Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan hozzam fel a kényszeres...

Hogyan hozzam fel a kényszeres cselekveseimet a pszichológusnak, ha nagyon kínosnak érzem őket?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy van egy csomó kényszeres "dolgom", de fogalmam sincs hogy kéne beszélnem róla a pszichológusomnak.

Egy ideje már járok hozzá, csak egy ennél fontosabb problémával.

Viszont kezdenek ezek a kényszerek zavarni eléggé, és beszélni szeretnék vele erről, de annyira kínosnak érzem magam hogy egyszer felhoztam, és azt mondtam, hogy csak kb 2 ilyenem van, ami rohadtul nem igaz, de nem szeretek erről beszélni :/



2021. máj. 25. 23:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ennél sokkal durvább dolgokat hallott már a pszichológus, gondolj erre. Ez a dolga, hogy ezeket meghallgassa, és ítélkezés nélkül, mint szakember, értékelje.
2021. máj. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológus nem fog elítélni, empatikusan végighallgat. Rengeteg kényszerbeteg fordul meg náluk, garantálom, hogy semmi újat nem tudsz neki mondani. Ha mégsem megy a szóbeli kommunikáció, akkor a terápia előtt írd le egy lapra és add oda neki.
2021. máj. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is arra gondoltam, hogy leirom őket
2021. máj. 26. 09:41
 4/7 anonim ***** válasza:
Ahogy a többiek írják! Ez annyira "hétköznapi" betegség már, hogy a pszichodoki naponta hall hasonlókat!
2021. máj. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy átlagembernek én sem merném elmondani szerintem, de a pszichológus ezt tanulta. Az a hivatása, hogy segítsen. Ráadásul naponta lát ilyen eseteket, ő nem fog elítélni, de még csak kirívónak, furcsának sem fogja találni.
2021. máj. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Megosztol párat, hogy micsoda?

Egyébként tényleg elmondhatod neki.

2021. máj. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
94%

Nezd, nezzetek, nagyon konnyu azt mondani, hogy modd el batran, mert ezeket tanulta, latott mar rosszabbat is, latott mar mindenfelet. Itt sokkal inkabb a sajat arnyekunkat kell atlepni.

Ket eve jarok pszichologushoz, nagyon kedvelem ot, es kezdettol fogva megvolt a szimpatia. De nekem kb fel evbe telt, mire el tudtam mondani neki olyan dolgot, amit azelott soha senkinek nem mondtam el. O kerdezgetett errol a nem szeretem temarol, en meg mindig haritottam, meg mondtam, hogy nem akarok errol beszelni. Aztan volt egy jol iranyitott/celzott kerdese, amivel attorte magat az akadalyon. Borzaszto nehez volt errol beszelni, mert en is szegyelltem magam miatta, hiszen alapvetoen egy olyan aprosagot elten meg komoly traumakent, amin masok azonnal atlepnek.

Szoval nekem sokaig tartott, mire ezt el tudtam mondani, mire legyoztem a sajat felelmem, bizonytalansagom.

Ez pedig talan segithet a kerdezonek: elmondtam a pszichologusomnak, hogy miert nem akartam rola beszelni. O azt mondta, hogy mindenkinel mas, hogy mit elunk at traumakent, igy nem kell szegyellni. Belolem azt valtotta ki az az esemeny, amit, de ez telejesen oke, feldolgozzuk. Elmondtam neki mindent, az egyik legnehezebb beszelgetesunk volt. O figyelmesen hallgatott, nem szolt meg semmiert, es a vegen megkoszonte a bizalmam.

Multkoraban is feljott az, hogy erzi, latja, hogy nem mondok el mindent. Hat igen, mert 50 perc keves, es neha szurnom kell, hogy mely temak a fontosak.

Be szoktam ismerni, ha valamit nem mondtam el, azt is, ha valamit direkt nem akartam korabban elmondani, vagy van, hogy a hetekkel korabbiakra utalok vissza. Ma mar jobban tudom azonositani az erzeseimet is, es azt is megmondom, ha egy beszelgetesunk soran kellemetlenul/kenyelmetlenul erzem magam. O ezekkel tud mit kezdeni, es nem veszi magara. :)

Kerdezo, ha kinosnak erzel valamit, akkor modd el, hogy szeretnel valamit elmondani, csak kinos neked. Ebbol el tudtok indulni, es majd szepen vezet elore :)

Sok kitartast!

2021. máj. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!