!