Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszióval diagnosztizált...

Depresszióval diagnosztizált ember miért tesz nem normális dolgokat? Hajlamosak erre a depressziósok?

Figyelt kérdés

2021. máj. 24. 19:07
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Mire gondolsz pontosan?
2021. máj. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igazából sok mindent fel lehetne sorolni. Pl. furcsa öltözködési szokások, emiatt mások azt mondják rá, hogy úgy néz ki, mint egy lúzer. Olyat tesz, amivel megbánt valakit, és elmondja neki, amit tett, de úgy, mintha teljesen normális és természetes lett volna az, amit tett. Jópár baleset motorral (ha tudja magáról, hogy hajlamos ilyesmire, akkor miért ül motorra? A depresszió miatti gyógyszerszedés is okozhat álmosságot, abból pedig könnyen van baleset). Lehajtott WC ülőkére tette a fejét egy utazáskor, amikor fáradt volt és ezt feltette a facebookra. Olyan fénykép feltöltése közösségi oldalra, amire rákerült a Wi-Fi jelszó. Írtak neki, hogy változtassa meg a Wi-Fi jelszót. Furcsa dolgok ezek, mások szerint is azok.
2021. máj. 24. 20:22
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

Nem mondanám, hogy hajlamosak erre a depresszióval diagnosztizáltak, de igazából nem lehet általánosítani. Ez egyénenként teljesen eltérő is lehet. A depresszió egyik fő tünete, hogy az illetőt már semmi sem érdekli. Valószínűleg ez az oka az általad leírt személy viselkedésének is.


"Jópár baleset motorral (ha tudja magáról, hogy hajlamos ilyesmire, akkor miért ül motorra?"

Mert nem érdeklik a tettének következményei. Ne várj tőle logikus gondolkodást. Az is elképzelhető, hogy meg akar halni.

2021. máj. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
Az összes lelkibeteg ember másként viselkedik ("nem normális dolgokat tesz"), mint a nem lelkibetegek, nemcsak a depressziósok.
2021. máj. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 1-es válaszadó, ha nem érdeklik a tettei következményei akkor nárcisztikus személyiségzavara van? Vagy valami más személyiségzavara van?
2021. máj. 25. 13:26
 6/8 anonim ***** válasza:
42%
Én, depressziós vagyok. Gyógyszert is szedek. De, senki nem mondaná meg, hogy valami bajom van. Igaz, sokszor szorongok, pánikrohamaim vannak. Ennek ellenére normális életet élek, értelmiségi emberként. Természetesen, megnehezíti az életem. De! A depresszió nem azonos a debilitással.
2021. máj. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
5# nem. Ez a depresszió egyik tünete. Elveszíti az érdeklődését minden iránt.
2021. máj. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm, hogy válaszoltál.
2021. máj. 25. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!