Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van értelme úgy pszichológusho...

Van értelme úgy pszichológushoz menni, hogy nincs egy konkrét dolog, amin változtatni akarnék a segítségével?

Figyelt kérdés

Vannak pszichés gondjaim (mondjuk kinek nincsenek), de nem olyanok, amikkel ne tudnék együtt élni. Kíváncsi lennék, egy pszichológus mit mondana rám, diagnosztizálna-e bármit, de nem vagyok különösebben motivált egy adott dolog feloldásában sem.

Régebben úgy gondoltam, hogy majd eljárok, aztán meglátjuk, mi lesz, de mióta a férjem nyomósabb okkal elkezdett járni, és egymás után több nemtörődöm pszichológusba futott bele, elment a bizalmam a dologtól.

Szerintetek volna értelme, vagy így nem?



2021. márc. 21. 22:41
 1/3 anonim ***** válasza:
18%
Ja. Nekik is kell a pénz.
2021. márc. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem van, ha jó szakembert választasz, például nagyobb tapasztalattal rendelkező klinikai szakpszichológust keresel. Érdemes kiválasztani hogy milyen irányzatra lennél nyitott, pld vannak akik dinamikus megközelítéssel dolgoznak, és olyanok akik akik a kognitív irányt követik stb. A hozzáállás is fontos, mert egy terápia hosszú folyamat, az elején van hogy nem történik semmi különösen, idővel

viszont beindulnak a dologok. A pszichológusok önismeret szempontjából is hasznos segítséget nyújthatnak, az pedig mindenkire ráfér. Én is tervezek elmenni, pedig nincs súlyos problémám, de zavar 1-2 dolog az életemben és magammal kapcsolatban. Remélem valamennyire tudtam segíteni a válaszommal!:)

2021. márc. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
68%

Pszichológus nem diagnosztizál. Pszichológushoz nem beteg ember jár, hanem fejlődésre, önismeretre nyitott ember, aki úgy döntött, hogy nem mások által (beleértve a saját gyerekkorát is) meghatározott életet akar élni, hanem a sajátját.

De tény, hogy sok az olyan pszichológus, akit nem lelkesít a munkája és velük eléggé nehéz. Plusz aki nekem bejön, neked nem biztos. Ha elszántan keresed a jó terapeutát, meg fogod találni és onnantól nagyon megéri.

2021. márc. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!