Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan győzhetném le a függősé...

Hogyan győzhetném le a függőségem? Van erre gyógyszer, vagy inkább a többi közül válasszak?

Figyelt kérdés

Csokoládéfüggőségben szenvedek, sajnos nem tudom már irányítani, és nem tudom elhagyni sem. Fizikailag érzem az elvonást, ha sikerül is pár napra elhagyni, az a pár nap nagyon hosszú és nagyon rossz lesz és utána "megvan a böjtje", mert utána betúrok 1 táblát negyed óra alatt. Utána mardos a bűntudat és a "végem van" érzés. Ma pontosan ez történt, és nem is először. Nem tudom elhagyni.


A dolog egyértelműen lelki problémák következménye, többek közt erős magány, elszigetelődés, zéró önbecslés, múltbeli dolgokon rágódás, rettegés a jövőtől és még jópár dolog. Sajnos erre nincs egy olyan segítőcsoport, mint az alkoholistáknak az AAA, a drogosoknak a sok-sok elvonótábor meg ilyesmi. Sajnos leggyakrabban a "há' ne egyé' olyat oszt' kész, hööö mások is kibírggyák" szokott lenni erre a reakció. Nem megy.


Tudom, hogy káros, pénzem nagyrésze erre megy el, kövér is vagyok (járok sportolni, de reménytelen, ha visszaszedem a csokival), nem is érzem magam olyan jól ettől utólag, csak közben és rettegek, hogy mi lesz ha nem jutok majd hozzá, az elvonási tüneteim rémesek, olyankor bármire képes lennék érte...


Más függőségem nincs, igaz próbáltam lerészegedni is, de előbb hánytam, minthogy sikerült volna (és hányás után 10 perccel már úgy éreztem magam, mint máskor, mintha nem is ittam volna semmit).


Mit lehetne ez ellen tenni?


1.Van olyan gyógyszer ami kiváltja a sóvárgást? Amitől nem fogom kívánni?


2.Van olyan gyógyszer, ami lelkileg rendberak, hogy ne legyen erre szükségem? Antidepresszáns?


3.Arra is gondoltam, hogy mivel nem tudok megszabadulni ettől, ezért talán az egész személyemtől is meg kellene, mielőtt nagyobb baj lesz. Így is élvezhetetlen az életem, mivel a rossz énemmel kell harcoljak állandóan. Orvosra sajnos nincs remény, TB-nél jártam rémes volt, magán pedig számomra nem megfizethető (A 10.000/alkalom brutális).


4.Szokjak rá valami durvábbra, csak azért, hogy mikor arról leszoktatnak akkor erről is leálljak? (Nem, nem, ez hülyeség).


Amit kérlek ne írjatok:


"Menj pszichológushoz". (Mivel nem elérhető számomra ez. Mennék én, ha olcsóbb lenne).


"Egyé' csoki helyett almát mer' az ugyanolyan". Nem, nem ugyanolyan.


Illetve sima sértések, mint "hö hö hülye dagadék höhö remélem meghalsz hö hö zabájjá' csak höhö". (Igen tudom, szánalmas vagyok, de már próbáltam megoldani önerőből párszor, néha sikerült is 1-1 hétre, ami egy nagyon vidám állandó hullámvasutazás volt, egy napon belül volt egy több percig tartó "röhögés a semmin", majd az hogy belevájtam a körmeim (pedig nem nagyon) a bőrömbe, akkor látszott is a nyoma. De voltak még hasonló sajnos.)


Mit kellene tenni? Bele fogok dögleni lassan.



#magány #ember #kövérség #szánalmasság #szomorúság #boldogsághormon #csokoládéfüggőség #indokolatlan jókedv #friszkólégy
2017. szept. 26. 20:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%

Felsoroltál egy csomó kifogást, de azért megpróbálom, hátha mégsem csak nyavalyogni akarsz...

Kérj egy inzulinrezisztencia vizsgálatot, kb. 10ezer forint.

