Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez kényszerbetegségnek számít?...

Ez kényszerbetegségnek számít? Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés
Igazából már régóta tart ez a dolog, de az utóbbi 2-3 hónapban felerősödött. Az van, hogy állandóan van egy minimális lelkiismeret furdalásom vagy nyomasztó érzésem, olyasmi mint amikor az ember halogat valamit, ezért mindig leírom egy füzetbe, hogy melyik nap mit kell csinálnom, és ettől a rendszerezéstől picit megkönnyebbülök, de aztán egésznap ezeket ismételgetem magamban, néha ki is nyitom a füzetet hozzá és olvasom is, vagy újraírom, hogy valamiféle “tisztázom magamban a dolgokat” érzetem legyen. Nagyon zavaró ez a lelkiismeret furdalás, az állando gondolatban való teendő felsorolás (főleg, ha pl. olvasás közben is kell), és az, hogy mivel sok szabadidőm van, ezért minden apróságot és tök alap dolgokat is a teendőim közé sorolok, pl. hajmosás, vki felhívása, film megnézése stb... Mintha soha nem lehetnék teljesen nyugodt és állandó fejbéli rendszerezésre volna szükségem! Tudom, kicsit összeszedetlenül írtam le, de remélem, valaki azért megérti és tud tanácsot adni! :(

2018. dec. 2. 22:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt nem feltétlenül gondolnám kényszerbetegségnek, sajnos tapasztalatból mondom, hogy az súlyosabb ennél. :/ Viszont függetlenül attól, hogy minek nevezzük, ha már a mindennapi életedben is hátráltat, akkor érdemes szakemberhez fordulni. :)
2018. dec. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!:)
2018. dec. 4. 15:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia, nem számít annak, de nem mondanám annyira szokványos, normális dolognak sem. A sok szabadidő sajnos tud okozni ilyesmiket, mindenképpen próbáld meg értelmesen kitölteni az idődet, kösd le magad valami hasznossal. Ha elfoglalt vagy, eszedbe sem fog jutni egy hajmosás vagy egyéb általános dolgok feljegyzése.
2018. dec. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen #2-nek is! :) Igyekszem elterelni a figyelmemet, aztán remélem javul majd a helyzet!
2018. dec. 4. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!