Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aspergeres lenne a barátnőm?

Aspergeres lenne a barátnőm?

Figyelt kérdés

A leírt tünetek közül már természetesen többet is tapasztaltam mióta együtt vagyunk. Eddig távkapcsolatban éltünk, na nem túl sokáig, mert nemrég összekoltoztunk.

Én eddig azt hittem simán másabb mint az eddigi barátnőim, de most olvastam az asperger szindrómáról, a húgom mondta, hogy lehet aspergeres a barátnőm.

Előre írom, nem zavar! Csak nem tudom. Szerintetek az?

- Nagyon jól elvan egyedül. Tehát : köztem és az exe között 5 évig egyedül volt, elmondása szerint 1 percig nem hiányzott neki egy társ. Pedig nagyon szép fiatal nő, akinek sokan próbálnak udvarolni

- Semmi baja az elszigetelődéssel. Ezt így mondta még, hogy nem érti, az embereknek mi baja van a karantennal, ő előttem gyakorlatilag így élt, néha a barátnői elhúzták erre -arra, ami nem zavarta, de utána neki nagyon alaposan ki kell pihenni az embereket. 1 évig egyedül élt Debrecenben, ahol senkit nem ismert és nem ment sehova a bolton kívül, valamit a ház körül sétált, de jól érezte magát

- Pánikbeteg tünetei voltak a munkahelyein, holott nem lusta, úgy kell mindig elhúznom a gép elől (4 éve internetes vállalkozást visz, 100% home Office és azt élvezi

- rosszul van ha a szomszédok házibulit tartanak

- félelmetes memóriája van, én ilyet még nem láttam, olyanokat idéz vissza szó szerint, amit 4-5 éves korában mondtak neki, az összes általános iskolai színjátszóköri szövegkönyvét szó szerint visszamondja, minden dátumot megjegyez

- mindig rá van csavarodva egy adott témára és azon van éjjel nappal, pl most űrkutatás, nemrég a varrás volt terítéken

- nem túl tapintatos, panaszkodni neki egy jót nem lehet, mert mire végigmondod nem megértően viselkedik, hanem részletes megoldási stratégiát ad azonnal (mondjuk ez engem nem zavar, női rokonaimnak fura 😀)

- hajlamos az önbántalmazásra ha igazságtalan vele valaki, többször láttam, hogy ilyenkor szétkarmolja a lábait, de szerintem agresszívabb is az átlagnál. Nem engem bánt 😀 de ha van valami a tvben, pl pedofilt fognak el, olyan részletesen és kegyetlenül elmondja mit csinálna amit szintén nem tapasztaltam még nőtől

- Csak pamut és selyem (inkább ezt)ruhát tud elviselni, azt mondta hogy egy farmeres anyagban kb pánikrohama van

- Kiszórja gondolkodás nélkül azokat az embereket az életéből, akikről elődönti, hogy nem odavalók és nem hiányoznak neki, pont most pl a 12 éve legjobb barátnőjét, mert egy házas férfi szeretője lett

- saját térre van szüksége, ahol egyedül lehet, ezért van nálam is külön szobája, ahol nem alszik, együtt alszunk, de sokszor elvonult. Mondta is hogy ő pl egy szobás és nappalis lakásban nem tudna mással élni


Viszont! Abszolút nem zavarja az érintés és nem kommunikál szóban nehezen, bár írásban úgy tud billirozni, amit előtte még szintén nem láttam, de a nyelvi kommunikációval nincs gondja


Szóval nem tudom, ti mit gondoltok?


2021. máj. 24. 04:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy az.
2021. máj. 24. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
97%
Lehet, hogy igen, lehet, hogy nem. Én az vagyok (diagnosztizált), és szinte a leírtak mindegyike illik rám. De biztosan vannak olyanok, akik nem élnek autizmussal, mégis magukra ismernek a leírtak alapján.
2021. máj. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%

Introvertált, kevésbé érzékeny lelkű, konstruktívan gondolkodó, érdeklődő, intelligens lány, néhány furcsasággal, mint hogy idegesítik a kényelmetlen cuccok. Én nem gondolom, hogy a leírtak alapján ő már kívül esne a "normalitás" határán és ezért diagnosztizálni kéne bármivel is.


(Nyilván az önbántalmazást, pánikbetegséget leszámítva, az nem "normális", de ugye nem is autizmus.)

2021. máj. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
25%
Bárcsak nekem is ilyen barátnőm lenne...
2021. máj. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az kicsit, de fokozatai vannak. Én udvarolok egy ilyen lánynak, nagyon hasonló! Szintén nem viseli el a farmert, ezt a jelet például én figyelembe se vettem, de egyezik. Szintén alig lehet elvinni valahova (egyedül enni szeret, de azt is inkább helybe hordom neki). Nem túl kedves (bár velem viszonylag az). Kapcsolatot elvileg nem akar, de én kitartok, mert szeretem, ez van. A találkozókat neki is ki kell pihennie napokig akár.
2022. jan. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!