Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Telefonfüggőséggel hogyan...

Telefonfüggőséggel hogyan birkózzak meg ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Nézegettem korábbi ezzel kapcsolatos kérdéseket az oldalon, de mindenhol azt írják, hogy zárja el az illető a fiókba.


Sajnos nálam ez nem opció.

A vállalkozásom szinte teljes egészében össze van kötve a közösségi médiával. Tehát alkalmazás időt sem állíthatok be, hiszen a vendégeimet pont ezeken keresztül érem el.


A tartalomgyártás fontos részét képezi a munkámnak, amivel nem is lenne gond, de ha épp nem a saját eléréseimet nézem, akkor mások profilját (elsősorban a "konkurenciáét") böngészem órákig. Nagyon erős a FOMO nálam, tehát ha fél napig nem látom mi történik már olyan érzésem van, mintha lemaradnék valamiről.


Egyedül munka közben tudom megállni, hogy ne nyomkodjam (bár olyankor is rápillantok azért), de ezen kívül kb. nincs életem. Régebben szerettem olvasni, filmezni, a fürdőkádban lazulni esténként, de ma már egyik sem megy telefon nélkül. A WC-re még éppen nem viszem magammal, de tartok tőle, hogy eljön lassan ez a nap is. Amikor a családommal vagy barátaimmal vagyok is nálam kell lennie, hogy halljam/lássam ha értesítésem jön. Sokat is posztolok, mondjuk úgy látom, hogy a többi szakmabeli is félig-meddig online éli az életét...


Mit tennétek a helyemben? Valakinek sikerült valahogy megbírkóznia ezzel az évek alatt? Vagy lassan az egész emberiség ilyen lesz és felesleges küzdeni ellene?


Nem akarom egy virtuális valóságban eltölteni az életem. Nagyon el vagyok keseredve...



2021. jún. 2. 12:54
 1/2 anonim ***** válasza:
39%

"Vagy lassan az egész emberiség ilyen lesz és felesleges küzdeni ellene?" - nem, nem lesz ilyen.

Ha tényleg el vagy keseredve, és tényleg változtatni akarsz, akkor akaraterővel.

2021. jún. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Van egy 5 másodperces szabály. Amint valami eszedbe jut, hogy csinálni kéne, 5 másodpercen belül kezdd el. Legyen ez bevezetve most a telefonfüggőségedre. Amikor azon kapod magad, hogy már megint csak feleslegesen nyomkodod, számolj el magadban 5-ig, és közben zárj be minden felesleges oldalt és appot, és tedd le a telefont, és kezdj el mással foglalkozni.
2021. jún. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!