Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Legalabb 10 eve diagnosztizalt...

Legalabb 10 eve diagnosztizaltak kevert szorongasos depresszios zavarral szocfobiaval panikbetegseggel mostanaban ki sem mozdulok a laksbol raszoktam az alkoholra es a kornyezetem nem erti meg?

Figyelt kérdés
Azt hiszik csak hiszti kozben egyaltalan nem az a depressziot miert nem ertik meg hogy ez is egy betegseg? En probaltam talpra allni de nem megy ez nem egyszeru dolog
2021. ápr. 15. 15:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Mert már belefáradtak. Teljesen érhető, hogy egy ilyen embertől eltávolodik a környezete.

Akaraterő, pszichoterápia és gyógyszer kell a talpra álláshoz. Ez rengeteg munka. Nálad a 3 dolog közül egy vagy több hiányzik.

2021. ápr. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Írtak fel gyógyszereket? Nem tanácsos gyógyszerre alkoholt inni. A pszichiátrián azt diagnosztizálnak amit épp gondolnak. Tudom, engem 20 éve diagnosztizáltak elsősorban pánikbetegséggel, és csak is emiatt mentem el hozzájuk. Mert iszonyú pánikrohamaim voltak. Azóta kiegészítették a diagnosztizált listát több betegséggel is, mert a pánikbetegség hozta magával, meg a gyógyszerek is, generalizált szorongást is hozzáírtak, meg bipoláris zavart, aminek a tünetei egyáltalán nem jellemzők rám. Csak az asszisztensel találkoztam, és ő állapította meg csak úgy ránézésre, a doktornővel nem is találkoztam, ő csak aláírta a papíromat. Elhiszem, és tudom hogy a depresszió is egy komoly betegség, és mindenképp kezelni kell, de nem alkohollal. Inkább a pszichoterápiát javasolnám, de kevésbé addittív gyengébb gyógyszerek is használhatnak rövidebb távon, hogy legalább a lökést megadják a depresszióból való kilábalásból. Meg az egész életszemléletedet, és életkörülményeidet kell megváltoztatnod, különben ha meg is gyógyulnál, gyorsan visszazuhannál egy negatív szemléletű világba, amiből úgy érzed reménytelen kijutnod. De az alkohol csak még mélyebbre húz. Átmenetileg lehet jobb lesz a kedved, de ha kijózanodsz rosszabb lesz, és mégtöbbet fogsz inni. Szerencsére én nem vagyok depresszív típus a betegségeim ellenére sem. De valakit megver a sors ezzel a betegséggel, van akit nem, és az agyában olyan kémiai folyamatok is lejátszódhatnak, amiből csak segítséggel tud kijutni, és kihat a teste többi részére, fáradékony, álmos lesz mindig, a gondolkodása megváltozik stb.
2021. ápr. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előttem szóloval. Legalább betegség tudatod van ez már jó. Felnőttként ne várd el hogy a környezeted fog helyetted élni és döntést hozni,igen beteg vagy,igen csak te egyedül tudsz rajta változtatni.menj dokihoz, befektetnek pár hétre ,meg a gyógyszer is jobb,mintha alkoholistava válsz. Szakemberek segítenek,de a munkát magadon csak te végzed.
2021. ápr. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ért trauma? egyszer, vagy hosszabb távon? a depressziót sokszor félrediagnosztizálják, vagy félreismerik mert járulékos szimptoma
2021. jún. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!