Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám feldolgozni...

Psylocyber kérdése:

Hogyan tudnám feldolgozni Eric von Däniken utóhatását?

Figyelt kérdés

Tegnap óta megint összetörtem lelkileg. Csak nézzétek meg hogyan csúszok egyre lejjebb az ősi atomháborús kérdés alatt. Nincs valami módszer, amivel úgy tudnám elolvasni ezt a rengeteg áltudományos baromságot, hogy ne okozzon fájdalmat? Létezik olyan módszer, amivel mindkét fél épen és egészségesen távozik egy ilyen "harmadik típusú" találkozás után?

Új vagyok még itt, és hiába olvastam a mindmeghalunk.com-ot, úgy tűnik ez nem készített fel a "találkozásra". Idővel könnyebb lesz? Ti hogyan vagytok képesek átnézni rajtuk, anélkül, hogy ösztönösen segíteni szeretnétek rendet tenni a fejekben?

Engem felőröl a tudat, hogy szabadon terjesztik ezt a sok őrültséget, és itt ugye időről-időre belefut az ember. Ti hogyan dolgozzátok ezt fel?



#áltudomány #ericvondaniken
2021. máj. 31. 09:46
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

#20 "legyalulja az érveimet" a legmélyebb tisztelettel, de besz*rok rajtad is, már bocs:) ezt honnan találtad ki?


Egyáltalán nincsenek érveik!


Olvass bele abba amit írnak. Odáig jutottunk el, hogy "a legendák sokkal valószínűbbek", mint a tudományos konszenzus... számukra teljesen egyértelmű, hogy egy Daniken-féle kókler jobban tudja értelmezni a világot, mint a tudományos világ összes többi résztvevője együttesen. Szerinted egy szcientológusnak megvilágosodik a "nem gyenge" elméje attól, hogy megemlítem a tudományos metódust? Azt sem tudja mi az.


Egyszerűen empátia ide vagy oda, de ezek teljesen agyhalott emberek, semmi fogalmuk nincs az ég világon semmiről, elképesztően műveletlenek és NEM azt mondom, hogy én pedig húde művelt és tájékozott vagyok, de könyörgöm azt ne vitasd el tőlem, hogy tisztában vagyok a határaimmal. Mérnöki diplomával és 3+ nyelv ismerete mellett talán elképzelhető, hogy képes vagyok a kritikus gondolkodásra... igen, van akihez képes én is egy suttyó f*sz vagyok, de azoktól az emberektől én inkább kérdezek...

2021. máj. 31. 12:42
 22/26 anonim ***** válasza:

Úgy értettem a "legyalulja az érveidet", hogy rákontráz valamivel, és te ezen felhúzod magad. Majd újra elmagyarázod neki, és ismét valamit odaszúr.

Az a legjobb módja, ha a tudományos nézeteket egyszerűen magyarázod el. Ha valaki jól érti azt a területet, akkor egy laikusnak is eltudja közérthetően mondani, így az illető már nem biztos, hogy beletudna kötni, sőt még ő is elgondolkodik azon, hogy talán nem igaz, amit eddig állított.

Ilyenen nem kellene felhúznod magad. Azokat meg inkább elijeszted azzal, ha az egodat bizonygatod. Viszont egyszerűbb lenne, ha hagynád a fenébe, mert csak felidegesíted magad.

2021. máj. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

ok így már ne szarok be:D és teljesen igazad van... kiderült, hogy én vagyok a hülye, mert több eszem van és mégsem érem fel ésszel, hogy mit jelent az igazi sötétség. Mondta is egy ismerősöm, te nagyon hülye agy ha ezeket észérvekkel akarod meggyőzni...sajnos igaza volt


amúgy sry, nem akartam felvágni, csak a gyalulás kikezdte a büszkeségem:) tudom, hogy a diploma és a nyelvtudás sem feltétlenül jelent semmit...

2021. máj. 31. 13:43
 24/26 anonim ***** válasza:
Egy Grabovoj-szám segíthet neked ennek a sokknak a feldolgozásában!
2021. máj. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
#24 Kérlek, kérdezd meg a telepi anyukákat tudnak egy jó számsort Erich von PTSD-re :)
2021. máj. 31. 21:03
 26/26 A kérdező kommentje:
*tudnak-e
2021. máj. 31. 21:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!