Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rávettem magam, hogy elmenjek...

Rávettem magam, hogy elmenjek pszichológushoz?

Figyelt kérdés
Elmentem pszichológushoz elmeséltem neki amik történtek velem és hogy már nem bírom aztán elkezdett sírni közben. Így tud nekem segíteni nekem?
2021. máj. 18. 21:00
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Nem.
2021. máj. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ennyiböl nem lehet megmondani, de két pozitív dolog van:

1. Elmentél egy szakemberhez

2. Elmondtad neki a problémádat.

Az, hogy elkezdtél sírni, egyáltalán nem gond, még többször elö fog fordulni a terápia során


Viszont azt tudnod kell, hogy a pszichológus nem egy "megoldást" ad, hanem közösen kerestek egy utat, ami neked segít megoldani a problémákat - és ez nem két-három alkalom, hanem hosszas folyamat, és eleinte lehet, hogy éppen rosszabbul érzed magad, mert feljönnek a majdnem elfelejtett gondok is, de ez így van jól.

Szóval ne add fel!

2021. máj. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2 a pszichológus sírt. Én is mert hosszú ideje csak most tudtam kiadni magamból csak furcsa volt hogy ő is elkezdett sírni és nem sok mindenbe tudott segíteni és én úgy érzem hogy szükségem van segítségre csak nem tudom hogy ez így rendben van e, sosem volt szakembernél ide is nehezen vettem rá magam csak már felismertem hogy muszáj
2021. máj. 18. 21:15
 4/5 anonim ***** válasza:
Keress másik szakembert, szép dolog az empátia, de így nem fog tudni segíteni, éppen hogy erőt kellene adnia.
2021. máj. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pont ezért helyes olyan pszichológust választani, aki kiképzett terapeuta. Nagyon jó, hogy empatikus, de neki a szakszerű kezelés lenne a dolga.
2021. máj. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!