Addig is szedjél krómot, szinten tartja a vércukorszintedet. Ha ez nem jön be, akkor a tavaszi napéjegyenlőséget követő holdtölte utáni hétvégén fürgyé meg száz árva szűzlány könnyében...

2017. szept. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

#1


Sikerült hozni a bunkó felhangot. Jó, bejelentezem ilyenre, de sok reményt nem fűzök hozzá, mivel nem fizikai okok állnak a háttérben.

2017. szept. 26. 20:50
 3/12 anonim ***** válasza:
A heroinosok kapnak olyan implantátumot, ami blokkolja az ópiát-receptorokat, így hiába lövik be magukat, nem tudnak beállni. Cukor antagonistáról sajnos nem tudok. Önerőből kell leszoknod.
2017. szept. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Darabolj fel egy tábla csokit (nem tudom mennyi a napi adagot, annál kevesebbet)iszonyú pici darabokra és mikor jön a kívánas egyél egy olyan mini darabot.

És állítsd át a fejed.ok elismerted, hogy gáz van.változtatni akarsz.most higyj benne..

Ha te nem fogsz, senki nem fog.hinned kell benne,csak akkor fog sikerülni.

Hajrá!!!!

2017. szept. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Kezdj el kondizni! Én akkor kezdtem szó szerint megundorodni a szemét kajáktól. K*rvára zavaró tud lenni, hogy a kemény edzések ellenére elrontja a formát a csoki-csipsz-kóla.
2017. szept. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

[link]


Hoppá!!! Van 12 lépéses program a túlevőknek is ami az AA szerű elveket használja.

3 perc alatt találtam meg az interneten mert kerestem. Ha te is a megoldást keresnéd kifogásgyártás helyett már rátaláltál volna.

Gyógyszer??? Függőségre addiktív cucc... értelmetlen és veszélyes.

2017. szept. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#5


Én nem a "túlevés" szóra kerestem rá (mivel nem az a baj), hanem a csokoládéfüggőségre, de arra csak béna cikkek ugrottak fel. De azért köszi, megnézem, remélem hasznos.

2017. szept. 27. 00:01
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha ennyire szereted a csokoládét, akkor egyél fekete csokit! Ez egészséges. Oszd el a tábla csokit 4 napra, és egyél más nasit helyette. Ehetsz pászkát, vagy ropit, vagy olyan ízesített száraz kis kenyérkarikákat, gyümölcsöt. Én is imádom a csokit, de így lehet csökkenteni az adagot.
2017. szept. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
fogat mosol-e utána mert, akkor még azokra is költhetsz, amúgy egy tábla nekem is kb 15 perc egy héten többször is akár.
2017. szept. 27. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is csoki zab.áló vagyok és leírom neked én hogy közdök ez ellen. Nem veszek tábla csokoládét, csak kis adagokat pl. vannak szeleteltek (sport, boci, stb.) Vagy melba csokiból veszek mondjuk 4 db-ot és 1 nap egyet eszem csak, ha kettőt eszem meg akkor másnap nem eszem csokit. Vagy nem veszel egyáltalán csokit, hanem valami pudingot, vagy desszertet, mindig próbáld meg az adagod csökkenteni. Ha most 1 táblát simán benyomsz, akkor próbáld harmadokra osztani, aztán 1 hét után megint leveszel az adagból. Keress elfoglaltságot, a sport, otthoni edzés valóban jó ötlet. Nem könnyű, mert tényleg rálehet szokni a csokira, endorfint termel, azért. Lelki gondjai mindenkinek vannak, nekem is, de az édességge vigyázni kell, mert simán elszaladhat a "ló" és cukorbetegség, magasvérnyomás, abból egyéb bajok alakulhatnak ki! Vigyázz magadra és sok sikert a változáshoz! Az orvosok, pszichológusok, akik segítenek is iszonyat árakon dolgoznak, ha nincs pénzed rá, kénytelen vagy magad megoldanod, nagyon nehéz de nem lehetetlen változtatni az életvitelen, az élethez valló álláshoz.
2017. szept. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!