Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más is ilyen lassan halad a...

Más is ilyen lassan halad a pszichiáterével?

Figyelt kérdés

Magán pszichiáterhez járok az állam fizeti, külföldön élek, le is vagyok százalékolva, skizofrén vagyok. 100%-os egészségkárosodást állapítottak meg a kórházban. Nagyon jó az orvosom, 100%-os gyógyszertámogatást kapok, utazik miattam stb. Viszont már 3 éve járok hozzá és a betegségemről érdemben nem is nagyon beszélgettünk.


Itt van ilyen elektronikus felület, ahol meg lehet nézni, hogy mit írt rólunk az orvos. Legutóbb megnéztem és leírta, hogy "most először nyílt meg annyira 3év alatt, hogy a pszichózisról beszélt néhány mondatot". Vajon nekem kellene magamtól erről többet beszélni? Ő valahogy sosem kérdezett rá ilyen direkten. Általában arról beszélgetünk, hogy milyen az időjárás, mit csinálok otthon, hogy megy a tanulás. De olyan nagyon mély beszélgetéseket nem folytatunk le. Másnál is így van? Nem tudom, lehet már ez is mély, mert ő szószerint mindent tud rólam, hetente jár hozzám házhoz. Viszont úgy konkrétan a betegségemről talán most kezdtük el először beszélgetni és ezen így meg is lepődtem, hogy hónapokig voltam a zárton,de arról pl. semmit se beszéltünk, a pszichózisokról se korábban.


Nem szeretnék orvost váltani, mert nagyon kedves, másfelől nem tudom, hogy ez normális e. Most kicsit meginogtam benne, mert 3 évvel ezelőtt azt mondta, ha 3 évig becsületesen résztveszek a terápiákon, szedem a gyógyszereket, akkor valószínűleg lassan elhagyhatom a gyógyszereket, mert szerinte nagyon rosszak a mellékhatásai, amiket tapasztalatok is. Legutóbb viszont azt mondta, hogy örüljünk, hogy végre volt egy év, hogy nem voltam hónapokig a zárton, megvéd a gyógyszer, folytatjuk,azt nem mondta, hogy meddig. A kórházban viszont azt mondták életem végéig szedni kell majd. Nem értem, hogy miért mondta azt korábban, hogy abbahagyhatom. Egy terápiát se mondtam le és 1nap se volt 3 év alatt, hogy ne vettem volna be a gyógyszerem.


2021. máj. 30. 12:12
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
A gyógyszerről meg annyi a véleményem, hogy valóban nincs azóta pszichózisom és ezért nagyon hálás vagyok, elkezdhettem építgetni az életem, viszont ez az egy pozitívuma van. Rengeteg mellékhatása van, nagyon jó lenne elhagyni, de azt én se merném megkockáztatni, hogy újra 6 hónapig pszichózisban legyek, utoljára alig bírtak belőle kihozni és nagyon sérült az agyam, borzalmas volt. Lehet még egyet már túl se élnék. Viszont kicsit úgy érzem, hogy gyógyszer nélkül egy ideig teljes ember lehetek, aztán, ha jön a pszichózis, mondjuk egy fél év múlva,akkor teljes zombi, de gyógyszerrel meg félzombi vagyok, szóval ez se egy jó élet.
2021. máj. 30. 16:47
 12/18 A kérdező kommentje:
Azt is mondta,hogy ezzel a gyógyszerrel pl. nem szabad teherbeesni, mert a gyerek betegen születne, így erre nagyon figyelek, már van férjem. Viszont egyetem után szeretnénk babát, akkor ezt,hogy fogja vajon kivitelezni? Vagy egy beteg ember már gyermeket se vállalhat? Eddig örültem, mert azt mondta 3 év és letehetem. Most viszont nem így néz ki. Természetesen tőle fogom ezt megkérdezni, ez csupán költői kérdés volt.
2021. máj. 30. 16:58
 13/18 anonim ***** válasza:

Nem tudom külföldön hogy van, de itthon van olyan, hogy megbeszèled, hogy szeretnèl babát ès le vagy átszoktattnak olyan gyógyszerre, ami melett vállalhatsz gyermeket. Ha szüksèges a várandósságot töltheted nyílt pszichiátrián, így a kórházban ilyenkor az orvosok teamben dolgoznak. Nőgyógyász, pszichológus, vèdőnő stb.

