Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Mit tegyek, hogy ne legyek öngyilkos és új személyiség legyek?

Figyelt kérdés

Valamiért kicsúszott a kezem közül az életem irányítása.

Sok hibát követtem el mint hazudtam sok embernek, átcsesztem interjúkat mint nem mentem el rá aztán kaptam még egy esélyt és azzal se éltem, miattam szétment egy házasság (amit utólagosan tudtam meg hogy a férfi akivel először taliztam házas és sok más dolgot) míg beszélgettem egy férfival és a nője vette észre (letiltottam őket de ekkor olyan bűntudatom lett pedig tudom hogy nem csak az én hibám)..otthagytam munkalehetőségeket amik előrébb tudtak volna vinni a lustaságom és a félelmeim miatt. Kényszerképzeteim miatt minden napom pokol, pszichológushoz se tudok menni, mert elérhetetlen hetek óta! Sosem sikerül zökkenőmentesem semmi. COVIDra beoltottam magam ez legalább meglepően zökkenőmentes volt. Egyetlen barátnőm van akit lehet elveszítek, mert pasija miatt szétmenőben vannak és lehet elköltözik vissza a falujába így keveset találkozva. Legalább kikapcsolt kicsit ha átmentem hozzá csak úgy beszélgetni és örültem ha áthívott. Nagyon megváltozott a személyiségem. Régi általános osztálytársamról kiderólt, hogy egy paraszt..Suliban szekáltak stb és nehezen tudom elfelejteni. Önmagammal se vagyok megelégedve. Csúnyának tartom magam kívül és belül is. Minden nap szinte várom, hogy természetes úton érjen el a halál mert tiniként próbáltam öngyilkos lenni de szerencsére nem sikerült azóta azért történtek jó dolgok is de olyan egyhangú lett suli befejezése óta az életem, hogy csak a munka van amit mindig is utáltam és halogattam. Nincsenek céljaim, szar szakmám van és buta vagyok érettségihez (matek bukott)..így betanított munkával élek. Fogalmam sincs hogy lett ilyen az életem de szeretném helyre hozni de egy olyan mókuskerékben vagyok amit nem tudok leállítani. Suli befejezése óta van az, hogy sehol nem találom a helyem. Semmit nem tudok felmutatni..Jelenleg munkát keresek amit régóta sajnos főleg covid hullámban szinte alig találtam párat az is sikertelen. De jövőhétre van azért munkalehetőségem és hátha ha újra dolgozni kezdek nem lennék ennyire depressziós? Nincs most rutin az életemben és rettentően túlgondolom a dolgokat. Új helyen szeretnék kezdeni új emberként új személyiségként nem ott ahol már átvertem embereket..féltem a munkától, emberekkel való kontaktustól így többször volt hogy leléptem és visszamentem újabb eséllyel de valami bekattant azt megint leléptem és ezt akarom elkerülni! Hogy lépjek ki ebből és újra legyen életem? Mostanitól szeretnék megszabadulni, elfelejteni a rossz emlékeket és új embert varázsolni magamból aki tisztelettudó, számítható, kedves, mindig pontos és dolgozó lenni. Én amúgy sosem öltem embert, sosem keveredtem bajba, sosem raboltam stb rossz dolgokat nem követtem el csak valahogy más személy lettem. Viszont nagyon gyötörnek öngyilkos gondolatok és nem akarok az lenni mert félek, de beszélgetni sem szeretek sokat..csendes vagyok nagyon. Van még esélyem újra rendbe tenni az életemet? :( 25N, nem pontos adat csak megközelíthetőleg, szeretnék anonim lenni azért)



2021. máj. 22. 03:54
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Mennyi ilyen,öngyilkossági kérdés,meg új személyiséges kérdés ? Ember fia azt hiszi a zárt osztályon van .
2021. máj. 22. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Az a baj hogy nem az ÉN-edet éled,ha nem mások életét erőltetted magadra .
2021. máj. 22. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
27%

Van esélyed új életre, Istennel. Nekem teljesen átalakult a személyiségem az elmúlt közel 19 évben, amióta megismertem Istent. Neked is tudok segíteni ebben. Ha akarod, írj privátban!

Üdv: Lóránd

2021. máj. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

2.ha nem érted akkor lapozhattál volna tovább..

többieknek köszii

2021. máj. 22. 17:57
 5/6 A kérdező kommentje:

4.1-es nek akartam írni..

amúgy nem hiszek istenben!

2021. máj. 22. 18:01
 6/6 anonim ***** válasza:

0. Maradj életben :)


1. Gondold át, hogy mi érdekel, és foglalkozz vele tudatosan. Mindegy, mi az: valami, amit pl. gyerekkorodban szívesen csináltál. Rajzolgatás, kertészkedés, főzés, sport, bármi. Annyi kell, hogy okozzon örömet. Még az sem baj, ha ügyetlen vagy benne.


2. Illeszd bele ezt napi rutinként az életedbe: minden nap, rendszeresen foglalkozz vele. (pl. "Munka után minden nap rajzolok egy órát.")


3. Tűzz ki konkrét, közeli célokat, és érd is el őket. ("Ezen a héten megtanulok egy egyszerű lovat rajzolni.")


4. Mélyülj el abban, amit választottál. Csináld kitartóan, legyél mindig egy kicsit jobb. A tempó mellékes.


5. Légy büszke a kis sikerekre. Ha eléred a kitűzött célokat, jár a lelki jutalomfalat. :)


6. Röhögj magadon, ha kudarc ér. Mindenki béna, meg buta, meg nyomi. A különbség főleg a céltudatosságban, a rendszerességben és kitartásban van. Fejlődj!


---


Mindezt persze egyedül nehéz megvalósítani. De ha van egy "hobbid", könnyen találhatsz hozzá közösséget.


Hajrá!

2021. máj. 24. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!