Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám feldolgozni...

Psylocyber kérdése:

Hogyan tudnám feldolgozni Eric von Däniken utóhatását?

Figyelt kérdés

Tegnap óta megint összetörtem lelkileg. Csak nézzétek meg hogyan csúszok egyre lejjebb az ősi atomháborús kérdés alatt. Nincs valami módszer, amivel úgy tudnám elolvasni ezt a rengeteg áltudományos baromságot, hogy ne okozzon fájdalmat? Létezik olyan módszer, amivel mindkét fél épen és egészségesen távozik egy ilyen "harmadik típusú" találkozás után?

Új vagyok még itt, és hiába olvastam a mindmeghalunk.com-ot, úgy tűnik ez nem készített fel a "találkozásra". Idővel könnyebb lesz? Ti hogyan vagytok képesek átnézni rajtuk, anélkül, hogy ösztönösen segíteni szeretnétek rendet tenni a fejekben?

Engem felőröl a tudat, hogy szabadon terjesztik ezt a sok őrültséget, és itt ugye időről-időre belefut az ember. Ti hogyan dolgozzátok ezt fel?



#áltudomány #ericvondaniken
2021. máj. 31. 09:46
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Milyen tudományos pályán vagy?


Amúgy csöndben szólok hogy Daniken nem tudós csak szerző és dokumentumfilm készítő de többször csücsült börtönbe hogy ártatlanul vagy valós okkal azt nem tudjuk de szinte mindig adócsalási ügybe keveredetz. Az egyik könyvét is a börtönbe írta.

2021. máj. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

#5 köszi a támogatást! próbálom próbálom, de nem megy :) vagy terápia kell vagy kicsit finomítani a programozás tudásomat és leszűrni az összeset


amúgy hallottam valamit mostanában, hogy valamilyen platformokon az álhíreket szűrik vagy legalábbis jelzik. Ki tudja, előbb utóbb minden ilyen az ezo-ban lesz és akkor majd ők lesznek a zárvány és nem én :D

2021. máj. 31. 10:10
 13/26 anonim ***** válasza:
* keveredett
2021. máj. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
#11/13 félig meddig tudományos :) elektronikai fejlesztőmérnök (sw). És igen Erich egy hotelben volt manager, nulla, azaz zéró tudományos háttérrel, amikor ezt az agymenését megírta.
2021. máj. 31. 10:13
 15/26 anonim ***** válasza:

Egyszer kétszer elmenekülsz a gyk-ról a trollok miatt aztán x évvel később újra regisztrálsz mert azért vannak nagyon jó dolgok, ötletek és szakmai segítségek is amiknél ugye a linket regisztráltan tudod csekkolni utána hidd el nem fognak érdekelni a trollok se a felfokozott érzelmű jajveszékelő ezos emberek.


A gyk-hoz érni kell. Én is elmenekültem innen egyszer. Nem bírtam a trollokat. Második regisztráció után már a sz@rt is lesz@rtam annyira nem érdekelnek sőt tudományos szakmai kérdéseknél vagy unalmasak vagy nevetségesek.

2021. máj. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Akkor egyszerű a terápia. Amikor nyomasztanak az ilyen emberek egy-egy kérdésnél akkor zökkentsd ki magad egy kis szakmai kérdésekkel. Ott biztos a baromságon és tudatlanságon jót kacagsz vagy bekapcsol a segíteni akarás és szakmai tanácsot adsz. Vagy szimplán olyankor keress valami érdekes topicot pavlovi reflex beprogramozasa miatt. Ha nyomaszt kontraz érdekes vidám kérdésekkel vagy tudomanyos kerdesekkel es akkor rajossz hogy nem csak ilyen nyomaszto emberek es kerdesek vannak a gyk-n hanem tok izgalmas kerdesek is es maris atkapcsolsz es nem fog nyomasztani.
2021. máj. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Akkor fejleszd a tudásodat, és szállj vitába azokkal, akiknek a nézetei nem tetszenek (nem Danikenre gondolok 😁). Ha úgy gondolod a te véleményed a helytálló, akkor fejtsd ki, indokold meg, bizonyítsd, hogy miért a tiéd a jó, az övé pedig téves. Ebben az esetben nem " törsz össze lelkileg", hanem még fejleszted is a tudásod. Mindegyik félt meg kell hallgatni, mivel nem biztos, hogy a tiéd a szent igaz.

Nem tudom Hovindról hallottál e. Egyébként a legtöbb teljesen más véleményen lévőt vmiért mindig pl. adócsalás, drogbirtoklás, egyéb ügyek miatt letartóztatják, majd ellehetetlenítik, nevetségessé teszik. Ezt azért komolyabban kellene venni, hogy miért is történik meg. Nem 100%, azért, mert úgymond faxságokat terjeszt, és ez nem tetszik azoknak, akik a dogma szerint élnek.

2021. máj. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

#15 remek és ismerős amit írsz. hiszed vagy sem én - többek között - azzal a kifejezett céllal regeltem, hogy kicsit edzem (tényleg egy 'd' csak?) magam, hogy ne akadjak ki ha találkozok egy átlagosnál gyengébb elmével. De úgy tűnik még nem készültem fel teljesen.

Viszont érzem, hogy az elmúlt napokban sokat fejlődtem, simán elbeszélgetek már bárkivel, egész jól kezelem a személyeskedést is, csak ez az áltudományos mindenmeghalunk szint még átüt a pajzson.

2021. máj. 31. 10:25
 19/26 A kérdező kommentje:

#16 tegnap hajnali háromkor kínomban a vegyérték elektronokat próbáltam félálomban elmagyarázni valakinek, majd az "odaszartam az út közepére és megvártam, hogy átmenjen az autó raja" kérdésen röhögtem :D


Igen, ez jó tanács, a segíteni akarás (és a kreténkedés) el tudja terelni a figyelmemet, persze a Daniken-szindrómán is segíteni szeretnék sajnos.


#17 épp ez a probléma, ezeknek hiába magyarázod a tudományos metódust... semmi esélyed, átmegy rajtuk, mint egy neutrínó, hogy a hasonlat is kontextusba legyen :) Hovindról még nem hallottam és abban egyet értek, hogy a más vélemény-t is ugyanolyan alapossággal kell kivizsgálni, mint a legújabb tudományos elméleteket, csak hát ugye Daniken :D

2021. máj. 31. 10:33
 20/26 anonim ***** válasza:
Akkor valami nem jó a tudományos metódussal, amit felhozol. Nem feltétlenül lehet gyenge az az elme, ha vitatkozol vele és legyalulja az érveidet, valami hibádzik ott, azért talál rajta fogást. Szóval fejleszd magad, mást nem tudok tanácsolni. A legtöbben azokat nem találják tudományosan bizonyított ténynek, ami nem kézzel fogható. Már pedig sok ilyen van. Ha képletekkel jössz, le is vezeted, azt rengetegen nem fogják megérteni. 🤷‍♀️ Ez egyébként teljesen normális.
2021. máj. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!