Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi értelme van a life coachok,...

Mi értelme van a life coachok, életvezetési tanácsadók, motivációs trénerek létezésének?

Figyelt kérdés
Az emberek ennyire életkeptelenek, akik hozzájuk fordulnak, vagy ők nem veszik észre magukat, hogy a képzelt közhelyes álomvilágukból osszák az észt? (A pszichológusokkal és pszichiáterekkel semmi bajom, a médiumokra vonatkoztatva pedig nyilván fel sem teszem a kérdést, mert a válasz egyértelmű, de ezt a réteget valahogy nem tudom megérteni.)
2021. máj. 18. 22:26
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

Azért nem kell az ismertebb,sikkasztó trollok miatt elítélni ezt a területet. Vannak gondok,és lesznek is.

És akik szívből tényleg segítenek másoknak pl én azok nem egy könyv miatt gazdagodnak meg,mint Donald Trump akinek fogalma sincs,hogy mi van a könyvébe írva csak megkért valakit hogy ezekkel az xy címszavakkal írjon neki egy könyvet...

2021. máj. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%
A life coach tanult valamit egy többszáz órás akkreditált képzésen szakemberektől, vizsgázik elméletből és gyakorlatból és papírja van róla, hogy jogosult ezt a munkát végezni. Nem közhelyes álomvilág, hanem gyakorlati realitás. Olyan dolgokra irányítják rá a figyelmet, amit a kliens valahogy nem vesz észre, vagy egyedül nem mer meglépni. Ne mosd össze az önjelölt pénzéhes motivációs trénerekkel, akik tömegelőadásokat tartanak.
2021. máj. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Ezek az életvezetési tanácsadók jól keresnek és keresettek is.Sok esetben szüksége van pld pároknak külső segítségre ahhoz, hogy valamit őszintén meg tudjanak beszélni,valamin túl tudjanak lépni (sérelem,harag..stb).Tudasilag kb pszichológia amit csinálnak csak más az elnevezés.
2021. máj. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Több száz órás? Maximum 120, jobbik esetben. Fél év, annyi se.
2021. máj. 18. 22:49
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

"Tudasilag kb pszichológia amit csinálnak"


A nagy lóf.szt. Egy pszichológus a szakmáját bő tíz évig tanulja mire saját praxisa lehet. Coach meg gyakorlatilag bármilyen nagypofájú nárcisztikus hülyéből lehet.

2021. máj. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
34%

5


Elhiszem, hogy ez a véleményed, jogod is van hozzá.Ettől még ez egy működő dolog ,szükség is van rá.Rengeteg ember szívesen fizet ilyen tanácsadásért.Ismerek házaspárt akik ilyenhez jártak és megoldották a dolgaikat.Magyarán azért fizettek hogy valaki szépen meghallgassa mindkettejüket és átbeszéljék a gondjaik.És elmondhatják ,hogy nem pártanácsadásra, agykurkászhoz meg egyebekhez jártak hanem egy ilyen coach-hoz.Én nem fizetnék ilyenért, de olyan a kapcsolatom ami alapjaiban arra épül, hogy beszélek a társammal.Mást meg úgy kell erre megtanítani.Ez van.Ilyen elbaxot az élet:)

2021. máj. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
37%

Öhm, mert nekem egy 10 évig tartó étkezési zavarből 4 pszichológus nem tudott segíteni, pusztán mert nem volt tapasztalata benne. Megtanulta a kötelezőt, és ennyi, de fingja nincs egy anorexiás ember gondolatairól, érzéseiről, a küzdelmekről, mert sohasem élte át.


Ellenben a coach csomót segített, mert ugyanezeken ment át, mint én, felépülési szakaszban is ugyanazokat a szrságokat élte át és élte túl, mint amin én mentem/megyek keresztül.

2021. máj. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
67%
Jósok, médiumok, politikusok is vannak, és elég jól keresnek. Ez van.
2021. máj. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!