Èn is mentális beteg vagyok. Imádom a gyerekeimet, nagyon szerettem volna Őket. De ha vissza csinálhattnám nem vállalnèk gyereket. De csak akkor lett betegsègtudatom, mikor már megvoltak. Az Ő èrdekükben gondolom, hogy talán jobb lett volna Nekik nem egy ilyen anyához megszületni. Persze eljárok terápiára, szedem a gyógyszert stb.Na mindegy. Csak azt akartam mondani, hogy jól gondold meg a gyermek kèrdèst.

2021. máj. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Én biztosan beszélnék vele hogy miért jó az időjárásról beszélni. Illetve megkérdezném hogy mit mondjak hogy hatékonyan tudjunk dolgozni.
2021. máj. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Erre rákérdezek, de én úgy értettem, hogy antipszichotikumok mellett egyáltalán nem lehet gyereket vállalni, tehát nem tudunk mire áttérni.


Nekem is sokszor eszembe jut, hogy lehet nem való nekem, de annyira szeretném őt megtanítani a sok idegen nyelvre, amit tudok, hegedülni stb. Tehát szeretnék magamból átadni dolgokat, de még így is nagyon gondolkodom rajta. Gyógyszerrel úgy néz ki, hogy nem esek vissza, legalábbis már egy jó ideje nem volt pszichózisom, most végre jól beállították. Ha nem sikerült volna, eszembe se jutna, de persze így is bármikor visszaeshetek elméletben, aztán lehet gyakorlatban sose fog többé megtörténni.


Bár a magyar viszonyokhoz az itteni zártosztály kész luxus nyaralás, én soha többé nem akarok még a közelébe se menni, de nyitottra se, így befeküdni sehová se szeretnék, a terhességtől is legjobban a kórház rémít meg, na meg persze a hatalmas felelősség. Persze, ha muszáj lenne befeküdni a gyerek miatt, mert az egészsége múlna rajta, akkor megtenném, de szeretném elkerülni a kórházakat, amilyen messze csak lehet.

2021. máj. 30. 17:17
 16/18 anonim ***** válasza:

12#-vel egyetértek. Jól gondold meg a gyerekvállalást, a pszichiátereddel és a férjeddel rendesen beszéld át a dolgot. A skizofrénia örökölhető, de a betegség kialakulásában a környezetnek is nagy szerepe van.

A gyógyszereket biztos, hogy nem teheted le. A skizofrének is vállalhatnak gyereket, de ehhez egy olyan társ, aki végig kitart melletted. Remélem a férjed egy ilyen ember.

2021. máj. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
A férjem az első barátom, megtanított a saját anyanyelvén, meg több nyelven is ezen kívül. 12 éve egy napot se voltunk külön. Mikor kórházban voltam naponta látogatott. Itthon is segít, ha 5 percet késik már smst ír, hogy ne aggódjak. Tényleg egy mintaférj, tőle jobbat kívánni se kívánhatnék. Sosem veszekedtünk még, teljesen egy hullámhosszon vagyunk.
2021. máj. 30. 17:44
 18/18 A kérdező kommentje:
Az én nyugdíjam is elég jó fiatal korom ellenére, pedig még sosem dolgoztam, de abból nem kell egy eurót se költenem, azt mondja a férjem, hogy spóroljak. Ő képes eltartani a teljes családot, akár több gyerek se lenne probléma, a munkahelye is olyan, hogy otthon tudna maradni, ha megszületik a pici, akár apaságira is. Sőt van egy év fizetett szabadsága is 10 évente, azt kivehetné, ha jönne a baba.
2021. máj. 30. 17:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!