Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszeres hazudozó vagyok,...

Kényszeres hazudozó vagyok, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

A kérdésemet egy ma történt eset miatt írom ki.


Voltam egy büfében, ahol valamennyire már ismernek. Mondta az ott dolgozó nő, hogy látott a helyi strand környékén, és megkérdezte, hogy ott dolgozom-e? Mondom igen, lángosokat sütök. És elkezdtem neki mesélni, hogy mivel hétfő van, ezért nem voltak sokan, de sajnos délelőttös voltam és korán kellett kelnem. Megkérdeztem, hogy ő melyik műszakot szereti jobban, és viszonylag hosszú ideig elbeszélgettünk.


Az igazság az, hogy soha nem dolgoztam büfében, és még kávét sem tudok főzni, a vendéglátáshoz egyáltalán nem értek.


Szinte folyamatosan hazudozok mindenkinek ilyen apró dolgokban. Hiába nincs semmi jelentősége az igazságnak, akkor is hazudok. Minden embernek teljesen mást mondok, és mégsem gabalyodom bele a hazugságokba, mindenre emlékszem, hogy kinek mit mondtam. A váratlan keresztkérdések sem fognak ki rajtam. Spontán ki tudok találni magamnak egy egész képzeletbeli életrajzot pillanatok alatt. Rendkívül hihetően hazudok, de tényleg extrém jól. Egyszer egyik ismerősömmel egy közös hazugságot kellett kitalálnunk, hogy jól jöjjünk ki egy helyzetből. Én képviseltem kettőnket, és miután végeztünk, az ismerősöm el volt képedve, hogy milyen hihetően tudok hazudni.


Bocsánat, már így is hosszú, de ezek csak a körülmények voltak.


Az igazi kérdésem az, hogy hogyan tudok megszabadulni ettől a mentális betegségtől. Tisztában vagyok vele, hogy hazudni fölösleges és hülyeség is, de nem bírok leállni, spontán hazugságok jönnek ki a számon. Felfogom az agyammal, hogy hazudok, és hogy nem kellene, de mégsem bírok igazat mondani, mintha fizikailag képtelen lennék rá.


Van egy gyanúm, hogy mitől alakult ez ki nálam. A szüleim mindenért megvertek vagy jobb esetben csak súlyos büntetést adtak gyerekkoromban. Soha nem lehetett velük őszintének lenni, és soha nem lehetett velük megbeszélni a problémákat. Mindig hazudnom kellett, ha nem akartam, hogy megverjenek vagy egyéb aránytalanul súlyos következményei legyenek a dolgoknak rám nézve.


Ehhez pszichiáter kellene?


Köszönöm, ha valaki elolvasta. Tényleg nem szokásom ilyen hosszú kérdést kiírni, én is utálom, ha valaki ezt csinálja.


25/F



2020. aug. 3. 17:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Egy pszichológus is elég hozzá, sőt egy ilyen gondhoz sokkal jobb, mint egy pszichiáter. Az már nagy lépés, hogy látod a feltételezhető eredetét, egy pszichológussal tovább boncolva a témát el fog ez múlni.
2020. aug. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Egy pszichológus tud neked segíteni. Nem egy nehezen kezelhető probléma. Sokáig fog tartani, míg meggyógyulsz, de sikerülni fog. Már az nagy előrelépés, hogy tisztában vagy vele, hogy az vagy.
2020. aug. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
25%
Várj, honnan tudjuk, hogy ezt a kérdést is nem-e hazudod-e? De ha eztet is hazudozod, akkor az is lehet, hogy hazudsz a hazudásban, szóval valójában igazat mondasz. Ha pedig igaz az, hogy hazudsz, akkor mégiscsak hazudsz, tehát hazudsz!
2020. aug. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem is egy pszichológus és/vagy pszichoterapeuta tudna segíteni neked. Bátor vagy, hogy ezt beismerted magadnak, ez az első lépés.
2020. aug. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
21%
Sztem ez a kérdés is kamu.
2020. aug. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
46%
Gratulálok emberek, olyan fontos megosztani a világmegváltó tanácsaitokat, hogy igyekezetetekben fel se tűnt, hogy ugyanazt leírtátok már harmadszor. "pszichológus pszichológus"... Olvastok is mielőtt kommenteltek egyébként?
2020. aug. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
28%
Nem hiszek neked.
2020. aug. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Szia,

Pszichológus ahogy írták és egy kis bizalom Istenben, figyelem a részedről + ima és el fog múlni..


Itt egy kis olvasnivaló, ha van egy kis időd ..:

[link]

[link]

2020. aug. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
55%
Aki egy istenben hisz, eleve hazugságban él.
2020. aug. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%

Nehéz ebből kigyógyulni, még pszichológus segítségével is.


Az egyik szomszédom is ilyen, nagyon cifra sztorikat talál ki. Ő már idős, otthonba fogják tenni lassan mert nem bírja a családja.

A volt barátom is ilyen. Ha igazat mondott se hittem már neki, annyit hazudozott.

Ha szemem láttára csinált valamit, pl eltört egy tárgyat véletlenül, azt is letagadta.

Órákat kellett vele veszekedni mire elismerte hogy hazudott. "Mert nem akartalak felhúzni"

2 év után már meg is vertem sokszor, annyira kihozott a sodromból a füllentésekkel. Sokszor 1 perc alatt ugyanazt a sztorit 3 féle képpen is előadta. Azt se tudta mit mond, belekavarodott a hülyeségbe mindig.

2020. aug. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!