Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Escitil és alkohol?

Escitil és alkohol?

Figyelt kérdés
Lehet inni alkohol az escitil szedése mellett? A betegtájékoztatón az van hogy nincs tudomás róla hogy kölcsön hatásba léphet a kettő de mint minden más gyógyszernél ennel is kerülendő. Valakinek van tapasztalata? Reggel szedek 10mg-ot. Egy sör vagy egy pohár bor, pezsgő beleférhet?

2021. máj. 21. 23:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
bele
2021. máj. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Belefér. Helyes táplálkozás mellett nem okoz bajt. Ettől függetlenül figyeld a reakcióidat a biztonság kedvéért. Próbáld úgy, hogy azonnal a gyógyszer bevétele után igyál hanem pár órára rá. Fontos a mérték. Ha erős italból leiszod magad a földig, a kín maga jön másnap.

Ez tapasztalat, én paroxetint szedtem (ez is ssri), egyszer elszaladt a ló, konyak, sör, bor... Egy hétig voltam iszonyatos állapotban, hihetetlen szorongásom volt, azt hittem sosem épülök fel. A leckét megtanultam. Nem buzdítani akarlak a gyógyszer melletti alkohol fogyasztásra, viszont ésszel és mértékkel megoldható. Remélem segítettem.

2021. máj. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
*javítok: Próbáld úgy, hogy NEM azonnal a gyógyszer bevétele után...
2021. máj. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
Igen én már 6 éve szedek scippat és minden nap iszok mellette alkoholt.
2021. dec. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%

Az alkohol növeli a depressziót.


HA BERÚGSZ A GYÓGYSZER MELLETT FEL LESZEL PÖRÖGVE, MINT EGY MÁNIÁS.

2021. dec. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Antidepik mellé kis adag alkohol fogyasztható.


Én antidepi mellé hangulatstabilizálót és 0-1 mg közötti adagban nyugtatót is szedek.


Orvosom javaslata: igyak kis adagot, várjak 1 órát. Ha jól vagyok, újabb kis adag jöhet. Így le lehet mérni, hogy mennyi alkohollal fér össze. Egyszerre vagy rövid időn belül nem szabad nagy adagot inni, mert nem tudni, hogy mennyire erősíti a hatást, okoz-e rosszullétet.


Ritkán iszok. Ezt a stratégiát követem.

2021. dec. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!