Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Súlyos alvászavar amit a...

Súlyos alvászavar amit a munka okoz?

Figyelt kérdés
Mit tennétek a helyemben?Megőrülök,lassan 1 éve kezdődött a problémám,attól a naptól,mióta ide jöttem dolgozni,ahol most vagyok.Alapvetően szeretem,de kezdem meggyűlölni,mert tönkremegyek benne úgy érzem.Munka ELŐTT SOSEM tudok egyáltalán elaludni.(na jó, félálomba 4 körül,6 után ébredek)októberig még ment 1-2 szem gyengébb gyógynövényes nyugtatóval kb.6 órát aludni,de egyre súlyosabb lett,utána a Xanax is kevés lett.Ha másnap nincs munka,akkor nyugtató,minden egyéb nélkül sikerül többnyire min 6,de lazán 7- 8 órát aludni,és gyorsan elalszok,ha nincs stresszforrás,vagy sikerül hatástalanítani a nap folyamán megjelenő feszültséget.De munka előtt MINDENt próbáltam már.Másnap 2 nap 12 óra munka.Mostanában rossz a testi közérzetem is,már nem csak fáradt voltam,súlyosabban szorongó,depressziós is lettem.Már csak meghalni szeretnék mostanában.Már nem bírok kávét sem nagyon inni,az utóbbi pár nap nyugtató nélkül sem bírtam meglenni munkában..A nyugtató mindig valami vény nélküli,pl.Valeriana max,ezek jól működnek szerencsére.Tényleg kb fél év óta munka előtt sok nyugtatóval max 4-5 alkalommal tudtam kb.6 órát aludni,az már valami.Mindenképp a felmondás maradt?

#depresszió #meditáció #alvászavar #álmatlanság #inszomnia #relaxáció FFT technika Ashwagandha pszichiáter
2021. máj. 30. 18:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlót érzek én is. Munka és a tanulás egyszerre kikészített. Csak túl akarok lenni a vizsgámon is, kimerültem és gondolom nálad is az lehet a baj. Vegyél ki pár nap szabit, magaddal foglalkozz, hátha helyre ráz
2021. máj. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Magadat stresszeled, vagy a munkahelyeden szemétkednek? Ha szemétkednek, akkor ez az a szint, amikor fel kell adni ezt a munkát. Ha magaddal teszed ezt, pl folyton azt hiszed, hogy nem vagy elég jó, vagy mindig félsz, hogy le fognak szúrni, pedig soha senkinek egy rossz szava sem volt, akkor pszichológus kell neked.
2021. máj. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Hagyd ott , ne akarj depressziós lenni .Én az alvashiány miatt lettem mindenfele beteg.

Ne menj oda többször, kérlek tedd ezt meg.

2021. máj. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én majdnem alkoholista lettem hasonló dolgok miatt. Muszáj voltam aludni és ehhez kellett a bor.

Én nem tudtam kilépni, mert helyben van és óvodás a gyerekem, nem engedhetem meg magamnak az ingázást, de ki kellett volna lépnem.

Én 4 év alatt eljutottam egy olyan szintre, hogy sikerült eltávolodnom valamennyire a problémáktól. Egyrészt a koronavírus miatti korlátozások nekem jól jöttek, egy kicsit lassult a tempó a munkahelyen, másrészt az elmebeteg főnököm úgy néz ki, hogy nem tetszik a feletteseknek se és végre megszabadulunk tőle. De én erre már nem tudtam alapozni, titokban beiratkoztam egy képzésre, ami megadja annak az illúzióját, hogy bármikor munkahelyet válthatok majd, ha szükségem lesz rá. Ez adott egy olyanfajta megnyugvást, ami miatt el tudtam távolodni a munkahelyi rosszindulattól mobbingtól, stressztől. Egyszerűen már nem érzem azt, hogy az egész életem egy bar.om kezében van és emiatt már most sokkal jobban alszok. Soha senki nem állt ki mellettem, pedig látták, hogy mit művel velem, emiatt van bennem egy keserűség a kollégák felé, de mindegy, nekem már az is elég, hogy újra tudok aludni és végre hetek óta nem kell ehhez alkohol.

Ha fiatal lennék és nem lenne gyerekem, az lett volna a jó megoldás, hogy elmenjek abban a pillanatban, amikor ez az elmebeteg elkezdte a szemétkedéseit. Igazából már akkor szót bennem a bip-bip, amikor megismertem.

2021. máj. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm,kedvesek vagytok,próbáltok segíteni.

Most pl.6 napig itthon voltam,elkezdtem járni,mind 2 nap kellett 3 nyugtató nap közben,pl hogy bírjak enni,mert alig van újabban étvágyam is.De ebédszünet sem akkor van,amikor akarom.Stresszt érzek néhány dologtól talán,amin egyszerűen nem tudok átlendülni,nem az én világom ez a hely...

2021. máj. 30. 19:28
 6/6 A kérdező kommentje:
Közben én is elvégeztem egy képzést,amit szeretek is,de kevés a gyakorlatom benne,és úgy érzem nem itt fogom megszerezni,ezt a tudást,hanem egy sokkal jobb,csendesebb nyugodtabb helyen.
2021. máj. 30. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!