Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aszperger vagy csak a pszichol...

Aszperger vagy csak a pszichológusom lusta velem foglalkozni?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok, és pszichológushoz járok. Problémám van az emberi kapcsolatokkal, valamint nagyon önbizalom hiányos vagyok, magányos, depressziós is. Nincsenek barátaim, és magányos vagyok ami ki váltotta nálam a depit.

Pszichológusom azt mondta, hogy fogadjam el ezt, örökké így lesz mert aszpergeres vagyok. Utána néztem mi az, igen magas intelligenciám van a szemkontaktust meg kerülöm. Szemkontaktusról, például ha lenne szerelmem szemébe néznék, vagy aki közel áll nagyon hozzám, de máséba nem nagyon, mert az olyan mintha beláthatnak a lelkembe. (Tudom hülyén hangzik, magyarul túl közeli)



2021. máj. 15. 22:49
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Barátságokról annyit, hogy nekem nem sikerül mert nem próbálkozók. Szeretnék de annyira önbizalom hiányos vagyok, hogy leblokkolok ha arra kerülne a sor vagy félek oda menni, hogy jajj mit gondolhatnak rólam.
2021. máj. 15. 22:50
 2/13 Metionin ***** válasza:
84%
Az Asperger azért nem ennyiből áll. Ha nem szart le a családod totálisan, akkor már gyerekkorodban észrevették volna. Engem '99-ben diagnosztizáltak, elég sok tünetem volt gyerekként, bár a kamaszkorom végére megtanultam úgy viselkedni, mintha nem egy ufóról ejtettek volna le. Neked szerintem egy jó adag szorongásod és önbizalomhiányod van. Ettől függetlenül érdemes lenne keresni másik szakembert, ha úgy érzed hogy ez nem foglalkozik veled eléggé. Ilyet egy aspinak sem mondunk, hogy ez van, fogadd el, fejlődni mindig lehet önmagunkhoz képest.
2021. máj. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A leírásodból nem lehet megállapítani, hogy aspergeres vagy-e - az önbizalomhiánynak és emberi kapcsolatokkal való problémáknak ezernyi más oka is lehet -, ez a szakember dolga.

Az illető, akihez jársz klinikai szakpszichológus vagy pszichoterapeuta? Csak ők, illetve pszicjiáter szakorvos diagnosztizálhat.

2021. máj. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Iskolapszichológus
2021. máj. 15. 23:12
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi alapján mi nem fogjuk tudni megmondani, hogy mi a helyzet veled. Viszont ha nem bízol a pszichológusod véleményében, akkor szerintem keress fel egy másikat, lehetőleg olyat, aki kimondottan autizmus spektrumzavarral foglalkozik (az Asperger is oda tartozik). Ha ő mégsem adja meg a diagnózist, akkor el lehet gondolkozni rajta, hogy mi más lehet a probléma. Viszont a Wikipédia, a Webbeteg és a Házipatika nem arra valók, hogy magadat diagnosztizáld, úgyhogy próbálj meg megbízni a szakember véleményében, elvégre ők évekig ezt tanulják.

Amúgy megkérdezhetem, hogy milyen pszichológushoz jársz? Mármint a nevét ne írd le, de klinikushoz vagy terapeutához? Remélem, nem tanácsadó szakpszichológushoz, mert ők nem kompetensek ezen a területen (és ezzel abszolút nem leszólni akarom őket, de elvileg nem is foglalkozhatnának ilyennel).

2021. máj. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

(Ötös vagyok.)

Még nem láttam a legújabb válaszod, amikor elküldtem az enyémet. Szóval ha csak az iskolapszichológus mondta, hogy Aspergeres vagy, akkor az nem ér túl sokat önmagában. Autizmusra specializálódott klinikai szakpszichológust vagy pszichoterapeutát keress, egyedül ők adhatnak diagnózist.

2021. máj. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
2#-vel egyébként egyetértek. Válts pszichológust! Csak egy szakmájában inkompetens mondja a kliensnek, hogy "fogadd el, ez örökre így marad". A pszichológusoknak az egyik feladata, hogy segítsen feltérképezni az erősségeidet és a gyengeségeidet. Hogy változtass azon, amin lehet, és fogadd el azt, amin nem tudsz változtatni. Az önbizalomhiány és a szociális kompetenciák pont abba a kategóriába tartoznak, amiket különböző technikákkal nagyon jól lehet fejleszteni.
2021. máj. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
4# Iskolapszichológus nem diagnosztizálhat, azaz a "diagnózisa", mi szerint aspergeres vagy, semmit sem ér.
2021. máj. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem er a velemenye es teljesen etikatlan is, ahogy eljart.
2021. máj. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

En sem bírom a szemkontaktust. Szerintem nem olyan ritka az.

De még a neveket se bírom kimondani, ha csak nem kozeli ismeros, inkabb kikerulom es csak annyit valaszolok hogy hello vagy ha kerdezni akarok es nem figyel akkor nem merem mondani a nevét inkabb varok amig ram nez veletlenul de akkor sincs szemkontaktus. Van akinek mar feltunt es mondogatta, viccesen hogy mondd ki a nevem mondd ki a nevem:D de inkabb elmenekultem:D szoval tavolsagot tartok. De volt mar tobb párkapcsolatom es úgy nem volt gond.

Ugyanigy nem merek baratkozni, menekulok inkabb de attól még nem vagyok asperegeres csak introvertalt, szorongo, gatlasos, apahianyos stb.

2021. máj. 16. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!