Intj vagy Entp?

Figyelt kérdés

Először is lehet nem a legjobb kategória. Ebben köszönöm a segítséget.


Mhh. Kicsit bővebben kéne írnom magamról.

Gyerekként elég akitivv voltam úgy 18 éves koromig. Szabadszellem, kinek talán csak az Isten parancsolhat. Erős igazságérzettel, ha végül kiderült hogy nem nekem volt igazam hát beláttam. Amire az akkori tanáraim és diaktarsaim képtelenek voltak. (Bár a diákokat más úton is lehetett terelni)

A napirend egyszerű volt suli edzés, hobbisport és egy kis tanulás+kockulás és spaty.


Azt 18 és befordultam, sikerült X év alatt megtörnöm s ezt a beforulast úgy vették, hogy "végre benőtt a feje lágya" (pedig nem, qva szr volt). Filóztam, verseket írtam, rajzolgattam és filmeket, sorozatokat néztem. Minden addigi baráttal megszakítva a kapcsolatot S az ujjakat hidegen kezelve.

7 év telt így el.

Közben leérettségiztem és dolgozni kezdtem.

Akkor lett gyanús hogy valami depresszió lehet a háttérben. Így nekiálltam ebben a témában kutatgatni így találtam meg az MBTI-t ott INTJ lettem de nem éreztem valósnak.

Munkát váltottam és optimista mondatokat mantráztam. És mosolyogtam a világba (szerintem eléggé értelmetlenül)...

De segített, meg mindig vannak nehézségek. De legutóbb megismételtem a tesztet és ENTP jött ki, amit már reálisabbnak éreztem, de azért még sok dolgom van vele.


Nem azért írtam le, hogy sajnáltassam magam. Akkor ennél jóval hosszabb lenne. 😉Amúgy is kezd minden jó irányba haladni. Hanem hogy a kérdés valamelyest érthetőbb legyen.

Mégpedig az, hogy lehet e az Entp depressziója az Intj-hez hasonló személyiség jegyeket hordoz magában?



2021. máj. 26. 20:09
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
2021. máj. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
2021. máj. 26. 20:19
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Amik az INTJ funkciói, azok az ENTP-nél árnyékfunkciók. Az MBTI-guruk úgy vélik, hogy mentális válság esetén, mint amilyen a depresszió is, az árnyékfunkciók jobban előtérbe kerülnek, mint amennyire érzékelni kellene őket. Leegyszerűsítve rá lehet fogni, hogy a depressziós ENTP mutathat INTJ-s jellegzetességeket.

Viszont az biztos, hogy a- mennyiben ilyenről beszélhetünk egyáltalán - mentálisan egészséges emberekre lett szabva a teszt. A részükre ad pontosabb eredményt.

2021. máj. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor (elvileg) tényleg jó irányba haladok.
2021. máj. 28. 00:00
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem is egészséges valaki, még van alaptípusa csak lehet nehezebb megtalálni. Vannak anyagok (angolul) hogy milyenek a típusok ha egészségtelen. Illetve loop és grip (előbbi amikor a második funkció ki lesz iktatva, és az első és a harmadik összefog, illetve a grip amikor az utolsó, a leggyengébb funkció felszínre tör és mindent letarol)
2021. máj. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!