Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért lehet ez pszichológus után?

Miért lehet ez pszichológus után?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A tegnap megvolt az 1. Személyes (online többször is beszéltem vele) találkozóm egy pszichológussal, ami nagyon megviselt lelkileg, de még is le vett rólam sok terhet...

Vagyis, nem tudom. Ma egész nap magamba voltam fordulva, nem beszéltem senkivel. Nem akartam.. Nem tudtam... Egyszerűen nem volt érdeklődésem még a barátaim iránt sem... Csak gondolkoztam és el voltam egyedül. Most így estére össze kaptam magam kicsit, nem maradhat ez így, magamra kell erőltetnem, hogy jobban legyek...

Az egyik ismerősöm azt mondta, hogy ez teljesen normális egy ilyen alkalom utáni napon... De hát nem tudom... Szerintem pont, hogy könnyebbnek kéne lennie...

Esetleg saját tapasztalatok? Előre is köszönöm.


2021. máj. 18. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez hullámzik. Hol könnyebb, hol nehezebb. Az elején több trutyi jön fel, akkor nehezebb, később meg már rutinosabb leszel a szembenézésben, azért is válik könnyebbé (részben). A lényeg, hogy ne szállj ki, mert akkor nincs esélyed feldolgozni a rosszat. Legközelebb mondd el a terapeutának, hogy éreztél a múltkori után, hogy ment tovább benned a dolog.
2021. máj. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%
Ez ilyen tagadós tünet. Elmész pszichológushoz, hogy jobb legyen, mert szükséged van rá, utána meg sírsz, hogy te nem is akarsz oda menni, meg semmi értelme, meg rosszabb is lesz neked tőle, meg bla bla bla. Nem egy ismerősöm játszotta el ugyanazt, néhányuk odáig jutott azzal, hogy nem jártak pszichológushoz, mert az xar, hogy végül gyógyszeres kezelésre volt szükségük, és még azt is inkább szedték, csak ne legyen "szembesítés" a problémáikkal, ne kelljen őket ténylegesen megoldani. Vegyél erőt magadon. Ha nagyon xarnak érzed menj másikhoz. De ne gyere utána ide 5 pszichológus után, hogy csak ők a xarok, mert akkor benned lesz a hiba.
2021. máj. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Egy szóval sem mondtam hogy nem szeretnék menni hozzá többet...

Nagyon kedves, szimpatikus hölgy. És hálás vagyok neki, hogy segít.

Csak érdekelt, hogy miért lehet ez... Sosem voltam még ilyen helyzetben, így nem tudom.. 🥺

2021. máj. 18. 21:58
 4/7 anonim ***** válasza:
32%
Akkor minden rendben lesz. Tarts ki csak. Sok ilyen pillanat lesz, ez általános.
2021. máj. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkét válaszolónak🥺❤️
2021. máj. 18. 22:04
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

3# Ez teljesen normális :) Lesznek könnyebb és nehezebb alkalmak. Lesz olyan, amikor megkönnyebbülve és megnyugodva érzed magad. Lesz, olyan amikor úgy érzed, hogy nem a legkellemesebb élmény a pszichológussal lenni...

Ha sose kavar fel a terapeuta egyetlen kérdése sem, akkor nincs haladás a terápiában. Épp ez a lényeg. Szépen fokozatosan - a te saját tempódban - szembenézel a "rémálmaiddal", azokkal a dolgokkal, amiktől eddig próbáltad megvédeni magadat. Mindenkinek vannak érzékeny pontjai/lelki sérülései, amiknek érintése ellen „védekezünk". Ha már nem tudunk eléggé védekezni, akkor új viselkedést veszünk fel vagy irracionális érzéseket/gondolatokat fejlesztünk ki. Ezek lesznek a pszichés tünetek. A terápián ezeknek a gyökeréig ástok le, ami nem kellemes. Ezt viszont egy biztonságos környezetben történik a terapeuta támogatásával.

2021. máj. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

6# vagyok. Fél éve járok terápiára.

Az érzések skálája, amikkel a terápiáról kijöttem: megkönnyebbülés megnyugvás, öröm, magabiztosság, szorongás, düh, bűntudat, bizonytalanság, félelem...

Volt, amikor annyira szorongtam a terápia előtt, hogy le akartam mondani. Végül mégis elmentem. A terapeutával megbeszéltük ezeket az érzéseket, nagyon türelmes volt, úgyhogy utána már megnyugodva jöttem ki🤷‍♀️

Volt, amikor dühös voltam a pszichológusra. Következő alkalommal szintén megbeszéltük és rájöttem, hogy nem is rá voltam dühös, csak kivetítettem rá az érzéseimet, amit az egyik érzékenyebb téma váltott ki...

Csak hogy lásd, ez nem egy felfele ívelő út. Lesznek hullámvölgyek.


Ennek ellenére folyamatosan fejlődök és jobban vagyok. A lényeg, hogy legyél vele őszinte és ha valami zavar/bánt, akkor azt mond ki.

2021. máj. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!