Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez pszichológus/pszichiáter 5...

Ez pszichológus/pszichiáter 5 órányi beszélgetés után, észre vett volna már valamit, hogy nem stimmel valami?

Figyelt kérdés
Skizofréniára gondolok itt. Az orvos, mindkettő egyszerre, tehát pszichológus és pszichiáter is.

2021. máj. 24. 22:47
 1/9 A kérdező kommentje:
Semmilyen gyógyszert nem írt fel, és ambulánslapba semmi "rosszat" nem írt.
2021. máj. 24. 22:48
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Bőven, 5 óra az elég sok
2021. máj. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
27%
Valószínűleg már a legelső ülésen, de nagyon max a harmadikon feltűnt volna neki. Ha nincs ráírva semmi, akkor nem vagy skizofrén, ez ennyi.
2021. máj. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Milyen jelenségekből gyanakszol skizofréniára? (Egyébként nekik pont hogy nincs betegségtudatuk.)
2021. máj. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem egy kezeletlen skizofréniát egyetlen ülés alatt is észre tud venni egy szakember. Még ha nem is állít fel rögtön pontos diagnózist, azt mindenképp látja, hogy "valami nem stimmel".
2021. máj. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
Én skizofrén vagyok, mivel szedem a gyógyszereim és eljárok terápiára, valamint a gyógyszerek tökéletes beállítása miatt semmilyen tünetem nincs. Tehát, ha most találkoznék egy idegen orvossal, ő valószínűleg azt mondaná, hogy teljesen egészséges vagyok, pedig le is vagyok nyugdíjazva emiatt. Viszont mielőtt nem szedtem gyógyszert nagyon zavart voltam. Kb. 5 perc alatt megállapították,hogy valószínűleg skizofrén vagyok, de aztán még 1 hónapig a zárton tartottak, aztán engedtek ki. Ezt csak azért mondtam el, mert ha valóban skizofrén lennél gyógyszer nélkül, akkor azt kb. rögtön megtudná mondani az orvos. Valószínűleg nagyon leépült is lennél, amilyen én is voltam, nem étkeztem, alultáplált voltam, hiszen a skizofrének gyógyszer nélkül nem tudják magukat ellátni. Az utolsó pszichózisnál már az agyam főbb területei is sérültek, így a beszédemre is kihatott. Ez nem pusztán mentális betegség, mindenhogy leépít.
2021. máj. 25. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem itt egyébként arról van szó, hogy a kérdező azt gyanítja magáról, hogy skizofrén, de mivel az orvos nem állapított meg nála semmit, kicsit kétségbeesett, mert reménykedik abban, hogy ő mégis skizofrén, hátha majd az 5-6-7. ülés után a semmiből feltűnik neki, hogy hopp, ő skizofrén.

Olyan sokan akarnak mentális betegek lenni, mert az biztos különleges, a skizofrénia vagy a Borderline is biztos különleges. Lepontozhattok nyugodtan, ez a tapasztalatom, főleg a tiniknél és a fiatalabbaknál, hogy valahogy ki akarnak tűnni a tömegből, és ha másból nem, akkor majd valami special mentális betegséggel, mert skizofrénnek lenni biztos tök menő, hisz az ember hallucinál (jobb esetben ezt tudja róla, rosszabb esetben még mindig azt hiszi, hogy a skizofrénia egyenlőe a disszociatív vagy multiplex személyiségzavarral).

Szóval ja, én azt gondolnám, hogy erről szólt ez a kis kérdés, de ne aggódj (vagy aggódj?), ha skizofrén lennél, már az első alkalom közben feltűnt volna a dokidnak, de biztos van még esély mondjuk egy jó depresszióra vagy Borderline-ra! Végülis a teszteken tudsz túlozni, bár azt is óvatosan, mert egyből feltűnik a dokinak! :)

2021. máj. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
14%

7


Már nem menők ezek a dolgok, hiszen minden legalább minden 5. embernek van valami hasonló beteséges, a tinik körében még többnek, természetesen ezt kikell írni az insta vagy egyéb fiókjára :D

Lassan kikopik ez a trend is...


Az igazi betegek pedig próbálják elrejteni hogy mivel küzdenek, és szégyenkeznek amiatt hogy xy generáció tagjai ebből "divatot csináltak".

2021. máj. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
67%
A skizofréniát mint diagnózist hivatalosan 6 hónap után lehet csak kimondani.
2021. máj. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!