Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Mi a legjobb mód...

Mit tegyek? Mi a legjobb mód a változásra?

Figyelt kérdés

Picit hosszú lesz. 30 éves férfi vagyok. 3 éve pszichoszomatikus tüneteim vannak. Jártam pszichológusnál, javult is sokat a dolog. 4 alkalom volt, többet nem mentem, mert tökéletesen tisztában vagyok a probléma gyökerével.


Nincs anyagi problémám, nem volt rossz gyerekkor, nem volt rossz szülői kép, de amilyen gyorsan belecsöppentem az ígéretes “karrier és életút” dologba, olyan lassan ment félre az egész.


Dolgoztam kereken 1 évet itthon, szerettem azt a helyet, csak a pénz az kevés volt. Kikerültem külföldre, amiért semmit nem kellett tennem, jó volt a melóhely, irtó jó fizetés, csak ugye minden a munkáról szólt. Összejöttem egy csajjal, otthagytam a jó melóhelyet miatta egy sz.rért, meg több munka és stressz ugyanazért a pénzért csak hogy közel legyünk egymáshoz. Hogy még közelebb legyünk ezt is otthagytam, szintén egy hasonló sz.r munkahelyért. Szétmentünk, még dolgoztam kint 2 évet, azóta itthon vagyok. Szóval dióhéjban a 20-as éveim közben halálra dolgoztam magam és rengeteg stressz ért a munka miatt, de legalább volt pénzem… hurrá…


Természetesen barátok nincsenek (kikoptak, sosem voltam itthon), minden napom ugyanaz, örömöt sok mindenben nem találok.


Elmegyek dolgozni, hazajövök, sétálok a kutyával ( az egyetlen örömöm), aztán este 10-ig ülök a gép előtt, céltalan semmittevés, nem köt már le se film, se zene, cigit konkrétan eszem, és ez így megy nap mint nap. Teljesen mindegy hogy hétköznap vagy hétvége. Reggeltől estig a k.rva gépverés meg a cigi, meg a kávé…


Utálom ezt a rohadt dohányos létet, utálom hogy nem csinálok semmit, utálom hogy nincs örömöm semmiben es 30 évesen hipochonder lettem. Azt tudom hogy nem akarok már így élni, de azt sem tudom hogy álljak neki. A cigit nem vagyok képes letenni, bármibe kezdek abbamarad. 0 kitartásom van, pedig régen céltudatos és törekvő ember voltam. Bármit tűzök ki magamnak, 1 nap és ennyi. Képtelen vagyok tartani. Ez pedig felemészt. Így 2-3 év es roncs leszek. Én pedig vissza akarok találni a régi énemhez.


Lehet hogy a hivatalos neve ennek amit leírtam az a depresszió, de nem akarok gyógyszert szedni mert pontosan tudom mi a probléma. Azt is tudom, hogy senki más nem tehet semmit csak én.


Ti hol kezdenétek? Mi lenne az első lépés?


Köszönöm ha elolvastad es válaszolsz! 🙂


2021. máj. 18. 17:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"4 alkalom volt, többet nem mentem, mert tökéletesen tisztában vagyok a probléma gyökerével."


Itt a probléma.

2021. máj. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

1


Valóban? Nekem nincs ellenvetésem a pszichológussal való konzultációnak, csak értelmetlennek találom ha tökéletesen tisztában vagyok a probléma gyökerével. Fizessek megint 12 ezret és a “hogy vagy, mi történt veled mostanság” kérdésre mondjam el szintén ugyanazt: semmi, minden napom totál egyforma? Mert ennél többet nem tudok mondani.

2021. máj. 18. 17:47
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem. Fordulj pszichiáterhez a pszichológus MELLETT. Egyedül nem fog menni.
2021. máj. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

3


Hogy fel írjon 3-4 fajta gyógyszert amire szépen rácuppan az ember úgy hogy semmi sem változik abból ami miatt hozzá fordult az ember, csak generál mellé plusz egy problémát? Nekem nem arra van szükségem hogy gyógyszerek által mint egy agyhalott folytassam ugyanazt mint eddig..

2021. máj. 18. 17:57
 5/11 anonim ***** válasza:
Hanem mire?
2021. máj. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az a probléma, hogy nem tudod mi a probléma, te már csak a tüneteket, végeredményt tapasztalod. A közepes depresszióhoz nem kell mindig szar gyerekkor, bőven elég a kiégés, monoton életmód. Mondanám, h csinálj teljesen más dolgokat mint eddig. De ha próbáltad és nem ment, akkor ez kevés lesz. Egy jól eltalált antidepresszáns átlendít a holtponton. És nem kell függőnek lenni, sem 30 évig szedni. Csak amíg belejössz más tevékenységekbe, hangulatba. Ez legyen mondjuk 4-6 hónap. Utána meg elhagyod a gyógyszert és kész.
2021. máj. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Pl gyakorlati tanácsra. Az én problémám megegyezik a kiégéssel kb. Menjen pszichiáterhez az, akinek bajok vannak a fejével, gondolkodásával és nem tudja miért.


Én tudom és azt is hogy nem a gyógyszer a megoldás.


Halálra dolgoztam magam a 20-as éveimben, barát nincs hiszen nem is voltam itthon. Most pedig folytatódik minden, dolgozom, aztán ülök otthon. Erre lenne a megoldás a gyógyszer? Szerintem nem és egyébként a pszichológus szerint sem.


Egyébként a pszichológus egyetlen ötlete az volt, hogy töltsem le a Tindert és ismerkedjek 😂 Nagyon pró tipp.


Mindenféle nagyzolás nélkül írom, hogy a pszichológus pont úgy működik mint az orvoslás. Panaszod van, elmondod. Megkérdezik hogy iszol vagy dohányzol-e. Ha igen, akkor na meg is van a probléma, szokj le, majd megjavulsz. Amint a pszichológus talál egy olyat aki kommunikatív, részletes, mindenre tud válaszolni, akkor nem tud betenni semmilyen kalapba csak a kéztárogatás megy.

2021. máj. 18. 18:07
 8/11 A kérdező kommentje:

6


Köszönöm a válaszod, ez mondjuk már érdekesebbnek és bíztatóbbnak hangzik! 🙂

2021. máj. 18. 18:09
 9/11 A kérdező kommentje:
Különben azt is mondta a pszichológus, hogy az életmóddal alapjában véve nem is lenne akkora probléma, mert ha ellennék ebben a semmiben akkor bánja a franc, hiszen vannak olyan emberek akik elvannak maguknak és a hátuk közepére sem kívánják a sportolásra, embereket, társaságot. De tisztán látszik hogy amiben vagyok tudatosan sem akarom.
2021. máj. 18. 18:11
 10/11 anonim ***** válasza:
Tökéletesen egyetértek #1 meglátásával, bár a gyógyszeres meglátásával meg tökéletesen nem értek egyet. De tényleg ott a probléma, hogy felülbírálsz egy szakmát és kompetensnek érzed magad valamiben, amiről lövésed sincs. Ezzel gyakorlatilag garantálod a sikertelenséget, hiszen amit aggyal fel tudsz fogni az önismereti munkáról, az még csak a felszínét se kapargatja. Érdemes lenne átolvasnod ezt a kérdést: https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..
2021. máj. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!