Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alkoholról le lehet szokni...

Alkoholról le lehet szokni egyedül?

Figyelt kérdés

Egyedül élek és itthon szoktam inni minden nap , munka után csak. Hétköznap 4 sört kb. , hétvégén meg pénteken 12-16 amíg bírom reggelig , másnap meg még amennyi lecsúszik.


Munka közben nem iszok soha, meg reggel se munka előtt, autóval járok.


Viszont délután mindig érzem ha hazaérek, hogy inni kéne pár sört különben feszült vagyok, unatkozok, stb..


Múltkorában volt, hogy 1 hétig nem ittam , mivel 1 gyógyszer miatt nem lehetett , nem volt semmi fizikai tünetem meg első pár nap után könnyebb is volt már mentálisan is , de utána jött a hétvége és csak ittam.


Le lehet erről így egyedül szokni?


2021. máj. 24. 19:17
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Hát így még nem alakult ki fizikai függőség, szóval annyiból jó a helyzet. Viszont ahogy írod is unatkozol, stb, nem találod fel magad. Valami kéne helyette ami megnyugtat, és amit szeretsz is csinálni. Le lehet tehát szokni, ha valami mást be tudsz tenni a helyére.
2021. máj. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1


Itthon ülős típus vagyok az a gond, bár valószínűleg az alkohol is közrejátszik, hogy nem megyek sehova , de még piálós korszak előtt is főleg itthon szerettem lenni, szóval ez is megnehezíti mert ugyanazt csinálom így is úgy is.

2021. máj. 24. 19:30
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom :)

Mit szoktál előtte csinálni? Mármint a piálós korszak előtt? :)

Amúgy kitalálhatsz valamit. Pl ha nem fáradtál el, elmehetsz futni. Vagy nézhetsz TV-t, sorozatokat a neten. Hallgathatsz nyugtató zenéket, és relaxálhatsz. Akár gyakorolhatsz meditációt is. Igazából bármi jó ami kicsit kikapcsol, és megnyugtat, utána pedig jobb életkedved lesz tőle.


(Viszont egyébként én is függő vagyok, és én sem tudok leszokni. Bár az én állapotom elég súlyos.)


Megpróbálhatod hogy elmész valami drogambulanciára. Hogy mit mondanak. Ott lehet jobb tanácsot tudnak adni mint itt a gyk-n. Vannak pl csoportok is. Az a kérdés hogy mi van még a háttérben...

2021. máj. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Rossz hangulatom van általában , meg sok mindent elcsesztem már így azért is iszok szerintem, hogy kicsit kilendítsen a valóságból.


Van normális , jó munkahelyem , meg családom akivel tartom kapcsolatot, valószínűleg csak ez az oka, hogy nem mentem át még több ivásba. De azért sajna most is érzem, hogy egyre többet iszok.


2 éve még hétköznaponta csak 2-3 alkalommal ittam akkor is inkább csak 2-3 sört, de egy ideje már minden nap és a 2-3 sör helyett is inkább 4-et már, szóval kezdem érezni már , hogy rossz felé haladok, hétvégén meg konkrétan addig iszok péntek este amíg birok , ilyenkor vasárnap kicsit szégyenlem is ezt, ilyenkor nem is iszok, de aztán holnap meló , ott azért ér stressz is stb, hazaérek akkor egyből jól esne pár sör , sajnos ez a szokásos körforgás.

2021. máj. 24. 19:52
 5/8 anonim ***** válasza:

Hasonló szituációban voltam én is, volt egy rossz periódusom, amikor elkezdtem inni, egyszerűen rossz passzban voltam, és úgy éreztem, hogy ez segít és megnyugtat, tök nyugtató érzés volt, hogy igen vége a napnak, megiszok 1-2 sört, megnézek mellé valamit a TV-ben, tök nyugtató dolog. Ugyan ez volt hétvégén is, hogy hétvége van, nincsen semmi dolgom, iszok, mert megnyugtat.


Mondogattam magamnak, hogy hát más többet iszik naponta, és nem baj az, ha naponta iszok.


Aztán a napi 1-2 sörből lett 3-4, a napi 2 pohár borból, napi 1 üveg lett, és amit még észrevettem magamon, hogy elkezdtem tolerálni az alkoholt ahogy telt az idő, és meg sem éreztem, és igényem volt többre.


Itt már éreztem, hogy gáz van, de a fordulópont akkor jött el, amikor a rendszeres fogyasztás miatt már szarul aludtam, folyamatosan fel voltam puffadva, és éreztem, hogy kívánom az alkoholt, és ez nagyon gáz volt, így hát pont egy szokásos esti italozás közben elhatároztam, hogy nem iszok kezdetlegesen 2 hónapig semmi alkoholt.


Az segített, hogy mindenkinek elmondtam a környezetemben, hogy mire készülök, és kvázi számonkérhető lettem :D.


Az elején nehéz volt, mert természetes volt, hogy az esti lazulásomhoz hozzátartozik az alkohol is, ezért kezdetben cukros üdítőkkel, illetve mentes sörökkel TV-ztem, jelenleg már zero üdítőket iszok esténként (a nap többi részében lemegy a 2l mentes víz), a célom az, hogy a zero üdítőt is eltudjam hagyni.


Közben elkezdtem sportolni ami segített rájönni, hogy milyen szar formában voltam eddig és milyen elhanyagolt vagyok.


Mostmár 1,5 hónapja nem iszok alkoholt, azóta jobb az életminőségem érzésem szerint.


Viszont ha nem parázok be attól, hogy egyre jobban tolerálom az alkoholt, illetve ha nem kezdenek tünetek előjönni rajtam, akkor lehet még mindig hozzátartozna az esti rituálémhoz az alkohol.


Szóval nekem ez segített, hogy jelzett a testem, hogy ez így nem lesz jó :D

2021. máj. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5


Ez sajnos nálam is meg van mert "üldözöm" azt az érzést ami régen volt, de hétvégén már nem tudom elérni hiába iszok bármennyit.


Sajnos sokat híztam is mert hétköznap amelett, hogy megiszom azt a 4 sört utána általában még rendelek is valami kaját és jól bevacsorázok lefekvés előtt, szóval ez a felfúvódás meg rosszabb közérzet meg van nálam is.


Én megszakítottam ismerősökkel a kapcsolatot is emiatt mert nem szerettem eljárni ide oda, hanem inkább itthon szerettem inni, család van még de nekik szégyenlem ezt bevallani , azt tudják, hogy szeretek sörözni, de hogy igy gondnak érzem meg kvázi mentális alkoholizmusnak azt nem akarnám elmondani.

2021. máj. 24. 20:20
 7/8 anonim ***** válasza:

5-ös válaszoló vagyok.


Teljesen átérzem, nekem is minden napom ugyan olyan volt, köszönhetően az akkori bezárásoknak, néha unalomból is ittam, illetve rendeltem ételt, mert legalább csináltam valamit, és valami kirángatott abból az unalmas spirálból, pedig van párom, vannak barátaim, van rendezett családi hátterem, mégis az alkoholhoz nyúltam, mint unalom űző. Én is híztam tőle, rendesen akkora tokám lett, hogy már nem volt olyan jól definiált az arcom, és elhízott lettem :D


Lehet az volt a kulcs, hogy elkezdtem magamtól "undorodni" miután már a túlzott fogyasztás jelei elkezdtek rajtam látszani. A sport is sokat segített szerintem.

2021. máj. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyszerűen meguntam és már nem iszok.


Addig kettesével gurultak le a sörök mellé kis tömények.


36f

2021. júl. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!